تاج:درعمل ،اول آسیا هستیم/ساکت:باید حضوری قدرتمندانه درجام جهانی داشته باشیم/تقدیراز داوران و اعضای دپارتمان داوری
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: 03:47:24

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 27324 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۱۳:۲۸                 فوتبال و فوتسال

مراسم تجلیل از داوران فوتبال ایران به همت گروه صنایع غذایی نامینوبرگزارشد

تاج:درعمل ،اول آسیا هستیم/ساکت:باید حضوری قدرتمندانه درجام جهانی داشته باشیم/تقدیراز داوران و اعضای دپارتمان داوری


ایرانیان_مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال گفت: با همین رقم آقای آسیا هستیم. وقتی می‌گوییم می خواهیم بهترین جهان باشیم در زبان است اما در عمل اول آسیا هستیم. در فوتبال ٢٣ جهان، فوتسال سوم جهان، فوتبال ساحلی سوم جهان هستیم و نوجوانان و جوانان به جام جهانی رفتیم.


تاج:درعمل ،اول آسیا هستیم/ساکت:باید حضوری قدرتمندانه درجام جهانی داشته باشیم/تقدیراز داوران و اعضای دپارتمان داوری

مراسم تجلیل از داوران فوتبال ایران به همت گروه صنایع غذایی نامینو، عصر روزگذشته  از ساعت ۱۶:۲۵ در سالن همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال در مراسم تجلیل از داوران فوتبال کشور  گفت: از پیشکسوتان داوری، داوران خانم و آقا، از شرکت نامی نو، کفاشیان، ساکت، عباباف رییس حراست وزارت ورزش تشکر می کنم که به جمع ما پیوستند. در بخش داوری وضع ما خوب است. ٩ داور الیت و ٩ کمک داور الیت در آسیا داریم و یعنی آسیا در تسخیر ایران و ایرانی است. این یک آمار خوب و سقف آسیا است. ٤ دوار الیت در فوتسال و ٣ داور خانم هم داریم.
وی افزود: هدف اصلی ما این بود در بخش‌های متفاوت رده اول آسیا باشیم. کفاشیان، ساکت و اصفهانیان در آن جمع بودند. برای هر بخش هدفی داشتیم که در داوری حاصل شده است. روزی که در سازمان لیگ بودم یک ست سیستم رادیویی خریدیم و به فغانی، سخندان و منصوری دادیم و یک سالی است که تمام داوران لیگ برتر سیستم رادیویی دارند. وی بیان کرد:اکنون داوران فوتبال و فوتسال لیگ برتری ساعت پولار دارند. این‌ها ابزار یک داوری بهتر است. این را تهیه کردیم. در تلاش هستیم حقوق داوران را زیاد کنیم. ما ١٧ میلیارد تومان حقوق داوری می‌دهیم. گفتن آن راحت است. وقتی بودجه ما می شود ٤٨ میلیارد تومان، یک سوم را به داوران می‌دهیم.
رییس فدراسیون فوتبال گفت: با همین رقم آقای آسیا هستیم. وقتی می‌گوییم می خواهیم بهترین جهان باشیم در زبان است اما در عمل اول آسیا هستیم. در فوتبال ٢٣ جهان، فوتسال سوم جهان، فوتبال ساحلی سوم جهان هستیم و نوجوانان و جوانان به جام جهانی رفتیم.
تاج در ادامه گفت: ما یک استراتژی در فدراسیون فوتبال داریم. تغییرات براساس این استراتژی است و عجله‌ای برای این کار نداریم. هر جایی لازم باشد به موقع آن را انجام می‌دهیم. تغییرات دبیرکلی فدراسیون فوتبال یک سیاست بود و به خاطر فوتبال انجام شد. در انتخابات هم قول داده بودیم. فضا به گونه‌ای پیش می‌رود که از حضور همه اعضا استفاده کنیم. وی در ادامه خاطر نشان کرد: دبیرکل فدراسیون مسوول بخش اجرایی است و این حق رییس فدراسیون فوتبال است که این تغییرات را بدهد. حتما هر رییس فدراسیونی در هر جایی لازم باشد نظر خود را بر اساس قانون اعمال می‌کند. این تغییر به خاطر دو، سه روز گذشته نیست. با هر دو طرفی که سمت گرفتند صحبت شد. من یادم نمی‌رود که اگر به نظر برخی سایت‌های منتقد احترام می گذاشتم باید کی‌روش را برکنار می‌کردم. تصمیم ما منطقی بود. تصمیم در فدراسیون گرفته می‌شود و به نفع فوتبال هم است.
وی ضمن  تقدیر از دکتر اسدی گفت: او زحمات زیادی کشید. او کارهایی را برای جامعه داوری انجام داد.  کفاشیان شاهد است که از هفته‌های قبل درباره این موضوع صحبت کردیم. او مشاور فدراسیون فوتبال است و در روزهای آینده به دادگاه  CAS می‌رود تا موضوع عربستان را حل کند. من شک ندارم در این دادگاه پیروز می‌شویم. این را جدی می‌گویم. با مقدماتی که فراهم کردیم در موضوع عربستان پیروز می‌شویم. یک سمت AFC، ایران، عربستان و دادگاه CAS است و  ثابت می‌کنیم ایران امن است و هزینه تمام بازی‌هایی که در کشور سوم انجام شده را می‌گیریم و چون AFC رای به این حکم داده غرامت را می‌دهد.

