صعود ایران به مرحله نهایی با شکست لهستان/ مسافران ایتالیا در 12 هزار نفری جشن صعود گرفتند
تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت: 07:52:08


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1c802c7531a190d1fc2654765e873311.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 2182 || تاریخ : ۱۳۹۳/۰۴/۰۷ ۰۰:۰۰                 والیبال

صعود ایران به مرحله نهایی با شکست لهستان/ مسافران ایتالیا در 12 هزار نفری جشن صعود گرفتندصعود ایران به مرحله نهایی با شکست لهستان/ مسافران ایتالیا در 12 هزار نفری جشن صعود گرفتند

تیم ملی والیبال ایران امشب در هفته ششم لیگ جهانی والیبال در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برای دومین بار به مصاف تیم ملی لهستان رفت و در پایان موفق شد این تیم را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد و جواز حضور به دور نهایی لیگ جهانی را به دست آورد.

به گزارش «نامه پرس»، تیم ملی والیبال کشورمان امشب در چارچوب مسابقات لیگ جهانی والیبال از ساعت 21 در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران در مقابل تیم ملی لهستان صف آرایی می کند.

والیبالیست های خوب کشورمان در این دوره از لیگ جهانی که دومین حضورشان محسوب می شود تا به اینجای کار و در مقابل قدرت های برتر والیبال جهان بسیار عالی ظاهر شده اند و نتایج قابل قبولی گرفته اند.

آنها در ابتدای امر به کشور ایتالیا رفتند و در مقابل تیم ملی این کشور 2 بار به میدان رفتند که هر 2 بار با نتیجه مشابه 3 بر صفر مقلوب این تیم قدرتمند شدند اما این آغاز کار بود و زمانی که والیبالیست های کشورمان برای برگزاری دیدارهای بعدی به برزیل سفر کردند به خود آمدند و مقابل برترین تیم والیبال جهان بازی های عالی از خود به نمایش گذاشتند و توانستند قهرمان 9 دوره لیگ جهانی را در خانه اش شکست دهند. در دیدار اول ایران با نتیجه 3 بر 2 مقابل برزیل شکست خورد و یک امتیاز با ارزش از این تیم گرفت اما در بازی دوم با اقتدار موفق شدند این تیم را با نتیجه قاطع 3 بر صفر شکست دهند تا خط و نشانی برای دیگر قدرت های جهانی والیبال بکشند و با 4 امتیاز از برزیل به ایران بازگشتند تا این تیم را این بار در تهران و مقابل هواداران خودی میزبانی کنند.

والیبالیست های ایران موفق شدند این بار در تهران تیم قدرتمند برزیل را در بازی اول با نتیجه 3 بر 2 شکست دهند اما در بازی دوم بازی را با همین نتیجه واگذار کردند تا از 4 بازی مقابل قهرمان جهان 7 امتیاز با ارزش کسب کنند.

حالا نوبت به ایتالیا رسیده بود که به تهران بیاید و مقابل تیم خوب ایران صف آرایی کند. ایتالیایی ها که گفته می شد به دلیل قطعی شدن صعودشان به مرحله نهایی بازیکنان اصلی خود را به تهران نیاورده بودند، مقابل شاگردان اسلوبودان کواچ نتوانستند کاری از پیش ببرند و در بازی اول با نتیجه 3 بر صفر و در بازی دوم با نتیجه 3 بر یک مغلوب ایران شدند تا بدون اینکه از ایران امتیازی بگیرند به کشورشان باز گردند.

حالا در هفته ششم این رقابت ها تیم ملی لهستان به تهران آمده تا 2 بازی را  با ایران برگزار کند.

تیم والیبال کشورمان در بازی اول موفق شدند لهستان را با نتیجه 3 بر یک شکست دهند و حالا فقط 2 امتیاز با صعود به مرحله نهایی فاصله دارند.

لازم به ذکر است بعد از این 2 بازی تیم ملی کشورمان هفته آینده راهی لهستان خواهد شد تا 2 بازی آخر این مرحله را در این کشور با تیم لهستان برگزار کند.

*روزه هم مانع حضور مردم در سالن 12 هزار نفری نشد

مردم مسلمان و روزه دار علاقمند به ورزش والیبال در نخستین روز ماه مبارک رمضان نیز ملی پوشان ایران را تنها نگذاشتند و با حضور در سالن 12 هزار نفری آزادی آماده جشن صعود شدند.

تماشاگران در سالن با فریاد "باز مثل همیشه ایران برنده می شه" خود را برای تشویق ملی پوشان آماده می کنند.

