مزینانی:امیدوارم آخرین اثرم با كمترین تغییر به نمایشگاه كتاب برسد
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 02:51:04

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 15903 || تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ ۱۲:۰۶                 انتظامی

مزینانی:امیدوارم آخرین اثرم با كمترین تغییر به نمایشگاه كتاب برسد


نویسنده رمان‌های «شاه بی شین» و «آه با شین»، از به پایان رسیدن نگارش جلد سوم و پایانی این مجموعه كتاب‌ها خبر داد و گفت: تا به حال 5 بار رمان تازه‌ام را بازنویسی كرده‌ام و برای ششمین بار هم در حال بازنویسی اثر هستم.


مزینانی:امیدوارم آخرین اثرم با كمترین تغییر به نمایشگاه كتاب برسد

به گزارش شبکه خبری«ایرانیان»،محمدكاظم مزینانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با بیان اینكه نگارش تازه‌ترین اثر خود را كه سومین جلد از مجموعه رمان‌های انقلاب‌اش است به پایان رسانده، اظهار كرد: وسواسی كه برای نگارش این اثر داشته‌ام باعث شده تا به حال 5 بار آن را بازنویسی كنم و برای ششمین بار هم در حال بازنویسی اثر هستم تا پس از ویرایش‌های نهایی رمان تازه‌ام را به انتشارات سوره مهر برای چاپ و انتشار بسپارم.

وی همچنین درباره احتمال حضورش در هشتمین دوره جشنواره داستان انقلاب، گفت: دوبار در این جشنواره حضور داشته‌ام و ترجیح دادم در این دوره در این رقابت شركت نكنم و فرصت را به دیگران بدهم. همچنین برایم چاپ اثر و انتشارش در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران از اهمیت بیشتری برخوردار بود.

این نویسنده گفت: جلد سوم از مجموعه كتاب‌های «شاه بی شین» و «آه با شین» درباره احوال امروز نسل من است و شخصیت اصلی اثر به لحاظ سنی و شخصیتی در واقع خود من است. در این اثر تحولاتی كه در نظام جمهوری اسلامی ایران طی چندین سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده و تفاوت‌های نسل پی از انقلاب و نسل قدیمی تر روایت می‌شود. البته این روایت بدون قضاوت خاصی صورت می‌گیرد.

مزینانی با تاكید بر حساسیت‌هایی كه بر روی این اثر وجود دارد، عنوان كرد: هراسم از این است كه كتاب دچار سانسور و تغییر شود. كتاب «آه با شین» با 20 درصد تغییر نسبت به نسخه اولیه وارد بازار كتاب شد و امیدوارم این اثر به 50 درصد تغییر نرسد. چرا كه من از آن دست نویسنده هایی نیستم كه اثرم را خودم منتشر كنم و یا به جای دیگری بسپارم و تمام تلاشم را می كنم تا با كمترین تغییر توسط نشر سوره مهر به چاپ برسد.

وی خاطرنشان كرد: عنوان كتاب تازه ام را انتخاب كرده‌ام، اما فعلا قصد ندارم نامی از آن ببرم و احتمالا پس از آنكه كتاب را به سوره مهر سپردم، عنوانش را هم خواهم گفت.

محمدكاظم مزینانی فارغ التحصیل زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شهید بهشتی در زمینه های مختلف ادبی همچون شعر كودك، شعر نوجوان، داستان كودك، داستان نوجوان، سفرنامه و رمان بزرگ‌سال صاحب آثار قابل توجهی است. وی برای كتاب «شاهِ بی شین» در اولین جشنواره داستان انقلاب مورد تقدیر قرار گرفته است و همچنین برای نگارش كتاب «آه با شین» برگزیده جشنواره داستان انقلاب شده است.کلمات کلیدی


captcha