دانش، بينش و پيمايش در اهداف امام حسين(ع) سه عنصر اصلي زيارت ارزشمند
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 02:22:02

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 18664 || تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ ۱۲:۱۳                 حج وزیارت و اوقاف

نماينده بعثه‌ مقام معظم رهبري در عراق:

دانش، بينش و پيمايش در اهداف امام حسين(ع) سه عنصر اصلي زيارت ارزشمند


ایرانیان_بعثه مقام معظم رهبري در عراق دانشگاهيان و دانشجويان را بهترين قشر براي دريافت پيام‌ها، ظرافت‌ها و لطافت‌هاي زيارت دانست و اظهار داشت: براي انجام زيارتي ارزشمند دانش، بينش و پيمايش به سوي اهداف عاليه امام حسين(عليه السلام) ضرورت دارد.


دانش، بينش و پيمايش در اهداف امام حسين(ع) سه عنصر اصلي زيارت ارزشمند

به گزارش«ایرانیان»؛به نقل از پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني؛ نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در گردهمايي دانشجويان و دانشگاهيان حاضر در عتبات با بيان توصيه‌هايي براي جوانان، ويژگي‌ها و شاخصه‌هاي زيارت ارزشمند اولياء الهي را تشريح كرد.

وي زيارتي را ارزشمند خواند كه آثار آن در زندگي فردي و اجتماعي زائر متجلي گردد، گفت: براي يك چنين زيارتي دانش، بينش و پيمايش به سوي اهداف عاليه امام حسين(عليه السلام) ضرورت دارد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني خاطرنشان كرد: زيارت به نوعي عرضه خود بر امام و خود را در آئينه سيره معصوم ديدن و نواقص و كمبودهاي خود را جبران نمودن و فاصله خود را با امام(ع) كم كردن است.

وي با اشاره به حديثي از امام حسين(ع) و 5 نكته اساسي جهت ترك گناه و نبايدهاي ديني و اخلاقي،تصريح كرد: آنحضرت در پاسخ به شخصي كه اهل معصيت بود و راه چاره‌اي مي‌طلبيد فرمودند: هرگاه خواستي گناه كني ديگر روزي خدا را نخور،هرگاه خواستي گناه كني از زير ولايت و اقتدار الهي بيرون برو، هرگاه خواستي گناه كني جايي برو كه خدا تو را نبيند، هر وقت خواستي گناه كني اگر مي‌تواني! جواب رد به ملك‌الموت بده كه تو را قبض روح نكند و آنگاه گناه نكن و پنجم اين كه وقتي تو را به خاطر گناهان به دوزخ مي‌برند اگر مي‌تواني امتناع ورزي و نروي آنگاه گناه كن.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، افزود: اين حديث نشان مي‌دهد كه انسان حق گناه كردن ندارد زيرا هميشه روزي خدا را مي‌خورد و همه جا در محضر خداست و هميشه تحت سيطره و قدرت الهي است و امكان فرار از مرگ در دنيا و هيچ قدرتي براي فرار از مجازات اعمال خود در قيامت را ندارد، بنابراين انسان حق گناه كردن ندارد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در بخش ديگري از سخنان خود دانشگاهيان را بهترين قشر براي دريافت پيام‌ها، ظرافت‌ها و لطافت‌هاي زيارت دانست و بيان داشت: در زيارت بايد با مطالعه و تفكر و باور و عمل راه چگونه زيستن را از اهل بيت(عليه السلام) آموخت زيرا آن بزرگواران بهترين الگوي عملي براي زندگي آرام، شيرين و هدفمند هستند.

در پايان اين جلسه هدايايي به رسم يادبود از طرف نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق به دانشجويان دختر و پسر اهداء شد.کلمات کلیدی


captcha