عملکرد، اصالت و سلامت دست آورد شرکتهای کشت بافتی
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: 03:46:58

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 29716 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ ۱۳:۴۳                 کشاورزی و امور دام

عملکرد، اصالت و سلامت دست آورد شرکتهای کشت بافتی


ایرانیان_سیداحمد حسینی نایب رئیس انجمن کشت بافت کشور از حضور این انجمن و شرکتهای برتر کشت بافتی در دومین نمایشگاه بین المللی باغبانی با هدف ارائه محصولات کشت بافتی در مورخ 30 آبان الی 3 آذر خبر داد و افزود ارائه محصولات متنوع، مشاوره به شرکتهای تولیدی، ایجاد حلقه تولید بین شرکتهای کشت بافتی و نهالستانها، ارائه چرخه تولید نهال سالم و برگزاری جلسات کاربردی از جمله مزایای گردهمایی شرکتهای کشت بافتی در غرفه انجمن می باشد.


عملکرد، اصالت و سلامت دست آورد شرکتهای کشت بافتی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،سیداحمدحسینی گفت  بیش از 20 سال است که در کشور نهال کشت بافتی تولید می شود و در طول این سالها اندوخته های علمی و تجاری زیادی در اختیار شرکتهای کشت بافتی قرار گرفته که از ان در امر تولید نهال کشت بافتی بهره می برند. وی عملکرد، اصالت و سلامت را از جمله ویژگی های نهال کشت بافتی دانست و افزود شعار امسال انجمن در نمایشگاه باغبانی بر پایه همین سه موضوع اساسی است و امیدواریم به زودی شاهد تولید نهال سالم و اصیل در کل شرکتهای کشور باشیم.
وی آینده باغبانی کشور را امیدوار کننده تلقی کرد و افزود می توان با برنامه ریزی درست، استفاده از نهال کشت بافتی را در چرخه نوسازی باغات فرسوده و توسعه باغات جدید قرار داد که در جریان این امر، علاوه بر کمک به رشد و توسعه باغبانی کشور از تولید کنندگان کشت بافتی نیز حمایت می شود.
 حسینی جهش باغبانی کشور را در استفاده از نهالهای رویشی مناسب دانست اما گام اصلی در صنعت باغبانی کشور را استفاده از نهال سالم و اصیل دانست و  در این راستا نقش شرکتهای کشت بافتی را مهم ارزیابی کرد.
وی بازخورد سال گذشته این نمایشگاه را مناسب ارزیابی کرد و اعلام نمود علاقه مندان می توانند امسال علاوه بر بازدید از غرفه و آشنایی با چرخه تولید نهال کشت بافتی و سالم از محصولات کشت بافتی، بیو راکتور، ماده ضد باکتری و ... نیز در غرفه انجمن دیدن فرمایند. حسینی این نمایشگاه را فرصت مغتنمی برای فارغ التحصیلان و دانشجویان علاقه مند به عرصه تجاری کشت بافت گیاهی دانست و از آمادگی غرفه انجمن به ارائه مطالب تجاری و پاسخ به سوالات علاقه مندان این عرصه خبر داد.
نایب رئیس انجمن کشت بافت کشور از برگزاری جلسات تخصصی با مسئولین، اساتید و محققان خبر داد که حاصل آن در تصمیم گیری های آتی  هیئت مدیره موثر خواهد بود.
در پایان ضمن تشکر از اقدامات انجام شده توسط معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در تشکیل انجمن و دستیابی انجمن به اهداف عالی آن، ابراز امیدواری کرد هماهنگی بیشتری بین انجمن و موسسات مختلف جهت پیشرفت صنعت تولید نهال کشور صورت گیرد. وی فعالیتهای هیئت مدیره جدید انجمن را بر پایه تعریف استراتژی دانست و اعلام کرد در برنامه هایمان به دنبال هدفمند کردن تولیدات شرکتها، ایجاد بازار، برطرف کردن مشکلات شرکتهای کشت بافتی، اصلاح ساختارهای نادرست، افزایش شرکتهای تحقیق و توسعه ، ایجاد ارتباط موثر با سازمانهای مرتبط می باشیم و در همین راستا جلسات بسیار خوبی با معاونت باغبانی وزارت جهاد، ریاست موسسه ثبت گواهی بذر و نهال، رئیس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری و ... برگزار شده است.کلمات کلیدی


captcha