تیم ملی والیبال ایران در دیدار نخست برابر لهستان سه بر یک به پیروزی رسید و برای صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی تنها دو امتیاز دیگر نیاز دارد.

*بازی ساعت 21 آغاز شد

*رئیس کمیته ملی المپیک در سالن 12 هزارنفری

رییس کمیته ملی المپیک امروز یکشنبه برای تماشای دیدار تیم های ملی والیبال ایران و لهستان به سالن 12 هزار نفری آزادی آمد.

کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک از ابتدای این دیدار در سالن 12 هزار نفری حاضر شد.

*برد میلیمتری ایران در ست اول

ترکیب اصلی تیم ایران در این دیدار را سعید معروف, فرهاد قائمی، فرهاد ظریف، شهرام محمودی، محمدموسوی، عادل غلامی و مجتبی میرزاجانپور تشکیل دادند.

ملی پوشان کشرمان در این دیدار و ست نخست آن به بهترین نحو ظاهر شدند و با تحت فشار قرار دادن لهستانی ها اختلاف امتیاز خود را با حریف تا حد قابل توجهی افزایش دادند.

وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 3 به نفع تیم ایران رقم خورد.

ملی پوشان کشورمان مقابل شاگردان آنگیتا امروز قدرتمندانه حاضر شدند و با شروع طوفانی خود اجازه امتیازآوری به حریف ندادند.

لهستانی ها که می خواستند این بار در سالن 12 هزار نفری به عنوان برنده زمین را ترک کنند اسیر تاکتیکهای حرفه ای شاگردان کواچ شدند.

وقت استراحت فنی دوم با نتیجه 16 بر 10به سود تیم ایران رقم خورد.

تیم ایران به خوبی توانست مهاجمان حریف را شناسایی و مقابل آنها به خوبی تاکتیک ها را اجرا کردند. والیبالیبالیستهای ایران با بازی خوانی صحیح خود مانع از امتیاز آوری حریف شدند.

"آنگیتا" که در ست نخست هر 2 وقت استراحت فنی خود را گرفته بود دست به 2 تعویضه زد. ملی پوشان لهستانی در این دیدار در زدن ضربه سرویس نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند.

محمد موسوی به خوبی از پاس سعید معروف برای گرفتن امتیاز 18 استفاده کرد. دریافت بازیکنان تیم ایران مقابل سرویس نواکوفسکی به خوبی انجام نشد و حریف موفق به کسب امتیاز 14 شد که پس از آن کواچ به گرفتن وقت اضافه اقدام کرد.

ملی پوشان 2 تیم در این دیدار در زدن سرویس های پرشی و موجی نتواسنتند خوب عمل کنند.

آرمین تشکری به جای موسوی و مهدوی به جای معروف وارد زمین شد و کواچ نشان داد که با این 2 تعویضه خود می خواهد نقشه حمله لهستانی ها را بر هم بزند.

ملی پوشان کشورمان که توانسته بودند مقابل لهستان فاصله امتیازی بالای خود را حفظ کنند به دنبال ادامه بازی با همین روند هستند.

لهستانی ها در این ست حدود 11 پوئن سرویس را از دست دادند و این به معنای اشتباه فردی بازیکنان این تیم است.

فرهاد ظریف به عنوان بازیکن آزاد و لیبرو تیم ایران در دیدار دوم ایران و لهستان توانست در دریافت علکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذارد.

اسپک شهرام محمودی با توپ گیری ناقص لهستانی ها مواجه شد و امتیاز 23 را برای ایران به همراه داشت.

پاسور دوم تیم لهستان توانست در این ست به خوبی بازیکنان را برای اجرای تاکتیکها تغذیه کند.

تیم ملی والیبال کشورمان در دومین بازی خود از هفته ششم رقابتهای لیگ جهانی والیبال در ست اول با نتیجه 25 بر 22 مقابل تیم لهستان به برتری دست پیدا کرد.

*ست دوم هم به نفع ایران رقم خورد / پاداش 100 میلیون ریالی وزیر

در ست دوم ترکیب تیم ایران بدون تغییر وارد زمین شد و ملی پوشان کشورمان شروع کننده بازی بودند.

شهرام محمودی در پوئن 5 بر 1 به نفع لهستان دچار مصدومیت شد و امیر غفور به جای وی وارد زمین شد.

آرایش تیم لهستان در این ست تغییر داشت و 2 دنده تغییر کرد و پاسور این تیم به خوبی دیگر بازیکنان را تغذیه کرد.

