عفو تعدادي از محکومان زن / تعامل براي اخراج نشدن زنان پس از مرخصي زايمان/ دیدار زنان فعال، نخبه و فرهیخته با مقام معظم رهبری / برگزاری همایش بین‌المللی «بانوی مهر ـ ام‌ابیها» با حضور2000 میهمان
تاریخ: ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: 06:40:54


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/35c68e219b5536f7034655e958fe5d41.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 1608 || تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ ۰۰:۰۰                 حوادث و بلایا

عفو تعدادي از محکومان زن / تعامل براي اخراج نشدن زنان پس از مرخصي زايمان/ دیدار زنان فعال، نخبه و فرهیخته با مقام معظم رهبری / برگزاری همایش بین‌المللی «بانوی مهر ـ ام‌ابیها» با حضور2000 میهمانعفو تعدادي از محکومان زن / تعامل براي اخراج نشدن زنان پس از مرخصي زايمان/ دیدار زنان فعال، نخبه و فرهیخته با مقام معظم رهبری / برگزاری همایش بین‌المللی «بانوی مهر ـ ام‌ابیها» با حضور2000 میهمان

مولاوردي از ارائه پيشنهاد عفو تعدادي از محکومان زن  به وزارت دادگستري خبر داد

به گزارش شبکه خبری «نامه پرس»، شهيندخت مولاوردي، در نشست خبري تشريح برنامه‌هاي هفته زن و روز مادر که ظهر  امروز در شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي برگزار شد افزود: هر سال تعدادي از محکومان زن عفو مي‌شوند البته در سالهاي گذشته اين کار رسانه‌اي نشده است اما در سال جاري در پي آن هستيم که اين کار رسانه‌اي شود.

وي درباره زناني که پس بازگشت از مرخصي زايمان از محل کار خود اخراج مي‌شوند، اظهار کرد: در صورت وجود چنين مواردي زنان مي‌توانند به معاون امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري مراجعه کنند و ما آنان را به نهادهاي مسئول ارجاع مي‌دهيم.

وي درباره تعامل با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي براي اخراج نشدن زنان پس از مرخصي زايمان اظهار کرد: در کل دنيا اينگونه است که براي اعطاي تسهيلات به زنان شاغل بايد تدابيري انديشيده شود تا آنان در محل کار خود دچار مشکل نشوند و ما نيز بايد به اين موضوع بپردازيم.

