ساکت: با دانش‌افزایی داوران حتی بازی‌های خارجی را ایرانی‌ها سوت می‌زنند
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: 04:19:43

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 27325 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۰۸:۳۳                 فوتبال و فوتسال

ساکت: با دانش‌افزایی داوران حتی بازی‌های خارجی را ایرانی‌ها سوت می‌زنند


ایرانیان_سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال گفت: تا پیش از این از ظرفیت داوران خارجی در مسابقات داخلی استفاده می‌کردیم اما با تلاش صادقانه داوران حتی بازی‌های خارجی را داوران ایرانی سوت می‌زنند.


ساکت: با دانش‌افزایی داوران حتی بازی‌های خارجی را ایرانی‌ها سوت می‌زنند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، محمدرضا ساکت ، سرپرست دبیر کلی فدراسیون در حاشیه مراسم تقدیر از داوران گفت: خرسندیم که فدراسیون توجه خوبی به رکن اساسی مسابقات یعنی داوران دارد و در دومین سال متوالی تجلیل از داوران را در برنامه‌هایمان قرار دادیم. ما پیش از این مجبور بودیم از ظرفیت‌های خارجی استفاده کنیم اما در سال‌های اخیر شاهد هستیم همه مسابقات داخلی و حتی خارجی با تلاش صادقانه و دانش‌افزایی داورانمان سوت زده می‌شود.
ساکت همچنین افزود: مفتخریم که پرچم ایران در رویدادهای بزرگ و جهانی توسط داوران برافراشته می‌شود. مطمئنم اگر زمینه معرفی داوران بین‌المللی بیشتری توسط AFC فراهم می‌شد، ما این ظرفیت را داشتیم که داوران بیشتری در مسابقات مختلف داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به تغییر و تحولات به وجود آمده در فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: به هر حال همه ما سربازان و خدمتگزاران این کشور هستیم. هر روز قرعه خدمت به نام یک نفر می‌افتد. بودن یا نبودن مهم نیست، مهم این است که بتوان خدمت ارائه داد و تلاش کرد. دوستانی که قبل از ما هم بودند خدمات زیاد و بزرگی انجام دادند. امیدواریم که پس از گذشت یک سال از ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال بتوانیم در راستای ارتقای تشکیلاتی فدراسیون بیشتر کار کنیم.
ساکت ادامه داد: عزیزان بزرگواری که قبل از ما در اینجا (فدراسیون فوتبال) بودند مانند ما تلاش کردند. مسیر، مسیر خدمتگزاری است، همه ما یک روز می‌آییم و یک روز می‌رویم، آمدن و رفتن هر کسی امیدوارم در راستای رضایت خداوند، تأثیرگذاری مثبت و خدمت صادقانه باشد.
وی در مورد برکناری دکتر علیرضا اسدی از سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: همان‌طور که تاج توضیحات لازم را ارائه داد، تصمیم‌گیری در این مورد از هفته‌ها قبل انجام شده بود. تاج همه موضوعات را به صورت کامل توضیح داده است. فراموش نکنیم که 339 روز دیگر ما باید در جام جهانی به میدان برویم. نکته اساسی که باید به آن توجه کنیم این است که ما باید حضوری قدرتمندانه در جام جهانی داشته باشیم، حضوری قدرتمند که ما در مقدماتی جام جهانی داشتیم با حضور بازیکنان غیرتمند، حمایت مردم و حمایت فدراسیون و راهکارهای اساسی و کارساز کارلوس کی‌روش بود.الان باید با یک هماهنگی و همدلی زمینه حضور قدرتمند و شایسته تیم ملی در جام جهانی را فراهم کنیم.
ساکت مسیر تیم ملی در جام جهانی را راهی پر فراز و نشیب دانست و یادآور شد: ما راه پرتنشی در پیش رو داریم. من بارها اشاره کرده‌ام که زیرساخت‌های‌مان با استعدادهایی که داریم سنخیت ندارد، ما دریایی از استعدادها را در اختیار داریم، اما زیرساخت‌های ما با آنها هیچ سنخیتی ندارد. ما امروز در مرکز ملی فوتبال ایران تلاش کردیم این مرکز را بازسازی کنیم و آن را گسترش دهیم.
ساکت در پاسخ به یکی از سؤالات خبرنگاران مبنی بر اینکه «علت برکناری علیرضا اسدی از سمتش چه بوده است؟»، اظهار داشت: اینها صحبت‌هایی است که تاج قبل از من توضیح داده. این صحبت‌ها در حوزه مدیریتی است که من در جزئیات شکل استعفا نیستم. رئیس فدراسیون کاملاً در این زمینه توضیح داده و حتماً توضیحاتش هم کامل بوده است.
وی در واکنش به صحبت‌های یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «اگر وضعیت مشابه با دکتر علیرضا اسدی (دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال) برای شما هم مقابل کی‌روش به وجود بیاید آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟»، تأکید کرد: خوشبختانه ما در حدود یک سال گذشته تلاش‌مان این بود که بهترین زمینه را برای تیم‌های ملی فراهم کنیم. در یک ماه اخیر یکی از اتفاقات خوبی که صورت گرفته، این است که یک پیوند فنی بین تیم بزرگسالان و تیم‌های پایه ما ایجاد شده است. انتقال دانش و تجربیات و برنامه‌هایی که در تیم بزرگسالان ما وجود دارد به تیم‌های پایه ما تزریق می‌شود. هرم فوتبال الان در فدراسیون فوتبال شکل گرفته و چهار سطح پیدا کرده است. الان نهضت استعدادیابی به طور کامل در فوتبال ما پیاده شده است و ما در همه استان‌ها استعدادیاب داریم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات کی‌روش با رفتن دکتر اسدی از فدراسیون فوتبال حل خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: نگاه من رو به آینده است. ریاست و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، سیاست‌ها را تعیین و اعلام می‌کنند. همه با هم باید روی موفقیت تیم‌های ملی تمرکز جدی کنیم و مطمئن باشیم در این راه، همه بسیج خواهند شد.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون درباره اینکه آیا منع قانونی برای انتصاب به‌عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال برای او وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: الان من به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال کار می‌کنم و همه ضوابط قانونی برای این انتصاب مورد توجه قرار گرفته است. برای ادامه کار، بودن یا نبودن مهم نیست، بلکه تأثیرگذاری مهم است.کلمات کلیدی


captcha