ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر آن امکان‌پذیر است/اطلاعات درست مانع از بروز بدعت‌ها، تحریف‌ها وبرداشت‌های نادرست می شود/ اجرای بیش از 30 برنامه در باغ موزه دفاع مقدس
تاریخ: ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: 11:20:18


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/46c01fe9851eb995ad00fd219e418860.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 22441 || تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۱۷:۳۶                 ایثارو مقاومت

سردار خضرایی مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس در نشست رسانه ای:

ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر آن امکان‌پذیر است/اطلاعات درست مانع از بروز بدعت‌ها، تحریف‌ها وبرداشت‌های نادرست می شود/ اجرای بیش از 30 برنامه در باغ موزه دفاع مقدس


مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس گفت:اطلاعات درست می‌تواند از بروز بدعت‌ها و تحریف‌ها جلوگیری کرده و مانع برداشت‌های نادرست از موضوع دفاع مقدس شود. به عنوان مثال مواردی در وصف دفاع مقدس بیان می‌شود که از راستای لازم برخوردار نیست.


ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر آن امکان‌پذیر است/اطلاعات درست مانع از بروز بدعت‌ها، تحریف‌ها وبرداشت‌های نادرست می شود/  اجرای بیش از 30 برنامه در باغ موزه دفاع مقدس

 نشست خبری سردار جواد خضرایی، مشاور شهردار تهران و مدیرعامل باغ‌موزه دفاع مقدس ظهر امروز ۳۱ شهریورماه، با حضور اصحاب رسانه در ساختمان شهدای باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،در ابتدای این نشست سردار خضرایی  گفت: بسیاری از رسانه‌ها برای دسترسی به اطلاعات دفاع مقدس دچار مشکل هستند و یا اطلاعات کافی ندارند؛ همچنین خود ما  نیز به عنوان موزه دفاع مقدس برای تکمیل اطلاعات دیجیتال خود درباره دفاع مقدس با سختی‌های زیادی مواجه بوده ایم و برخی اطلاعات از سوی سازمان‌ها و نهادها در دسترس قرار نمی‌ دادند  و یا در این حوزه درخواست‌هایی مطرح می کردند  که با روحیه ایثارگری منافات داشت.
وی افزود: به این موضوع اشراف داشتیم که ممکن است در رابطه با دفاع مقدس بدعت‌ها و تحریف‌هایی صورت گیرد، به همین دلیل اطلاعات درست می‌تواند از بروز این بدعت‌ها و تحریف‌ها جلوگیری کرده و مانع برداشت‌های نادرست از این موضوع شود. به عنوان مثال مواردی در وصف دفاع مقدس بیان می‌شود که از راستای لازم برخوردار نیست؛ لذا برای اینکه به این غائله خاتمه دهیم، اطلاعاتی در رابطه با دفاع مقدس را به صورت دیجیتال گردآوری کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده‌ایم و امروز آنچه به عنوان اطلاعات نام برده می‌شود، ارزشمند بوده و ثروت اصلی ماست. به طوری که با تشکیل ۱۶ کارگروه از میان رسته‌های دفاع مقدس نسبت به جمع‌آوری اطلاعات اقدام شده است.

 مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس اظهارداشت: ویژگی ممتاز موزه دفاع مقدس این است که تنها به نمایش تجهیزات بسنده نکرده است بلکه با استفاده از فناوری روز در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس اقدامات گسترده‌ای انجام داده است. اگر در تبیین دوران دفاع مقدس فقط به ابزار بسنده کنیم بدترین نوع است و دفاع مقدس را به حاشیه خواهد برد پس بنابراین نمی‌توان تنها با بیان مسائل فیزیکی از جمله ابزارهای بکار رفته در عملیات‌ها یا خود عملیات‌ها، دفاع مقدس را شناسایی کنیم.

سردار خضرایی ادامه داد: باید بگوییم که دچار غفلت شده‌ایم و نتوانسته‌ایم آن‌طور که باید نکات معرفتی دفاع مقدس را برای نسل امروز تبیین کنیم. پس با این حساب نتوانسته‌ایم جنگ را هم به خوبی تعریف کنیم  و همین امر باعث شده است مردم آن‌طور که باید نتوانند از دفاع مقدس و معارف آن بهره کافی را ببرند یعنی بهره تربیتی ندارند

وی  گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر آن امکان‌پذیر است و از سوی دیگر پژوهشگرانی در حوزه دفاع مقدس، علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی هستند که به اطلاعات حوزه دفاع مقدس نیاز دارند، اما برخی از این اطلاعات غیرقابل دسترس و انحصاری شده و یا به فروش می‌رسند که باید نسبت به این موضوع اقدام اساسی انجام شود.