ساکت: با دانش‌افزایی داوران حتی بازی‌های خارجی را ایرانی‌ها سوت می‌زنند

 محمدرضا ساکت ، سرپرست دبیر کلی فدراسیون در حاشیه مراسم تقدیر از داوران گفت: خرسندیم که فدراسیون توجه خوبی به رکن اساسی مسابقات یعنی داوران دارد و در دومین سال متوالی تجلیل از داوران را در برنامه‌هایمان قرار دادیم. ما پیش از این مجبور بودیم از ظرفیت‌های خارجی استفاده کنیم اما در سال‌های اخیر شاهد هستیم همه مسابقات داخلی و حتی خارجی با تلاش صادقانه و دانش‌افزایی داورانمان سوت زده می‌شود.
ساکت همچنین افزود: مفتخریم که پرچم ایران در رویدادهای بزرگ و جهانی توسط داوران برافراشته می‌شود. مطمئنم اگر زمینه معرفی داوران بین‌المللی بیشتری توسط AFC فراهم می‌شد، ما این ظرفیت را داشتیم که داوران بیشتری در مسابقات مختلف داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به تغییر و تحولات به وجود آمده در فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: به هر حال همه ما سربازان و خدمتگزاران این کشور هستیم. هر روز قرعه خدمت به نام یک نفر می‌افتد. بودن یا نبودن مهم نیست، مهم این است که بتوان خدمت ارائه داد و تلاش کرد. دوستانی که قبل از ما هم بودند خدمات زیاد و بزرگی انجام دادند. امیدواریم که پس از گذشت یک سال از ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال بتوانیم در راستای ارتقای تشکیلاتی فدراسیون بیشتر کار کنیم.
ساکت ادامه داد: عزیزان بزرگواری که قبل از ما در اینجا (فدراسیون فوتبال) بودند مانند ما تلاش کردند. مسیر، مسیر خدمتگزاری است، همه ما یک روز می‌آییم و یک روز می‌رویم، آمدن و رفتن هر کسی امیدوارم در راستای رضایت خداوند، تأثیرگذاری مثبت و خدمت صادقانه باشد.
وی در مورد برکناری دکتر علیرضا اسدی از سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: همان‌طور که تاج توضیحات لازم را ارائه داد، تصمیم‌گیری در این مورد از هفته‌ها قبل انجام شده بود. تاج همه موضوعات را به صورت کامل توضیح داده است. فراموش نکنیم که 339 روز دیگر ما باید در جام جهانی به میدان برویم. نکته اساسی که باید به آن توجه کنیم این است که ما باید حضوری قدرتمندانه در جام جهانی داشته باشیم، حضوری قدرتمند که ما در مقدماتی جام جهانی داشتیم با حضور بازیکنان غیرتمند، حمایت مردم و حمایت فدراسیون و راهکارهای اساسی و کارساز کارلوس کی‌روش بود.الان باید با یک هماهنگی و همدلی زمینه حضور قدرتمند و شایسته تیم ملی در جام جهانی را فراهم کنیم.
ساکت مسیر تیم ملی در جام جهانی را راهی پر فراز و نشیب دانست و یادآور شد: ما راه پرتنشی در پیش رو داریم. من بارها اشاره کرده‌ام که زیرساخت‌های‌مان با استعدادهایی که داریم سنخیت ندارد، ما دریایی از استعدادها را در اختیار داریم، اما زیرساخت‌های ما با آنها هیچ سنخیتی ندارد. ما امروز در مرکز ملی فوتبال ایران تلاش کردیم این مرکز را بازسازی کنیم و آن را گسترش دهیم.
