جلسه هماهنگی برگزاری جشن شهرهاو روستای جهانی
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: 03:47:11

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 29007 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۲۰:۵۹                 میراث فرهنگی و گردشگری

باحضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور برگزارشد;

جلسه هماهنگی برگزاری جشن شهرهاو روستای جهانی


ایرانیان_جلسه هماهنگی به منظور برگزاری جشن شهرها و روستای جهانی با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ، فرماندار ، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و معاونین صنایع دستی سه استان کرمان ، سیستان و بلوچستان و کردستان ظهر امروز برگزار شد.


جلسه هماهنگی برگزاری جشن شهرهاو روستای جهانی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی  سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ بهمن نامورمطلق  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ضمن تقدیر از تلاش ها و مدیریت  قابل توجه استان های کرمان ، سیستان و بلوچستان و کردستان  گفت : مدیریت سه استان در مراسم بازدید ارزیابان شورای جهانی بسیار خوب و تاثیر گذار بود و کمک شایانی به معرفی ظرفیتها کرد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی  بیان کرد  : در فرایند جهانی شدن شهرهای سیرجان و مریوان و روستای کلپورگان قدم اول صورت گرفته است که همان کسب عنوان جهانی شدن بود، دراین راستا در سیرجان حضور قدیمی ترین بانوی بافنده گلیم ایده مادرصنایع دستی را به ما داد که در اجلاس منطقه اسیا و اقیانوسیه درکویت هم آن را پیشنهاد دادیم.درحال حاضر نیز قدم بعدی تدارک مراسم و جشن در خور این ثبت جهانی است . پس از آن نیزبرند سازی، تجاری سازی و حضور در نمایشگاه های خارجی را بایددر دستورکار داشته باشیم .

همچنین مقرر شد که در جشن شهرهای جهانی ریاست سازمان میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری, سایرمقامات دولتی ، نمایندگان مجلس , استانداران, فرمانداران استانی, هنرمندان و پیشکسوتان عرصه صنایه دستی نیز حضور داشته باشند.

در ادامه این نشست اجرای موسیقی محلی منطقه و بازدید ازکارگاه های زنده, موزه ها ( در محل جشن ) از مواردی بود که مقرر شد برای این مراسم تدارک دیده شود.لوح ثبتی این شهرهانیز در این جشن رسما به شهردار و مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرها و روستای جهانی ایران  اهداء  شود.

گفتنی است, در بخش پایانی این نشست حاضران  به بحث و گفتگو پیرامون مسائل, راهکارها و پیشنهادات خود در زمینه برگزاری هر چه بهتر و باشکوه تر جشن شهرها و روستای جهانی  با معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور پرداختند.کلمات کلیدی


captcha