توسعه صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: 05:13:29

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 26627 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۹:۳۲                 میراث فرهنگی و گردشگری

توسعه صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی


ایرانیان_سازمان توسعه تجارت ایران با بررسی زمینه‌های توسعه صنعت گردشگری و افزایش فعالیت بنگاه‌های خدماتی،در پی ایجاد بستری مناسب برای اشتغال و رونق اقتصادی است.


توسعه صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط‌ عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، نادره تاج‌پور، دبیر میز خدمات گردشگری دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان، با اشاره به حجم قابل توجه گردش پولی حوزه گردشگری درجهان گفت: گردشگری به مثابه صنعت مولد یاری دهنده اقتصاد و موتور محرک توسعه همه جانبه کشورها محسوب می‌شود.

تاج‌پور تصریح کرد: گردشگری به عنوان «صنعت قرن بیست و یکم» و در واقع راه میانبری برای توسعه اقتصادی در کشورهای در حال توسعه و نیز تولید ثروت در کشورهای صنعتی است. صنعت گردشگری شامل انواع بسیار گسترده‌ای از بنگاه‌ها و گردشگران است که به تولید، عرضه و تقاضای محصولات متنوع و خدمات گوناگون می‌پردازد، به گونه‌ای که تفکیک حوزه گردشگری از سایر بخش‌های اقتصادی را دشوار کرده است.

وی در ادامه گردشگری را راهکاری برای حذف اقتصاد تک محصولی قلمداد کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشورمان در جذب گردشگر بین‌المللی سود جست تا از گذر آن، به ایجاد اشتغال و در نتیجه به رشد اقتصادی در کشور رسید، چرا که تأثیر شگرف صنعت گردشگری به صورت مستقیم، غیر مستقیم و القایی بر درآمد بنگاه‌های خدماتی از جمله هتل‌ها، آژانس‌های مسافرتی، خطوط هوایی و سایر خدمات حمل و نقل مسافر، فعالیت‌های رستوران و صنایع تفریحی، انکار ناپذیر است.

دبیر میز توسعه صادرات خدمات گردشگری گفت: با توجه به اعلام مجمع جهانی اقتصاد، صنعت گردشگری ایران برای سومین سال متوالی به عنوان مقرون به صرفه‌ترین صنعت در جهان برای گردشگران معرفی شده است و در زمینه برخورداری از منابع فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی و گونه های شناخته شده حیوانی در رده سی و هشتم جهان قرار دارد.

وی در پایان اظهار داشت: آمارهای سازمان جهانی گردشگری نشان می‌دهد که از هر 10 نفر شاغل در جهان یک نفر در حوزه گردشگری مشغول به کار بوده است و به همین دلیل ورود گردشگران خارجی در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور بسیار مؤثر خواهد بود.کلمات کلیدی


captcha