ساکت در پاسخ به یکی از سؤالات خبرنگاران مبنی بر اینکه «علت برکناری علیرضا اسدی از سمتش چه بوده است؟»، اظهار داشت: اینها صحبت‌هایی است که تاج قبل از من توضیح داده. این صحبت‌ها در حوزه مدیریتی است که من در جزئیات شکل استعفا نیستم. رئیس فدراسیون کاملاً در این زمینه توضیح داده و حتماً توضیحاتش هم کامل بوده است.
وی در واکنش به صحبت‌های یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «اگر وضعیت مشابه با دکتر علیرضا اسدی (دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال) برای شما هم مقابل کی‌روش به وجود بیاید آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟»، تأکید کرد: خوشبختانه ما در حدود یک سال گذشته تلاش‌مان این بود که بهترین زمینه را برای تیم‌های ملی فراهم کنیم. در یک ماه اخیر یکی از اتفاقات خوبی که صورت گرفته، این است که یک پیوند فنی بین تیم بزرگسالان و تیم‌های پایه ما ایجاد شده است. انتقال دانش و تجربیات و برنامه‌هایی که در تیم بزرگسالان ما وجود دارد به تیم‌های پایه ما تزریق می‌شود. هرم فوتبال الان در فدراسیون فوتبال شکل گرفته و چهار سطح پیدا کرده است. الان نهضت استعدادیابی به طور کامل در فوتبال ما پیاده شده است و ما در همه استان‌ها استعدادیاب داریم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات کی‌روش با رفتن دکتر اسدی از فدراسیون فوتبال حل خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: نگاه من رو به آینده است. ریاست و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، سیاست‌ها را تعیین و اعلام می‌کنند. همه با هم باید روی موفقیت تیم‌های ملی تمرکز جدی کنیم و مطمئن باشیم در این راه، همه بسیج خواهند شد.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون درباره اینکه آیا منع قانونی برای انتصاب به‌عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال برای او وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: الان من به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال کار می‌کنم و همه ضوابط قانونی برای این انتصاب مورد توجه قرار گرفته است. برای ادامه کار، بودن یا نبودن مهم نیست، بلکه تأثیرگذاری مهم است.

علیرضافغانی داور بین المللی فوتبال:امیدوارم حمایت از جامعه داوری بیش از پیش باشد

علیرضا فغانی ضمن تشکراز مسئولین شرکت نامی و فدراسیون فوتبال گفت: همه عزیزان در این هدیه دخیل هستند. همه داوران روز خوب و بد دارند و من از این قاعده مستثنی نیستم.
وی گفت: در کنار هم و در بخش داوری با افتخارات زیادی که توسط آقایان و بانوان به دست می آوریم، باعث افتخار ایران باشیم .امیدوارم حمایت از جامعه داوری بیش از پیش باشد.از مسئولین فدراسیون فوتبال می خواهیم که نگاه حمایتی خود را از داوران دریغ نکنند.