لهستان تا امتیاز 6 به خوبی پیش رفت و 4 پوئن از تیم ایران پیش بود.

سرویس امیر غفور پس از یک رفت و برگشت با دفاع خوب موسوی به پوئن 4 برای ایران تبدیل شد. آبشار محکم میرزاجانپور امتیاز 5 را برای ایران به ارمغان آورد. امیر غفور توانست به خوبی سرویس بزند.

وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 5 به نفع لهستان رقم خورد.

شواهد امر حاکی از آن است که شهرام محمودی دیگر نمی تواند بازی را ادامه دهد. وی بازیکنی است که تاکنون بازیهای خوبی را به نمایش گذاشته بود.

سرویس محمد موسوی با آبشار کونارسکی مواجه شده و امتیاز 10 برای لهستان به دست آمد.

کواچ از میلاد عبادی پور به جای میرزاجانپور در زمین استفاده کرد. سرویس عادل غلامی به خوبی زده نشد و امتیاز 12 برای لهستان رقم خورد.

حرکت پایپ غلامی ایران را 11 امتیازی کرد. امیر غفور با زدن آبشار محکم خود امتیاز برابر 12 را به دست آورد.

لهستانی ها در توپ های برگشتی به خوبی عمل نکردند.

آنتیگا سرمربی تیم لهستان وقتی دید شاگردان کواچ به خوبی فاصله اختلاف امتیازات را برطرف کردند وقت استراحت گرفت.

سعید معروف به خوبی توانست پس از بیرون رفتن محمودی تغییر تاکتیک دهد و بازیکنان حریف را مهار کند.

آنتیگا در پوئن 12 بر 14 از پاسور دوم تیم خود در زمین استفاده کرد.

وزیر ورزش قول پاداش پرداخت 100 میلیون ریالی را پیش از اعزام تیم ملی به لهستان به بازیکنان را داد.

میلاد عبادی پور با ورود خود به زمین پس از واگذاری یک امتیاز توانست به خوبی برای تیم ملی کشورمان امتیازآوری کند.

وقت استراحت فنی دوم این ست با نتیجه 16 بر 14 به نفع ایران رقم خورد.

امیر غفور آبشار خود را از منطقه 2 زده و امتیاز 17 برای تیم ایران ثبت شد. ملی پوشان کشورمان با بازی خوب خود نشان دادند که نمی خواهند به راحتی به حریف ست بدهند.

دفاع خوب قائمی امتیازات ایران را به عدد 21 رساند.

امیر غفور در شرای سخت از دست مدافعان حریف استفاده کرد و امتیاز23 را کسب کرد.

ست دوم این دیدار با نتیجه 25 بر 20 به نفغ تیم ایران رقم خورد.

*صعود ایران به مرحله نهایی با شکست لهستان/ مسافران ایتالیا در 12 هزار نفری جشن صعود گرفتند

طبق هماهنگی های انجام شده از سوی مسئولان فدراسیون با توجه به آن که وقت استراحت ست دوم و سوم به 10دقیقه رسیده بود این افزایش وقت استراحت قانونی است. براساس قانون فدراسیون جهانی کشور میزبان می تواند به دلیل نمایش برنامه های تبلیغاتی وقت استراحت فنی ست های دوم و سوم را به 10 دقیقه افزایش دهد.

این ست در حالی آغاز شد که شاگردان کواچ توانستند یک امتیاز از برد 2 ست گذشته به دست آورند و یک گام تا صعود به مرحله نهایی فاصله داشتند. آن ها در ست دوم زمانی که از حریف چندین پوئن عقب بودند به خوبی توانستند جبران مافات کنند و نتیجه برتری را به دست آورند و نشان دادند که در تیم ملی ایران تمام بازیکنان داخل زمین تاثیرگزار خواهند بود نه فقط یک فرد.

تیم ایران در فاز سرویس و دفاع تیم ایران به خوبی در دفاع روی تور نسبت به حریف در 2 ست قبل خوب عمل کرد. تجربه سعید معروف باعث شد تا تمرکز لهستان از روی غفور برداشته شود.

سرویس اول این ست را لهستانی ها زدند و عادل غلامی اولین امتیاز را برای ایران به دست آورد. سرویس قائمی به طور مستقیم برای ایران امتیاز 3 را به دست آورد. دفاع خوب عادل غلامی یک امتیاز دیگر به امتیازات تیم ایران افزود.

آبشار کونارسکی در منظقه شش زمین ایران فرود آمد و امتیاز 2 را برای آنها به دست آورد.

