مسافران از روز پنجشنبه به شهرهای خود بازگردند
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: 05:19:41

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 25886 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۰۹ ۱۲:۱۴                 انتظامی

مسافران از روز پنجشنبه به شهرهای خود بازگردند


ایرانیان_جانشین فرمانده ناجا: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارانی بودن روزهای پایانی تعطیلات نوروزی از مسافران می خواهیم از روز پنجشنبه بازگشت خود را آغاز کنند.


مسافران از روز پنجشنبه به شهرهای خود بازگردند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ در مرحله دوم سفرهای نوروزی سردار مومنی جانشین فرماندهی ناجا و سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا حضور یافتند و با برقراری ارتباط تصویری از طریق دوربین های نظارت تصویری و کنترل ترافیک با روسای پلیس راه استان های مسافر پذیر و زائر پذیر از آخرین وضع راه های کشور باخبر شدند و دستورهای لازم فرماندهی هم مستقیما ابلاغ شد.
 
سردار مومنی گفت: امسال در هر 71 دقیقه یک نفر در جاده های کشور جان خود را از دست داده است، در مقایسه با پارسال که در هر 60 دقیقه یک کشته داشتیم وضع بهتر شده است اما هنوز هم شمار قربانیان بسیار زیاد است.

سردار اسکندر مؤمنی در حاشیه بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران، افزود: به رغم کاهش آمار تصادفات نوروزی لازم است هموطنان توجه داشته باشند که ایام نوروز از پر تصادف‌ترین روزهای سال و روزهای پایانی تعطیلات نوروزی از پرحادثه‌ترین روزهاست.
 
وی گفت: در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی همه مسافرانی که به تدریج عازم سفر شده اند در یک بازه زمانی کوتاه قصد مراجعت دارند و این موضوع باعث خستگی و عجله و شتاب آنها می‌شود که لازم است توجه بیشتری در حین برگشت داشته باشند و زمان سفر خود را مدیریت کنند.
 
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به هشدار اخیر هواشناسی کشور ادامه داد: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی روزهای پایانی تعطیلات امسال شاهد بارش برف و باران در بسیاری از محورهای مواصلاتی کشور هستیم و این سازمان بهترین زمان بازگشت مسافران را روزهای پنج شنبه و جمعه اعلام کرده است.
 
 
وی افزود: براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی روزهای پایانی تعطیلات امسال شاهد برف و باران در بسیاری از محورهای مواصلاتی کشور هستیم و این سازمان بهترین زمان بازگشت مسافران را دو روز پنجشنبه و جمعه اعلام کرده است و از مسافران درخواست کرده از فردا به شهر های خود بازگردند.

سردار مؤمنی گفت: ما نیز به تمامی مسافران توصیه می‌کنیم با توجه به وضع ناپایدار جوی حتماً از فردا بازگشت خود را از سفر آغاز کنند تا خدای ناکرده شاهد مشکلات بدی برای مسافران نباشیم.
 
وی در پایان با مطلوب ارزیابی کردن شرایط امنیتی کشور افزود: نوروز امسال امن‌ترین نوروز سال های گذشته بود و شاخص‌های امنیتی در تمام نقاط کشور از جمله نقاط صفر مرزی بهبود یافت.
 
سردار مهری هم افزود: بی توجهی به جلو، خستگی و خواب آلودگی علت بیش از 42 درصد تصادفات جاده ای بوده است. سرعت غیرمجاز عامل 23 درصد تصادفات و سبقت غیرمجاز عامل 18 درصد تصادفات نوروزی بوده است.کلمات کلیدی


captcha