برگزاری گالری هنری اساتیددانشگاه با آثار بروز و توانمند،ابتکارجدید است
تاریخ: ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: 17:50:17

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e7ca1e25f7dda63b22ecc16381025c75.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gifکد خبر : 30559 || تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۱۱:۳۶                 تئاتر و هنر های تجسمی

خسروی:

برگزاری گالری هنری اساتیددانشگاه با آثار بروز و توانمند،ابتکارجدید است


ایرانیان_ خسرو خسروی رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره گفت :اینکه یک مرکز دانشگاهی در کنار فضای آکادمیک درسی از روال معمول خود گالری هنری را با آثار بروز و توانمند هنرمندان ارائه بدهد ابتکاری است که کمتر در دانشگاههای دیگر و مراکز هنری ،گالری های دیگر دیده می شود.


برگزاری گالری هنری اساتیددانشگاه با آثار بروز و توانمند،ابتکارجدید است

خسرو خسروی رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره در حاشیه افتتاحیه  این نمایشگاه به خبرنگار ما گفت:این نمایشگاه نمایشگاهی برای رشته اساتید صنایع دستی و هنرهای اسلامی است  و دومین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاههایی است که دانشکده هنر دانشگاه سوره در برنامه های خود طراحی کرده که در رشته های  مختلف هنری نیز درآینده ادامه خواهد یافت.
وی افزود:این نمایشگاه  متمرکز به آثار مدرسین رشته های سنتی ما هست  و  در واقع ابتکار نمایشگاه از ابتدا برا این زده شد که مواجهه ای باشد بین دانشجو استاد و در عین حال مخاطب خارج از دانشگاه.
خسروی ادامه داد:این نمایشگاه ها  طوری طراحی شده که بتوانیم همزمان با گالری دانشگاه  را به عنوان یک گالری در سطخ تهران مطرح کنیم و هم امکان تبادل اطلاعات ،فنون و ایده های هنری بین دانشجو و استاد به شکل  خارج از فضای صرفا آکادمیک برگزار شود.
رئیس دانشکده هنردانشگاه سوره بیان داشت: یک مرکز دانشگاهی در کنار فضای آکادمیک درسی  از روال معمول خود گالری هنری را با آثار بروز و توانمند هنرمندان ارائه بدهد  ابتکاری است که کمتر در دانشگاههای دیگر و مراکز هنری ،گالری های دیگر دیده می شود.
خسروی گفت:فکر می کنم گالری آیه در آینده بتواند از این پتانسیل خوب استفاده کند و به عنوان یک محفل هنری و عین حال یک محفل دانشگاهی همزمان خودش را مطرح کند.این هم کمک می کند به بالابردن  برند دانشگاهی سوره و از طرفی خود گالری را هم می تواند به عنوان گالری فعال در تهران معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد:آثار سطح بالایی در نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود که نمایشگاه (نقاشی)گذشته نیز مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت و اساتید نیز به مدت دوهفته در نمایشگاه حضور داشتند ،می شود گفت یک نوع فعل و انفعال اکتیوی بین استاد و دانشجو اتفاق می افتدو از حالت انتزاعی خارج می شود و تبادل واقعی تر می شود.

بنابراین گزارش:نمایشگاه آخرین دستآوردهای هنری ،استعداد اجرایی مدرسان و استادان واحدهای عملی و کارگاهی گروه هنر اسلامی، صنایع دستی، کتابت و نگارگری شامل؛ آثار تذهیب - نگارگری - گل و مرغ - خوشنویسی - معرق و منبت - خراطی ،جواهرسازی و زیورآلات - جلدسازی و صحافی - سفال و سرامیک - حجم سازی و هنر مفهومی از ۱۵ تا تا 30 دی ماه در  نگارخانه آیه دانشکده هنر دانشگاه سوره برپاست.

 کلمات کلیدی


captcha