مراحل درمانی کشتی‌گیران بخوبی در حال انجام است
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 04:24:36

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 27939 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۰:۳۴                 کشتی و وزنه برداری

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی:

مراحل درمانی کشتی‌گیران بخوبی در حال انجام است


رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی گفت: مراحل درمانی کشتی گیران مصدوم بخوبی در حال انجام است و آن‌ها در شرایطی خوب مراحل درمانی را زیر نظر فدراسیون پزشکی ورزشی دنبال می‌کنند.


مراحل درمانی کشتی‌گیران بخوبی در حال انجام است

کتر تورج ملک محمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: چند روز پیش علی رضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال استقلال در فدراسیون پزشکی ورزشی حاضر شد تا با دکتر نوروزی رئیس فدراسیون دیداری داشته باشد. حضور او در فدراسیون پزشکی به علت مشکل خاص اداری و یا پزشکی نبود و فقط به منظور دیدار با رئیس فدراسیون و گپ و گفت: انجام گرفت.

وی درباره کشتی گیران مصدوم تیم ملی گفت: حسن رحیمی با توجه به جراحی بسیار سنگینی که روی پایش انجام شد بطور حتم نمی‌تواند در رقابتهای جهانی فرانسه تیم ملی را همراهی کند. او بعد از انجام عمل جراحی هم اکنون در مرحله بازتوانی است و روند فیزیوتراپی را سپری می‌کند. مدت درمان این کشتی گیر بیش از ۴ ماه طول می‌کشد زیرا عمل جراحی انجام گرفته روی پای وی بسیار سنگین بود.

دکتر ملک محمدی افزود: خوشبختانه روند درمانی این ورزشکار بخوبی در حال انجام است. او روز گذشته با عصا به فدراسیون پزشکی آمد تا کار درمانی خود را آغاز کند. از یک ماه و نیم دیگر می‌تواند عصا را کنار بگذارد. درباره کمیل قاسمی دیگر کشتی گیر تیم ملی هم باید تاکید کنم که او از ناحیه گردن دچار آسیب دیدگی است و این مصدومیت او را خیلی آزار می‌دهد. او مسابقات متعددی را پشت سر گذاشت و همین مسئله باعث ایجاد فشار بسیاری بر روی این ورزشکار شد.

وی گفت: او هم حال درمان است و همانند حسن رحیمی نمی‌تواند تیم ملی را در رقابتهای جهانی همراهی کند. رضا یزدانی دیگر وزنه بردار تیم ملی که اسفند سال پیش در آلمان تحت عمل جراحی قرار گرفت. او هفته پیش در خانه کشتی تمرینات خود را آغاز و شروع به زدن وزنه کرد. او هم اکنون شرایط خوبی دارد و دائما با پزشک معالج خود در تماس است. او هم مانند حسن رحیمی و کمیل قاسمی با توجه به مصدومیتی که دارد نمی‌تواند تیم ملی را در رفابتهای جهانی همراهی کند.

مشاور فدراسیون پزشکی ورزشی افزود: سید احمد محمدی دیگر کشتی گیر مصدوم است که نمی‌تواند در ترکیب تیم ملی در رقابتهای جهانی فرانسه قرار بگیرد. او از زانو دچار آسیب دیدگی است. در مقایسه با سه کشتی گیر دیگر در شرایط بهتری قرار دارد و کارش جلوتر از بقیه است، اما او هم امکان حضور در رقابتهای جهانی را با توجه به این مصدومیت نخواهد داشت. من از رمضانی مسئول کادر فیزیوتراپی فدراسیون کشتی تشکر می‌کنم که پشت صحنه در اتاقی ۴ متری مسئولیت بازتوانی ورزشکاران را برعهده دارد و با عشق کار می‌کند.

دکتر ملک محمدی گفت: بجز رقابتهای جهانی کشتی بازی‌های داخل سالن آسیا از دیگر برنامه‌های پیش روی فدراسیون کشتی است. دراین مقطع تیم ملی پوست اندازی کرده است و تلفیقی از کشتی گیران جوان و با تجربه در تیم ملی حضور دارند. واقعیتی انکار ناپذیر وجود دارد و آن این است که کشتی ورزشی آمیخته با آسیب دیدگی است. امیدوارم که کشتی گیران در شرایط ایده ال برنامه‌های خود را دنبال کنند و بتوانند حضور موفقی در مسابقات بین المللی پیش رو داشته باشند.

رئیس حوزه ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی افزود: برنامه‌های فدراسیون پزشکی ورزشی طبق روال بخوبی در حال انجام است. قصد تعریف و تمجید از دکتر نوروزی رئیس فدراسیون را ندارم، اما با توجه به اینکه وی در همه بخش‌های پزشکی ورزشی حضور داشته و سال‌ها فعالیت کرده است درک درستی از مسائل مربوط به این بخش دارد و ابن خود حسن بسیار بزرگی محسوب می‌شود. زیرا این موضوع باعث شده است تا اجرای برنامه‌ها در بخش‌های مختلف تسهیل شوند.کلمات کلیدی


captcha