لغو رواديد زائران اربعين، كذب محض است
تاریخ: ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 03:57:38


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 23545 || تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶ ۰۸:۵۷                 حج وزیارت و اوقاف

مدير اجرايي و سخنگوي ستاد مركزي اربعين اعلام كرد؛

لغو رواديد زائران اربعين، كذب محض است


ایرانیان_مدير اجرايي و سخنگوي ستاد مركزي اربعين در پاسخ به شايعاتي كه در فضاي مجازي منتشر مي شود گفت: شايعات منتشر شده در مورد لغو رواديد(ويزا) براي زايران عتبات، جعلي و فاقد اعتبار است.


لغو رواديد زائران اربعين، كذب محض است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،حميدرضا گودرزي، مدير اجرايي و سخنگوي ستاد مركزي اربعين گفت: اين روزها شايعات فراواني در مورد حذف شرط گرفتن رواديد(ويزا) براي زيارت عتبات در ايام اربعين در شبكه هاي اجتماعي منتشر شده است كه هيچ كدام اعتبار رسمي نداشته و از اساس دروغ و شايعه است.
او با اعلام اينكه تا امروز بيش از 830 هزار نفر از مشتاقان زيارت عتبات در روز اربعين رواديد خود را گرفته اند گفت: اين رواديد از سوي 16 دفتر موقت، كنسولگري ها و سفارت عراق و همچنين سايت سماح صادر شده است و علاقمندان به اين سفر معنوي مي توانند با مراجعه به اين دفاتر و يا كاروان هاي معتبر نسبت به اخذ رواديد اقدام كنند.
گودرزي مبلغ صدور ویزا را 40 دلار اعلام كرد و افزود: اين مبلغ از سوي طرف عراقي تعيين شده است و تمام اين مبلغ به حساب دولت عراق واريز مي شود. مدت اعتبار رواديد 20 روز است و کل اعتبار آن از اول صفر تا آخر صفر خواهد بود.
وي با بيان اينكه امسال زايران علاوه بر تهيه مدارك قانوني مانند گذرنامه و رواديد،‌ نياز به بيمه نامه نيز دارند گفت: در سال هاي قبل بيمه زائران الزامي نبود و اين موضوع مشكلات زيادي را هم براي زائران و هم برگزار كنندگان اين آيين عظيم و باشكوه ايجاد مي كرد اما امسال با تلاش هاي فرواني كه صورت گرفت،‌ بيمه نامه اي با حداقل قيمت و حداكثر تسهيلات براي مسافران بارگاه حسيني در نظر گرفته شده است.
مدير اجرايي و سخنگوي ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: مبلغ بیمه تعیین شده 18800 تومان است و شش هزار تومان ديگر نيز به خدمات هلال احمر اختصاص داده شده است كه اين بيمه مواردي همچون خدمات سرپایی، بیمارستانی و حتی ازكار افتادگي و فوت را نيز در بر مي گيرد.کلمات کلیدی


captcha