ثبت نام عتبات از ۱۰ خرداد در سایت لبیک/تسهیل اعزام دانشگاهیان به عتبات/شعار امسال کاروان؛ سبک زندگی فاطمی
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 05:08:41

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 19706 || تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ ۱۴:۰۱                 حج وزیارت و اوقاف

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان اعلام کرد؛

ثبت نام عتبات از ۱۰ خرداد در سایت لبیک/تسهیل اعزام دانشگاهیان به عتبات/شعار امسال کاروان؛ سبک زندگی فاطمی


ایرانیان_رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:دوره قبل ۲۸۰ کاروان به عتبات اعزام کردیم که این دوره ۳۳۰ کاروان خواهیم داشت و از اول مرداد نیز اعزام ها آغاز و تا ۸ آبان ادامه دارد.


ثبت نام عتبات از ۱۰ خرداد در سایت لبیک/تسهیل اعزام دانشگاهیان به عتبات/شعار امسال کاروان؛ سبک زندگی فاطمی

نشست خبری پانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان،معاونین و مسئولین ستاد،خبرنگاران و اصحاب رسانه در ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری «ایرانیان»،حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن ارائه گزارش اجمالی از چهاردهمین دوره عتبات دانشگاهیان گفت:چهاردهمین دوره عتبات دانشگاهیان از ۵ بهمن سال ۹۴ آغاز شد و تا ۹ اردیبهشت ماه ۹۵ ادامه یافت و در این مقطع زمانی بیش از ۱۱۸۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در قالب ۲۸۰ کاروان به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی افزود:با همکاری بعثه مقام معظم رهبری،سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا برنامه های مختلف مذهبی و فرهنگی از جمله زیارت ویژه در نجف شامل بازدید از بیت امام ره،کتابخانه آیت الله حکیم،مزار علامه امینی،برنامه نجف شناسی؛همایش احلی من العسل در کربلا،زیارت مزار حر و .. برگزار شد.

فقیهی گفت : در دوره قبل با همکاری بانک ملت ۵ هزار نفر از دانشگاهیان وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد دریافت کردند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از آغاز اعزام دانشگاهیان به عتبات عاليات ازاول مرداد ماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام پانزدهمین مرحله اعزام دانشجويان به عتبات عالیات از روز دوشنبه ۱۰ لغایت ۲۵ خرداد ماه در سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.ir انجام خواهد شد.قرعه کشی روز۲۹ خرداد ماه انجام می شود و برگزیدگان از سایت لبیک اعلام می شوند.

وي خاطر نشان كرد: براي دانشجويانی که به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام شوند وام قرض الحسنه یک میلیون و پانصد هزار تومانی و برای زائرینی که به صورت زمینی اعزام شوند همان وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است که بعد از نهایی شدن ثبت نام ، این تسهیلات در اختیار زائرین دانشگاهی قرار خواهد گرفت.

فقیهی ادامه داد:اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از اول مرداد ماه آغاز و تا ۸ آبان ماه ادامه خواهد یافت که اعزام دانشجویان مصادف با ایام عرفه و محرم الحرام هم خواهد بود و در این مدت بیش از ۱۳ هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: با همکاری سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و شرکت شمسا هتل های مستقل برای زائرین دانشجو در شهرهای مقدس نجف اشرف و کربلای معلی در نظر گرفته شده است.

وی افزود:مهمترین ویژگی کاروان های عتبات دانشگاهیان جوان بودن، اخذ مجوز خروج از کشور توسط ستاد بدون وثیقه دانشجو، یکدست بودن کاروان ها از لحاظ سطح تحصیلات و برنامه های ویژه فرهنگی از قبل، حین و پس از سفر برای زائرین تدارک دیده شده است و در تلاشیم با اعزام خبرنگار، مداح و اعزام روحانی در هر کاروان، سفر معنوی خوبی را برای زائرین دانشجو رقم بزنیم.

فقیهی به برنامه های فرهنگی بعد از سفر هم اشاره کرد و گفت :تا دو سال بعد از سفر از طریق برگزاری همایش ها و جلسات بعد از سفر،اردوی زیارتی قم-جمکران، ارسال پیامک،ایمیل،مجله زمزم و در شبکه های مجازی هم با زائرین دانشگاهی در ارتباط هستیم.

به گفته وي اساتید،دانشجویان متاهل،دانشجویان دختر،پسران دانشجو و کارمندان دانشگاه ها می توانند جهت ثبت نام و اعزام به عتبات عالیات اقدام نمایند.

فقیهی در پایان درباره اعزام دانشجویان به سوریه نیز گفت: وقتی امنیت در این کشور برقرار شود ما دانشجویان را به سوریه اعزام می‌کنیم ولی در حال حاضر برنامه‌ای در این خصوص نداریم.

وی با بیان اینکه در این دوره تعداد کاروان‌های ویژه دختران مجرد افزایش می‌یابد تصریح کرد: یکی از نکاتی که ما در عمره دنبال می‌کردیم و در عتبات نیز آن را دنبال می‌کنیم بحث شعار سال است و امسال سبک زندگی فاطمی شعار ستاد در نظر گرفته شده و همه مباحثی که در کربلا و نجف دنبال می‌شود باید حول محور این شعار باشند.

لازم به ذکر است؛ است زائرین ۷ شب را در شهرهای مقدس کشور عراق اقامت خواهند داشت و در این مدت به زیارت اماکن مقدس شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین خواهند پرداخت.همچنین در حد مقدور کاروان ها به شهر مقدس سامرا هم اعزام خواهند شد

 کلمات کلیدی


captcha