تقدیر از داوران و اعضای دپارتمان داوری

 در حاشیه تجلیل از داوران فوتبال کشور از مراسم تقدیر از داوران، پیشکسوتان داوری واعضای دپارتمان داوری با حضور مهدی تاج، امیر رضا ثابت پی، علی کفاشیان، محمدرضا ساکت، فریدون اصفهانیان، خانیان و حسن کامرانی فر با اهدای لوح و تندیس های نفیس تقدیر و تشکر شد.
گفتنی است،احمد صالحی، شاهین حاجی‌بابایی، تورج حق‌وردی، حسین طالقانی،امیر غمزه، البرز حاجی‌پور، یدالله جهانبازی، کاوه بهمنی و حسین شاهمرادی 9 داور بازنشسته‌ای بودند که امروز از آنها تجلیل شد. همچنین لوح تقدیری به صدرالدین کاظمی و حبیب‌الله شیرازی و رامین حقیقی‌زاده اهدا شد.
داوران هم یک پیراهن داوری فصل گذشته را امضا کردند که از طریق مهدی تاج وعلی کفاشیان به مدیران شرکت نامی‌نو که حامی مالی داوران است، تقدیم شد.
در ادامه مراسم از سه داور برتر فوتبال ساحلی حمید مقدم متین، مجید کابلی و نوروز آرخی با اهدای لوحی از سوی محمدرضا ساکت تقدیر شد.
همچنین از گلاره ناظمی ،فاطمه کمندی و مهدیه رش-یدی رنجبر (داوران فوتسال بانوان) توسط فاطمه فهمیمی و دیگر مسئولین فدراسیون و مسئولین شرکت نامی نو تقدیر شد.
در ادامه این مراسم از داوران برتر فوتسال کشور توسط مسئولین فدراسوین فوتبال و شرکت نامی نو تقدیر شد. مقام های اول تا سوم در بخش برترین داوران فوتسال را محمود رضا نصیر لو، وحید عرض پیما و پژمان رضایی به دست آوردند.
گفتنی است، در بخش کمک داوران فوتبال بانوان از انسیه خباز مافی نژاد، آرزو رضایی و بهاره سیفی تقدیر شد که این کمک داوران هدایای خود را از علی کفاشیان، دکتر صوفی زاده و فاطمه هاشمی دریافت کردند.
همچنین در بخش داوران فوتبال بانوان ازشیوا یاری، سلطنت نوروزی و سرور ساعدی تقدیر شد.
در ادامه از کمک داوران برتر با حضور مهدی تاج، علی کفاشیان، ثابت پی و خانیان از رضا سخندان، محمدرضا منصوری، محمدرضا ابوالفضلی، سعید علی نژادیان،علی میرزابیگی،آرمان اسعدی،بابک داوری ،سعید قاسمی،حسن ظهیری،علیرضا ایلدروم،فرهاد مروجی،سجاد طوری،رحیم شاهین، تورج عیوض محمدی و هادی طوسی به عنوان کمک داور منتخب لیگ تقدیر شد.
ضمنا کمک داور برتر فوتبال ایران در فصل گذشته رقابتهای لیگ برتر که صاحب پرچم طلایی شد، رضا سخندان بود.
محمدرضا منصوری به عنوان کمک داور لیگ برتر فصل 95-96 پرچم طلایی را به خود اختصاص داد.
از طرف صنایع غذایی نامی نو به میرزابیگی، هادی طوسی و کیوان علی محمدی بلیط سفر به مشهد مقدس اهدا شد.
در ادامه این مراسم ازعلیرضا فغانی،بیژن حیدری ،حمید حاج ملک ،سید مهدی سید علی،موعود بنیادی فر،اشکان خورشیدی، حسین زرگر،حسن اکرمی، پیام حیدری، محمدرضا فغانی،محمدرضا اکبریان،سید رضا مهدوی،رضا کرمانشاهی،محمد حسین زاهدی فر (15 داور برتر در لیگ فوتبال در فصل گذشته) با حضور مسئولین فدراسیون، شرکت نامی نو و آرش میر اسماعیلی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
علیرضا فغانی سوت طلایی فصل 95-96 را به خود اختصاص داد.

 کلمات کلیدی


captcha