این بار آبشار میلاد عبادی پور به دست مدافعان حریف برخورد کرد و به امتیاز 5 تبدیل شد. دفاع امیر غفور امتیاز ششم را برای کشورمان همراه داشت در این زمان آنتیگا اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد. پس از ورود بازیکنان آبشار دیوید کولارسکی تبدیل به امتیاز 3 برای لهستان شد.

تیزهوشی معروف باعث شد تا وی با زن جای خالی در منطقه 5 زمین حریف، امتیاز 8 را برای ایران به دست آورد.

وقت استراحت فنی ست سوم با نتیجه 8 بر 5 به نفع تیم رقم خورد.

سرویس پرشی "عبادی پور" به خارج از زمین رفت و لهستان را شش امتیازی کرد.

سرویس پرشی موجی موسوی به طور مستقیم به امتیاز 10 تبدیل شد. آبشار کونارسکی به دست مدافعان ایران برخورد کرد و یک امتیاز به امتیازات لهستان اضافه شد.

آبشار قائمی بدون برخورد با دست مدافعان حریف به امتیازی دیگر برای لهستان تبدیل گردید.

دریافت خوب ظریف با تیزهوشی سعید معروف همراه شد و توپ را به خوبی به زمین حریف رها کرد و ایران 13 امتیازی شد.

لهستانی ها امروز آماده تر از قبل مقابل ایران حاضر شدند و برخلاف بازی قبل به خوبی برای تیم خود امتیازآوری کردند.

شهرام محمودی با کمک هم تیمی های خود به رخت کن منتقل شد.

آبشار کونارسکی توسط موسوی به خوبی دفاع شد و امتیاز 15 برای ایران به دست آمد. سرویس امیر غفور از زمین خارج شد.

وقت استراحت فنی دوم در ست سوم با نتیجه 16 بر 15 به نفع تیم ایران ثبت شد.

میلاد عبادی پور پس از ورود بازیکنان به زمین اقدام به زدن سرویس کرد و دریافت خوب لهستان را به همراه داشت اما خطای بازیکنان لهستان امتیاز 17 را به ایران داد.

آبشار "بوشک" بازیکن تیم لهستان بدون برخورد با دست مدافعان ایران به خارج از زمین رفت و امتیاز 18 برای ایران رقم خورد.

فریادهای ایران ایران تماشاگران در سالن 12 هزار نفری به گوش می رسد.

کواچ دست به 2 تعویضه زد و از آرمین تشکری و مهدوی به جای موسوی و معروف وارد زمین شدند کواچ می خواست با این تعویض دفاع ایران را تقویت کند.

آبشار محکم امیر غفور با دفاع خوب بازیکنان حریف مواجه شد و امتیاز برابر 19 برای لهستان به دست آمد. توپی که قائمی به جای خالی انداخت ایران را 20 امتیازی کرد.

لهستانی ها در این دقایق بازی را به طور پایاپای دنبال کردند آنها نمی خواستند در این بازی هم مقهور شاگردان کواچ شوند.

آنتیگا در امتیاز 22 بر 20 اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد. لهستانی ها سرعت در حمله را در دستور کار خود قرار دادند.

سرویس قائمی دریافت خوبی همراه نداشت و دفاع خوب بازیکنان کشورمان امتیاز 24 را برای ایران به دست آورد.

کواچ درخواست وقت استراحت در پوئن 24 بر 21 کرد تا با صحبت کردن با شاگردانش آن ها را به گرفتن نتیجه برد تهییج کرد.

ست سوم دومین دیدار تیم های ایران ولهستان با نتیجه 3 بر صفر به نفع تیم ایران رقم خورد تا ملی پوشان کشورمان با اقتدار این تیم را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهند و جواز حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی را به دست آورند.

*کونارسکی امتیازآورترین بازیکن شد

دیوید کُونارسکی بازیکن شماره 3 تیم ملی والیبال لهستان در دومین مسابقه ایران و لهستان در تهران عنوان امتیازآورترین بازیکن را به دست آورد.

تیم ملی والیبال ایران با غلبه بر تیم لهستان جواز حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 را کسب کردند.

دیوید کُونارسکی در این بازی با 15امتیاز، امتیازآورترین بازیکن بازی شد. و رافال بوشِک با 14 امیتاز در رتبه دوم قرار گرفت.

محمد موسوی از ایران با 10 امتیاز امتیازآورترین بازیکن ایران شد.کلمات کلیدی


captcha