اجرای برنامه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نیازمند شیوه های جدید است
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 02:37:55

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 16029 || تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ ۱۵:۴۸                 انتظامی

مشاور عالی امنیتی و انتظامی استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی:

اجرای برنامه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نیازمند شیوه های جدید است


محمدعلی نصرتی، مشاور امنیتی و انتظامی استاندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب خواستار استفاده از شیوه های علمی، هوشمندانه و جذاب برای کاهش عوارض و پیامدهای ناشی از مواد مخدر شد.


اجرای برنامه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نیازمند شیوه های جدید است

به گزارش شبکه خبری «ایرانیان»،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی با اشاره به داشتن پشتوانه دینی و اسلامی ادامه داد: ما ملت بزرگی با گذشته افتخارآمیز هستیم که پشتوانه غنی از آموزه های دینی و فرهنگی داریم اگر همین مورد به درستی در جامعه به کار بسته شود جامعه در مسیر درستی هدایت خواهد شد.
مشاور عالی امنیتی و انتظامی استاندار استفاده از ظرفیت های اسلامی را نقطه مثبتی در مبارزه با مواد مخدر دانست و تصریح کرد: تکیه بر ظرفیت های اسلامی برای از بین بردن زمینه های اعتیاد چاره ساز است چرا که به واسطه دین می توان انسان هایی با ایمان، جامعه پذیر و قانون مند که به حقوق خود پایبند باشند تربیت و تحویل جامعه داد.
وی با اشاره به مقصر بودن خانواده ها و جامعه در مورد گرایش به اعتیاد افراد افزود: امروز جامعه و خانواده به همان اندازه مقصر است که خود فرد در کشیده شدن به سمت مواد مخدر مقصر است و دلیل این امر به استفاده نکردن از ظرفیت های موجود درجامعه برمی گردد.
سردار نصرتی تربیت نیروی انسانی متعهد و باتقوا را از ضروریات یک جامعه دانست و تصریح کرد: خاکریز ما خانواده و جوانان است که مهم ترین سرمایه های اجتماعی هستند باید تلاش کنیم با ایجاد شایستگی های لازم امانت ها را به نسل جوان بسپاریم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با ناکارآمد دانستن شیوه های سنتی در مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: باید شیوه های سنتی را در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تغییر داد و به دنبال راه های جدیدی بود چرا که نسل جوان نیازمند شیوه های جدیدی است.
مشاور عالی امنیتی و انتظامی استاندار آموزش سازنده را در گرو ایجاد فضایی مفرح، جذاب و الگوساز عنوان و خاطرنشان کرد: برای تحقق به این امر باید برای هر قشری بسته آموزشی مناسب با آن تهیه کرد که مطابق با نیازهای آن قشر باشد.
 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی با تاکید بر شروع اقدامات پیشگیرانه از خانواده ها ادامه داد: برحذر کردن از دوستان ناباب و نااهل باید از خانواده ها آغاز گردد و به یکی از اولویت های خانواده ها تبدیل شود. علاوه بر این آموزش مهارت های ارتباطی ، پرکردن اوقات فراغت از عواملی بازدارنده گرایش به مواد مخدر محسوب می شود.

 کلمات کلیدی


captcha