خروج آمريکا از برجام اشتباهي بزرگ خواهد بود
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: 05:03:07

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gifکد خبر : 30537 || تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ ۲۱:۰۴                 آمریکا اروپا

مکرون در مصاحبه با سي ان ان:

خروج آمريکا از برجام اشتباهي بزرگ خواهد بود


ایرانیان_رئيس جمهور فرانسه گفت ما به يک توافقنامه جديد نياز داريم و مي توانيم روي تحريم ها و توافقنامه ها در بخش مربوط به موشک بالستيک کار کنيم.


خروج آمريکا از برجام اشتباهي بزرگ خواهد بود

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از شبکه تلويزيوني سي ان ان؛ کريستين امانپور مجري سي ان ان با امانوئل مکرون رئيس جمهور فرانسه، مصاحبه اي انجام داد. در اين مصاحبه که در ماه سپتامبر در سفر امانوئل مکرون به نيويورک انجام شده بود وي در بخش هايي به برجام هم اشاره کرده بود.
مکرون ابراز اميدواري کرد دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا از توافقنامه هسته اي ايران خارج نشود. وي گفت که اگر ترامپ چنين کاري بکند اشتباه بزرگي مرتکب شده است.
رئيس جمهور فرانسه اظهار داشت: من نمي گويم که توافقنامه هسته اي با ايران دربرگيرنده همه موضوعات در ارتباط با ايران است اما اگر رئيس جمهور ترامپ فکر مي کند که اين توافقنامه کافي نيست، من با وي هم نظر هستم اما ما اين توافقنامه را داريم، نتيجه اين توافقنامه اين است که ما اکنون يک روند نظارت آژانس بين المللي انرژي اتمي را داريم و فکر مي کنم که داشتن اين روند نظارت، بهتر از نداشتن روند نظارت باشد.
وي افزود: اگر ما توافقنامه هسته اي را متوقف کنيم در اين صورت وارد وضعي خواهيم شد که مشابه با وضع کره شمالي خواهد شد. اکنون اين توافقنامه بايد تکميل شود و احتمالا من تلاش خواهم کرد رئيس جمهور ترامپ را متقاعد کنم که بهترين راه براي رفع نگراني هايش درباره ايران اين است که در اين مسير کار شود: اول اينکه ما بايد کار کنيم تا يک روند نظارت بر روي موشک هاي بالستيک و فعاليت هاي بالستيک ايران داشته باشيم. اين يک نگراني است. نگراني براي کل منطقه است(!). ما بايد روي اين مسئله کار کنيم و به يک توافقنامه جديد نياز داريم. ما مي توانيم روي تحريم ها و توافقنامه ها در بخش مربوط به موشک بالستيک کار کنيم. سومين نکته اين است که ما بايد توافقنامه هسته اي سال دو هزار و پانزده با ايران را براي سال بعد دوره بعد از دو هزار و بيست و پنج تکميل کنيم.کلمات کلیدی


captcha