برگزاری کنگره بین‌المللی پیامبراعظم (ص) درمنطقه آزاد قشم/درصدد تبیین چهره درست از اسلام برای جهانیان هستیم
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: 04:44:29

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 30003 || تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۲۰:۰۹                 حج وزیارت و اوقاف

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اعلام کرد؛

برگزاری کنگره بین‌المللی پیامبراعظم (ص) درمنطقه آزاد قشم/درصدد تبیین چهره درست از اسلام برای جهانیان هستیم


ایرانیان_معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت:یقینا بسیاری از مشکلات ما درعرصه فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی و حتی اقتصادی با الگوی سبک زندگی حضرت محمد (ص) حل می‌شود چرا که سیره‌ نبی‌اکرم (ص) برای تمام مراحل زندگی برنامه دارد.


برگزاری کنگره بین‌المللی پیامبراعظم (ص) درمنطقه آزاد قشم/درصدد تبیین چهره درست از اسلام برای جهانیان هستیم

 نشست خبری «کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص)»، عصر امروز یکشنبه ۱۲ آذرماه 1396 با حضور«حمیدرضا مومنی» رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، «حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌هاشم حسینی» معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران ،«رسول اکبری» معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و اصحاب رسانه در سالن جلسات دفتر مناطق آزاد در تهران برگزارشد.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهاشم حسینی » معاون فرهنگی اداره کل اوقاف امور خیریه استان تهران اظهارداشت: خداوند پیامبر (ص) را اسوه حسنه معرفی می‌کند، ما اگر بتوانیم حضرت محمد (ص) را الگوی سبک زندگی خود قرار دهیم، یقینا بسیاری از مشکلات ما در عرصه فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی و حتی اقتصادی حل می‌شود چرا که سیره‌ نبی‌اکرم (ص) برای تمام مراحل زندگی برنامه دارد.  

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف امور خیریه استان تهران با اشاره به برنامه‌هایی که برای کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) در نظر گرفته شده ، تصریح کرد: کنگره بین‌المللی پیامبراعظم (ص)،  در منطقه آزاد قشم برگزار می‌شود و دلیل برپایی این کنگره در منطقه آزاد قشم این است که با توجه به بیانات امام راحل، مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت که وحدت‌آفرین است و با توجه به اینکه در منطقه آزاد قشم اقشار مختلف مذهبی و گردشگران حضور دارند ما می‌توانیم از این فرصت برای ترویج فرهنگ نبوی بهره بیشتری ببریم.

وی خاطر نشان کرد: ما این کنگره را بر اساس شعار «رحمت‌العالمین» برگزار می‌کنیم. با وجود اختلافاتی که در سال‌های اخیر برای مسلمانان به وجود آمده است، ما سعی می‌کنیم با برپایی اینگونه کنگره‌ها چهره مخدوش و وحشیانه‌ای که داعش از اسلام به نمایش گذاشته است را از بین ببریم و درصدد تبیین چهره درست از اسلام برای جهانیان هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی عنوان داشت: کسانی که تمایل به شرکت در این کنگره دارند می‌توانند آثار خود را تا دهم اسفندماه ۹۶ به سایت رحمت‌العالمین ارسال کنند. مراسم اختتامیه در ۲۵ فروردین ۹۷ همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) برگزار می‌شود. این کنگره در چهار بخش علمی، ادبی، هنری و فضای مجازی برپا می‌شود. از ۱۷ ربیع‌الاول جمع آوری آثار آغاز می‌شود و تا تاریخ ۱۰ اسفندماه برای ارسال آثار خود مهلت دارند.

اکبری: در مناطق آزاد کشور ما برای اقلیت‌های مختلف با همزیستی کاملا خوب روبرو هستیم

رسول اکبری، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در ادامه این نشست خبری اظهارداشت: ما یک کشور مسلمان و داعیه‌دار اسلام هستیم و ازآنجایی که ما یک کشور اسلامی بزرگ به شمار می‌آییم باید در جهت ترویج فرهنگ اسلامی اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود:امید است با توجه به اینکه در مناطق آزاد کشور ما برای اقلیت‌های مختلف با همزیستی کاملا خوب روبرو هستیم شیعه و سنی نیز در یک تعامل خوب بتوانند در ابعاد مختلف این کنگره کوشش‌های فرهنگی، هنری و علمی را داشته باشند.

وی در مورد جایزه ویژه منطقه آزاد قشم گفت: سازمان منطقه آزاد قشم جدای از جوایز کنگره پیامبر اکرم (ص) جایزه ویژه‌ای را برای خلاقیت‌های موبایلی و نرم‌افزاری تلفن همراه در نظر گرفته است.

بنابراین گزارش؛ کسانی که تمایل به شرکت دراولین کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص)»، را دارند می‌توانند آثار خود را تا 10 اسفندماه ۹۶ به سایت رحمت‌العالمین ارسال کنند. مراسم اختتامیه در ۲۵ فروردین ۹۷ همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) برگزار می‌شود.کلمات کلیدی


captcha