اجتماع 20 میلیونی اربعین حسینی؛ نماد وحدت و اقتدار امت مسلمان
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 05:07:37

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 23825 || تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ ۱۲:۳۴                 حج وزیارت و اوقاف

اجتماع 20 میلیونی اربعین حسینی؛ نماد وحدت و اقتدار امت مسلمان


ایرانیان_این روزها عطر و بوی حسینی و شور و شوق وصف ناپذیر عاشقان و زائران اباعبدالله الحسین(ع) همه عالم را فرا گرفته و اجتماع 20 میلیون نفری به نماد وحدت میان امت مسلمان تبدیل شده است.


اجتماع 20 میلیونی اربعین حسینی؛ نماد وحدت و اقتدار امت مسلمان

 کمتر از دو روز مانده به اربعین حسینی، موج خروشان زائران برای حضور در بزرگ‌ترین اجتماع و راهپیمایی جهان لحظه به لحظه در حال افزایش است، تا آنجا که مقامات عراقی اعلام کرده اند کربلا دیگر گنجایش این جمعیت انبوه را ندارد.

دلدادگان از شیعه و سنی و حتی غیرمسلمان به عشق زیارت ثارالله از شهرهای دور نزدیک ایران و سایر کشورها مخاطرات سفر را به جان خریده اند تا پا در این وادی نهاده و ذره ای از عشق و علاقه وافر خود را به اهل بیت علیهم السلام به نمایش بگذارند.

 شمار زائران ایرانی که به سمت کربلا  عزیمت کرده اند از 2 میلیون نفر فراتر رفته است و زائران از شهرهای دور و نزدیک عراق و سایر کشورهای اسلامی و غیراسلامی شتابان خود را به کربلا رسانده اند و یا در مسیر هستند
شمار زائران ایرانی که به سمت کربلا عزیمت کرده اند از 2 میلیون نفر فراتر رفته است و زائران از شهرهای دور و نزدیک عراق و سایر کشورهای اسلامی و غیراسلامی شتابان خود را به کربلا رسانده اند و یا در مسیر هستند.

زائران آماده می شوند تا در اجتماع بی نظیر اربعین حسینی حضور یابند و ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های بزرگ سالار شهیدان به زیارت شهید نینوا بروند و فریاد رسای لبیک یا حسین(ع) را به گوش همه جهانیان برسانند.

تنها دو روز مانده تا این اجتماع بزرگ و اینک همه عاشقان حسینی و زائران اربعین از زن و مرد و کوچک و بزرگ با هر نژاد و ملیتی همه سیاه پوش و عزادار برای رسیدن به حرم سیدالشهدا(ع) و کربلا لحظه ‌شماری می‌کنند و هرکس به نوعی این شور و شوق خود را به نمایش گذاشته است و از دلدادگی به معشوق غروری وصف‌ناپذیر در اعماق وجودشان دارند.

حرکت میلیونی زائران از چندین کشور جهان برای بزرگداشت اربعین حسینی و برپا کردن بزرگ‌ترین همایش جهانی در حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت عباس (ع) از هفته ها قبل شروع آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

پیاده روی اربعین حسینی و این سیل خروشان در مسیرهای منتهی به کربلا به‌ویژه مسیر نجف به کربلا و عرض ارادت عاشقان به عزیز زهرا(س) عجب حال و هوایی دارد.

در وصف اهمیت این راهپیمایی و اجتماع عظیم اربعین حسینی همین بس که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را سرمایه‌ای ارزشمند خواندند و افزودند: این حرکت عظیم و میلیونی میان نجف و کربلا و این شور و شوق و حرکت، حتی اگر با خطر همراه باشد، همواره در دل مردم و جوانان ما موج می‌زند و این سرمایه را باید حفظ کرد زیرا ضامن بقای کشور است.
در وصف اهمیت این راهپیمایی و اجتماع عظیم اربعین حسینی همین بس که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را سرمایه‌ای ارزشمند خواندند و افزودند: این حرکت عظیم و میلیونی میان نجف و کربلا و این شور و شوق و حرکت، حتی اگر با خطر همراه باشد، همواره در دل مردم و جوانان ما موج می‌زند و این سرمایه را باید حفظ کرد زیرا ضامن بقای کشور است.

کسانی که تجربه پیاده‌روی اربعین را دارند، می‌دانند که مردم عراق به خوبی در این مسیر از زائران پذیرایی می‌کنند و مشکلی برای اسکان زائران در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا وجود ندارد البته در شهرهای نجف و کربلا نیز مردم نباید انتظار اسکان در داخل هتل‌ها را داشته باشند.

هم اکنون نجف اشرف میزبان موج میلیونی زائران است، به طوری که بسیاری از زائران در خیابان ها و صحن های اطراف حرم شب را تا صبح سپری می کنند.