در کميسيون اجتماعي دولت نيز به اين موضوع به ويژه در بخش خصوصي اشاره شده بود و در دستگاه‌هاي دولتي نسبت به اخراج زنان پس از بازگشت از مرخصي زايمان نگراني کمتري وجود دارد، البته در کل نگراني حذف زنان از حوزه‌هاي مديريتي همچنان وجود دارد.
مولاوردي افزود: قانون افزايش مرخصي زايمان تصويب شده است و ما نيز به عنوان عضوي از دولت بايد زمينه اجراي آن را فراهم کنيم.
رئيس ستاد بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر در تشريح برنامه‌هاي اين هفته اظهار کرد: مقام معظم رهبري سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي را در سال گذشته و سياست‌هاي سلامت را در سال جاري ابلاغ کردند. در همه اين مباحث زنان به عنوان نيمي از سرمايه‌هاي انساني مي‌توانند نقش آفريني کنند و براي تحقق برنامه‌هاي مربوط به اين موضوعات به کمک دولت بيايند.
وي افزود: در سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري به درون زا بودن، عدالت محوري و دانش بنيان بودن فعاليت‌ها اشاره شده بود و زنان در همه اين محورها مي‌توانند حضور موثري داشته باشند. با چنين رويکردي برنامه‌هاي خود را به مناسبت هفته زن و روز مادر تدوين کرديم.
وي درباره برنامه‌هاي پيشنهادي کل کشور به منظور بزرگداشت هفته زن و روز مادر اظهار کرد: ما در اولين قدم اقدام به مکاتبه با دستگاه‌هاي اجرايي و از طريق وزارت کشور با استان‌ها کرديم و 26 استان و 23 دستگاه برنامه‌هاي خود را براي ما ارسال کردند و محورهاي پيشنهاد شده در دو قالب فرهنگي و اجتماعي قابل جمع بندي است.
مولاوردي در ادامه گفت: محور فرهنگي شامل فعاليت‌هاي علمي، تحقيقاتي، کارگاه‌هاي آموزشي، تقدير و تجليل، نشست تخصصي و محور اجتماعي مربوط به خدمات رفاهي تفريحي، افتتاح پروژهها و ديد و بازديد مي‌شود. در مجموع 41 هزار و 699 برنامه فرهنگي و 28 هزار و 489 برنامه در محور اجتماعي پيشنهاد شده است که دستگاه‌هاي اجرايي 7 هزار 416 برنامه و استان‌ها 62 هزار و 772 برنامه پيشنهاد دادند. البته برنامه‌هاي وزارت آموزش و پرورش در تجميع برنامه‌هاي دستگاه‌ها لحاظ نشده است. از ميان دستگاه‌هاي اجرايي وزارت آموزش و پرورش با 64هزار و 165 برنامه و استان فارس در ميان استان‌ها بيشترين تعداد برنامه‌ها را ارائه داده‌اند. در کل برنامه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي و استان‌ها 70 هزار و 188 برنامه است.
معاون رييس جمهوردر امور زنان درباره اقدامات معاونت امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري براي بزرگداشت هفته زن و روز مادر اظهار کرد: نخستين اقدام معاونت تشکيل ستاد راهبردي بوده است. در نخستين روز هفته زن (30 فروردين ماه) و معاون رئيس‌جمهور در امور زنان و خانواده با مقام معظم رهبري ساعت 10:30 ديدار مي‌کند. علاوه بر آن نمايشگاه‌ نقش آفريني زنان در توسعه پايدار با حضور اسحاق جهانگيري، معاون اول - رئيس‌جمهور و نعمت زاده، وزير صنعت، معدن و تجارت ساعت 9 صبح در نمايشگاه بين‌المللي سالن ميلاد برگزار مي‌شود.
وي افزود: در سي‌ام فروردين ماه در مراسم جشن و ديدار از سراي احسان که موسسه خيريه آسيب ديدگان اجتماعي حضور مي‌يابند. علاوه بر آن در بعد از ظهر همين روز نيز در مجموعه سعدآباد از سوي دفتر همسر رئيس جمهور برنامه‌اي با حضور همسران وزرا و سفرا برگزار مي‌شود.
رييس ستاد بزرگداشت هفته زن و روز مادر با بيان اينکه در هفته زن پورتال جديد معاونت زنان و خانواده رونمايي مي‌شود، اظهار کرد: در روز يکشنبه هفته آينده نشست تخصصي فاطمه شناسي در موسسه مطالعات و تحقيقات زنان و موسسه انتظار يار برگزار مي‌شود. علاوه بر آن نيز همايش ملي زنان نقش آفرينان عرصه اقتصاد و فرهنگ با حضور آقاي روحاني، رئيس جمهور در سالن اجلاس سران با حضور 700 تن از زنان از ساعت 9 تا 11 صبح برپا مي‌شود.
معاون رييس جمهور در امور زنان با اشاره به اينکه اين گردهمايي نخستين نشست ملي رئيس جمهور با زنان پس از يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري است، ادامه داد: علاوه بر آن رئيس جمهور از نمايشگاه نقش آفريني زنان در توسعه پايدار در نمايشگاه بين المللي نيز بازديد خواهند داشت.
وي درباره برنامه‌هاي اول ارديبهشت ماه با آغاز هفته زن اظهار کرد: در اين روز همايش اسوه‌هاي ايثار و مقاومت از سوي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس برپا مي‌شود. همزمان وزارت نفت نيز نشست تخصصي را با هدف آگاهي بخشي به ضرورت و اهميت تحقق عدالت جنسيتي و ارتقاء وضعيت زنان و صنعت نفت با حضور مهندس زنگنه، وزيرنفت برپا مي‌کند.
مولاوردي افزود: من به عنوان سخنران در جشن ميلاد کوثر که در همين روز از سوي امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي‌شود حضور پيدا مي‌کنم. علاوه بر آن در اختتاميه نشست بين المللي تقويت حمايت از پناهندگان نيز سخنراني خواهم کرد.
وي با اشاره به برنامه‌هاي دوم ارديبهشت ماه روز دوم هفته زن افزود: در اين روز به عنوان سخنران در همايش بزرگداشت مقام زن و روز مادر در سازمان ملي استاندارد و در نشستي با موضوع صيانت و توانمندسازي زنان و خانواده‌هاي آسيب ديده از اعتياد که از سوي ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار مي‌شود، حضور مي‌يابم.
مولاوردي همچنين در همايش زنان استان سيستان و بلوچستان در چارچوب سومين سفر استاني دولت تدبير و اميد نيز در روز سه شنبه 26 فروردين ماه در زاهدان سخنراني مي‌کند.
معاون امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري درباره برنامه‌هاي استان تهران به مناسبت هفته زن و روز مادر نيز اظهار کرد: همايش بين‌المللي بانوي مهر ام ابيها با همکاري استانداري تهران، سازمان بسيج خواهران و غيره 31 فروردين ماه در برج ميلاد برگزار مي‌شود. همچنين علاوه برآن مراسم جشن و شادي در بوستان ولايت بهشت مادران و بوستان شهربانو از31 فروردين ماه تا دوم ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود، ضمن آنکه از ساعت 8 تا 18 استفاده از تمام امکانات تفريحي و رفاهي بوستان‌ها مختص بانوان است.
وي افزود: در هفته زن همچنين مراسم تقدير و تجليل از کارکنان زن در تمام اداره‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي استانداري تهران برگزار مي‌شود. علاوه بر آن با خانواده‌هاي معزز شهدا ديدار مي‌شود.
رييس ستاد بزرگداشت هفته زن و روز مادر اجراي طرح نماي زيباي جهاني در جهت سياست‌هاي افزايش نرخ رشد جمعيت و برگزاري مسابقه اينترنتي از خطبه فدکيه حضرت زهرا (س) را از ديگر برنامه‌هاي هفته زن ذکر کرد
.کلمات کلیدی


captcha