سردار خضرایی در ادامه به  تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: این اشتباه است که دفاع مقدس را از جنس روز و هفته بدانیم؛ چرا که اختصاص یک هفته برای آن به منزله توجه به رویکرد دفاع مقدس است در حالی که دفاع مقدس را باید برای طول سال آماده نگه داریم.

 وی از برگزاری 31 عنوان برنامه برای این هفته خبر داد و گفت: برنامه جشن حماسه در طول 10 شب با حضور فرماندهان، آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس در کنار دریاچه خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

سردار خضرایی تجلیل از خادمین حرمین عتبات عالیات، تجلیل از پیر غلامان اهل بیت و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم را از برنامه‌های این باغ موزه در روز جمعه 2 مهرماه عنوان کرد.

مشاور شهردار تهران، از افتتاح یکی از تالارهای باغ موزه به عنوان تالار پیروزی در روز شنبه 3 مهر ماه خبر داد و گفت: در این روز با حضور فرمانده ناجا از جمعی از ایثارگران و خانواده شهدای نیروی انتظامی و بعد از ظهر آن روز همایش بزرگ چهارم خرداد(دزفولی‌های مقیم مرکز) برای تجلیل از ایثار و فداکاریهای مردم دزفول برگزار خواهد شد.

وی افزود: در روز یکشنبه همایش اتاق اصناف با محوریت اصناف شرکت کننده در دوران دفاع مقدس و در بعدازظهر آن روز همایش تجلیل از ایثارگران سپاه با حضور فرماندهان سپاه پاسداران برگزار خواهد شد.

سردار خضرایی از افتتاح رسمی سراسر نمای مقاومت (پاناروما دفاع مقدس) با زیر بنای 4500 متر توسط سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در روز دوشنبه 5 مهر ماه خبر داد و گفت: در بعد از ظهر آن روز مراسم تجلیل از ایثارگران مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد که در حاشیه این مراسم 20 عنوان کتاب مورد تقریض مقام معظم رهبری برای استفاده نابینایان و کم‌بینایان رونمایی خواهد شد.

رئیس باغ‌ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت از برنامه تجلیل از فرهنگیان منطقه 6 و تجلیل از برندگان فراخوان مسابقه نقاشی نامه‌ای به شهدا و تجلیل از نقش روحانیون در دفاع مقدس در روز سه‌شنبه 6 مهر ماه خبر داد.

وی افزود: در روز چهارشنبه 7 مهر ماه مراسم تجلیل از برگزیدگان موسسه اهل قلم که هر ساله انجام می‌شود برگزار خواهد شد و در همان روز مراسم تجلیل از رزمندگان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

سردار خضرایی از همایش دانشجویان جدید‌الورود شاهد و تفاهمنامه باغ موزه دفاع مقدس با دانشگاه آزاد اسلامی در روز پنجشنبه 8 مهر ماه خبر داد و گفت: در همان روز همایش فرماندهان ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع با حضور فرماندهان ارشد این قوا برگزار خواهد شد.

وی  از اقدامات باغ موزه دفاع مقدس برای اعزام شهروندان تهرانی خبر داد و گفت: امسال  در دهمین دوره کاروانهای راهیان نور 5 هزار و 693 در قالب 500 اتوبوس به مناطق غرب اعزام شده و برای اعزام یازدهمین دوره کاروان راهیان نور برای جنوب کشور در حال آمادگی هستیم.

سردار خضرایی در ادامه گفت: از طریق انعقاد قرارداد با ارگانها و سازمانهای مرتبط تا به امروز یک میلیون و 580 هزار عکس دیجیتالی و 3 میلیون و 300 هزار برگه و اسناد دفاع مقدس در اختیار باغ موزه قرار گرفت.

وی ، برگزاری همایش فرماندهان یگان رزم و نیروهای مسلح در روز جمعه و همایش روز جهانی صلح با حضور مهمانان خارجی در روز شنبه را از دیگر برنامه‌های باغ موزه در هفته دفاع مقدس اعلام کرد..

مدیرعامل  باغ موزه دفاع مقدس بیان داشت: تاکنون ۲۵۰۰ جلسه متعلق به همین کارگروه‌ها در فضای باغ موزه برگزار شده و حاصل این فعالیت‌ها گردآوری ۱۲ هزار ساعت فیلم، ۲۸ هزار ساعت صوت، یک میلیون و ۵۸۰ هزار عکس دیجیتالی و ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار برگ سند بوده است. همچنین از حدود سه سال قبل در راستای نگهداری مناسب اسناد دفاع مقدس، دیتا سنتری با ظرفیتی معادل ۵۴۰ ترابایت برای استفاده پژوهشگران به بهره‌برداری رسیده و جامع‌ترین و بزرگ‌ترین دیتاسنتر کشور در باغ‌موزه دفاع مقدس است.کلمات کلیدی


captcha