با توجه به سیل جمعیت و افزایش لحظه ای زائران اماکن اقامتی و مسافرخانه های شهر نجف جوابگوی سیل خروشان عظیم زائران نیست و تنها زائرانی که از قبل توانستند مکانی را برای خود رزرو کنند وارد این اماکن می شوند.

مسیر 80 کیلومتری جاده نجف تا کربلا، معنوی ترین مسیر این کره خاکی است چرا که زیارت مرقد حضرت علی(ع) در این شهر از سوی زائران پیاده، بُعد معنوی به حرکت آنان می بخشد.

عاشقان حسینی در کنار خیابان های حرم، حسینیه ها و مساجد شهر نجف اسکان موقت یافته اند و بعد از زیارت حرم حضرت امیر المومنین (ع) به سمت کربلا حرکت کنند. در مسیر حرکت زائران در مسیرهای منتهی به کربلا، هیات‌ها و تکیه‌های زیادی که در عراق به منظور فراهم کردن اماکنی برای استراحت و پذیرایی از زائران، در سراسر مسیر پیاده روی به سمت حرم مستقر و برپاشده اند.

هر کسی با هر زبان و لحظه ای نوای یا حسین سر می دهد و ارادت خویش را به محبوب در قالب نوحه خوانی و عزاداری نمایان می کند.

پیاده‌روها و ورودی خیابان‌های منتهی به حرم مطهر امام حسین (ع) از کیلومترها قبل محل برپایی خیمه و موکب‌های کشورهای مختلف شده و مشغول پذیرایی از زوار حسینی هستند.

در طول مسیر علاوه بر موکب‌ها و خیمه‌های کوچک، خیمه‌های بزرگ و درمانگاه‌هایی وجود دارد که برای استراحت و درمان مناسب هستند.

خادمان شهرهای مختلف عراق و ایران از قبل نیز خود را به کربلا رسانده‌اند تا با برپایی موکب‌های عزا، سهمی در اربعین و خدمت‌رسانی به زوار داشته باشند.

هم اکنون موج عظیمی از زائران در حال عزیمت به این شهر هستند شنیده ها حاکی از آن است که ورودی شهر کربلا مملو از جمعیت است
هم اکنون موج عظیمی از زائران در حال عزیمت به این شهر هستند شنیده ها حاکی از آن است که ورودی شهر کربلا مملو از جمعیت است.

باجه های مختلفی همچون باجه اورژانس و اطلاعات در مسیر راهپیمایی زائران حسینی در مسیر به طرف نجف - کربلا برپاه شده است و به فواصل بسیار کم در خیابان‌های منتهی به حرم وجود دارد.

تدابیر شدید امنیتی نیز در شهر کربلا و مسیرهای منتهی به حرم وجود دارد، دستگاه های امنیتی عراق نیز تدابیر خود را برای حمایت کامل از عزاداران تشدید کرده اند. نیروهای امنیتی عراق در ورودی‌ و خروجی‌ شهر کربلا مستقر شده‌ جوانب امنیت کامل حرم را به طور کامل زیر نظر دارند به طوری که به فاصله هر 300 متر یک ایستگاه بازرسی وجود دارد و امنیت خوبی در این شهر برقرار است.

لحظه به لحظه سیل خروشان جمعیت میلیونی زائران از 2 مسیر بغداد - کربلا و نجف - کربلا وارد شهر کربلا می‌شوند، همه چیز برای خلق حماسه ماندگار دیگری آماده است که به یاری خداوند، به زودی راهپیمایان اربعین حماسه ای دیگری را خلق خواهند کرد
لحظه به لحظه سیل خروشان جمعیت میلیونی زائران از 2 مسیر بغداد - کربلا و نجف - کربلا وارد شهر کربلا می‌شوند، همه چیز برای خلق حماسه ماندگار دیگری آماده است که به یاری خداوند، به زودی راهپیمایان اربعین حماسه ای دیگری را خلق خواهند کرد.

جاماندگان از این پیاده روی و اجتماع عظیم اربعین حسینی روز یکشنبه 30 آبان در سراسر کشور با برگزاری آیین های نمادین با زائران کربلا معلی همدل می شوند.

در تهران علاوه بر برگزاری آیین عزاداری در امامزادگان،‌ مساجد، حسینیه ها و تکایا،‌ هیات بزرگ عزاداری از مسیر میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) به حرکت در می آید.

دانشجویان هم با برپایی مراسم عزاداری، مراسم ویژه ای را در روز اربعین حسینی خواهند داشت.

اربعین حسینی با حضور میلیونی شیعه و سنی به نماد وحدت و همدلی و اقتدار مسلمانان تبدیل شده است.

باید به این عاشقان حسینی که با اشتیاق وصف ناپذیر و دست خالی و دلی به وسعت عشق به سالار کربلا وارد عراق شده اند تبریک گفت و برای سلامتی همه لبیک گویان یا حسین آرزوی سلامت کرد.

یادداشت از : برمک بیات

منبع:خبرگزاری صداوسیماکلمات کلیدی


captcha