نصیری طلا گرفت، داداش‌پور به مدال نقره رسید
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 05:08:27

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 17636 || تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵ ۲۲:۳۷                 کشتی و وزنه برداری

نصیری طلا گرفت، داداش‌پور به مدال نقره رسید


در روز دوم رقابت‌های بین المللی اوکراین آزادکاران اوزان ۶۱ و ۷۰ کیلوگرم به ترتیب صاحب مدال طلا و نقره شدند.


 نصیری طلا گرفت، داداش‌پور به مدال نقره رسید


به گزارش شبکه خبری«ایرانیان»، به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در روز دوم رقابت‌های بین المللی اوکراین، مهران نصیری و سعید داداش پور آزادکاران اوزان 61 و 70 کیلوگرم به ترتیب صاحب مدال طلا و نقره شدند و رضا بیات در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد و داود اخباری و بهنام مهدی زاده فرنگی کاران اوزان 85 و 130 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

 در ادامه دومین روز از رقابت‌های بین المللی جام مربیان و ورزشکاران برتر اوکراین در رشته کشتی آزاد، مهران نصیری پس از پیروزی 6 بر 5 مقابل ولودیا فرانگولیان در مرحله نیمه نهایی، پترو بلچاک از اوکراین را 5 بر 3 شکست داد. وی در فینال ایوان بلچاک از اوکراین را 10 بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 70 کیلوگرم سعید داداش‌پور پس از استراحت در دور نخست در مرحله یک چهارم نهایی والتر مارگاریان از ارمنستان را 13 بر 7 برد، سپس در مرحله نیمه نهایی آرون پیکو از آمریکا را 7 بر 3 برد و راهی فینال شد. وی برای رسیدن به مدال طلا با نتیجه چهار بر چهار مقابل آنری کویاتکوفسکی از اوکراین باخت و به مدال نقره رسید.

در وزن 86 کیلوگرم رضا بیات که در دور نخست موفق شده بود ریچاد پری از آمریکا را 5 بر 5 شکست دهد، در مبارزه دوم سارکیس اوسپیان از ارمنستان را 9 بر 2 شکست داد. وی سپس تورنیک آلاداشویلی از گرجستان را 8 بر یک برد و به نیمه نهایی رسید. بیات در مرحله نیمه نهایی مقابل لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین 5 بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. او برای کسب  مدال برنز مقابل موسی مرتضی علی‌یف از ارمنستان با نتیجه 8 بر 2 به برتری رسید و سوم شد.

دیگر نماینده ایران در این وزن محمدجواد ابراهیمی بود که پس از استراحت در دور نخست شامیر آتیان از ارمنستان را 13 بر 8 برد اما در مرحله یک چهارم نهایی مقابل دیمیترو روچنیاک از اوکراین ضربه فنی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل ابراگیم آلداتوف قهرمان جهان از کشور میزبان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 125 کیلوگرم جعفر شمس ناتری در دور نخست مقابل الکساندر خوتسانویسکی از اوکراین با نتیجه یک بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل آلن زاسایف شمس از دور رقابت ها کنار رفت.

نتایج کشتی فرنگی (2 مدال برنز برای ایران):

در وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی، توحید میرفتح‌اللهی که در مبارزه نخست جونیور راموس از برزیل را 5 بر 4 برده بود، در مرحله یک چهارم نهایی دیمیترو دوبروف از اوکراین را 4 بر 2 برد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل دنیس دیامنکوف از کشور میزبان 8 بر 3 شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. میرفتح‌الهی برای رسیدن به مدال برنز مقابل آرچیل تورمانیدزه از گرجستان با نتیجه 5 بر ده شکست خورد و پنجم شد.

دیگر نماینده ایران در این وزن علی ارسلان بود که در دور نخست مقابل آرمن واردانیان از اوکراین 9 بر 3 شکست خورد و با توجه به صعود رقیبش به دیدار فینال در مرحله شانس مجدد مقابل میکولا ساوچنکو از کشور میزبان مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 85 کیلوگرم داود اخباری در مبارزه نخست از ژان بلنیوک از اوکراین که مدال طلای جهان را در کارنامه خود دارد 7 بر 6 شکست خورد و با توجه به صعود رقیبش به دیدار فینال به مرحله شانس مجدد رفت که در این مرحله موفق شد الکساندر شیشمان از اوکراین را  شکست دهد و در ادامه برای کسب مدال برنز مقابل اریگ آبس از استونی با نتیجه 4 بر 2 پیروز شد و به مقام سوم رسید.

بهنام مهدی زاده نیز در وزن 130 کیلوگرم که 7 نفر وزن کشی کرده بودند، در مبارزه اول مقابل ایهور دیدیک ضربه فنی شد و با توجه به صعود رقیبش به فینال برای کسب مدال برنز مقابل لیوان آرابول از گرجستان با نتیجه 6 بر 4 پیروز شد و به مقام سوم رسید.

در روز نخست رقابت‌های بین المللی جام کشتی گیران و مربیان برتر اوکراین که سه آزادکار و 7 فرنگی کار کشورمان به میدان رفتند، پیمان یاراحمدی در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد و عظیم گرمسیری و مهدی فلاح فرنگی کاران اوزان 71 و 80 کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند و مصطفی صالحی زاده در وزن 98 کیلوگرم کشتی فرنگی، به مدال برنز دست یافت.کلمات کلیدی


captcha