افتتاح و بهره برداری از« ۸ پروژه های شاخص توزیع برق تهران بزرگ/شرکت توزیع برق تهران بزرگ به بیش از 8 میلیون مشترک خدمت رسانی می کند
تاریخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت: 13:59:17


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1c802c7531a190d1fc2654765e873311.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 31147 || تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۸:۰۲                 نیرو

افتتاح و بهره برداری از« ۸ پروژه های شاخص توزیع برق تهران بزرگ/شرکت توزیع برق تهران بزرگ به بیش از 8 میلیون مشترک خدمت رسانی می کند


ایرانیان_مديرعامل شركت توزيع نيروی برق تهران بزرگ گفت: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، یکی از بزرگ ترین شرکت های توزیع برق در خاورمیانه و همچنین بزرگترین شرکت توزیع برق کشور است که ۱۰درصد فروش برق کشور در این شرکت انجام و ۱۵درصد برق کشور درتهران مصرف می شود.


افتتاح و بهره برداری از« ۸ پروژه های شاخص توزیع برق تهران بزرگ/شرکت توزیع برق تهران بزرگ به بیش از 8 میلیون مشترک خدمت رسانی می کند

 آیین افتتاحیه و بهره برداری از« ۸ پروژه های شاخص توزیع برق تهران بزرگ»صبح امروزچهارشنبه18 بهمن ماه 1396باحضور«محمدحسين مقيمی»استاندارتهران، مهندس «ستارمحمودی» قائم مقام وزیر نیرو،«عیسی فرهادی» فرماندار شهر تهران، مهندس «حسين صبوری» مديرعامل شركت توزيع نيروی برق تهران بزرگ، معاونین و مدیران حوزه ستادی و مناطقه 22 گانه شرکت توزیع برق تهران بزرگ و اصحاب رسانه درساختمان مرکزی شركت توزيع نيروی برق تهران بزرگ  برگزارشد.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،حسين صبوری مديرعامل شركت توزيع نيروی برق تهران بزرگ اظهارداشت: سامانه ۱۵۲۱ یکی از این طرح هاست که با راه اندازی این سامانه همه خدمات شرکت توزیع برق تهران بزرگ به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک از ابتدای سال ۹۷ به صورت غیرحضوری ارایه خواهد شد.

مديرعامل شركت توزيع نيروی برق تهران بزرگ تصریح کرد: سامانه مانیتورینگ قرائت از راه دور و انتقال به هنگام پارامترهای الکتریکی، کنترل های منصوب بروی فیدرهای ۲۰ کیلوولت، پست های فوق توزیع و راه اندازی مرکز کنترل دوم شبکه ۲۰ کیلوولت امور دیسپاچینگ شمال شرق یا مرکز پایش از جمله طرح هایی است که امروز به بهره برداری رسید.

وی عنوان داشت: از دیگر طرح های شاخص این شرکت توسعه و بهینه سازی پست فشار متوسط و شبکه توزیع راه اندازی و بهره برداری از ۲۲۰ دستگاه پست اتوماسیون، توسعه و نوسازی تجهیزات عیب یابی، کابل شبکه های فشار متوسط و ضعیف، توسعه و نوسازی خودروهای مانور ۲۰ کیلوولت، احداث و بهینه سازی ۴۴ کیلومتر خط شبکه فشار متوسط، ۵۲۸ کیلومتر خط شبکه فشار ضعیف و ۱۶۵ دستگاه پست فشار متوسط خرید، نصب، راه اندازی ۵ دستگاه عیب یابی کابل شبکه های فشار ضعیف و دو دستگاه فشار متوسط، خرید و تجهیز ۲۴ دستگاه خوردروهای مانور ۲۰ کیلوولت است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ عنوان داشت: در زمان پیک مصرف تابستان ۵درصد رشد مصرف نسبت به سال گذشته داشتیم و میزان مصرف به ۴ هزارو ۷۰۰ مگاوات رسید که پیش بینی می کنیم در پیک مصرف سال آینده به ۵ هزار مگاوات برسد.

وی از استاندار تهران که دراین مراسم حضورداشت خواست: تهران به عنوان نماد حاکمیت برای صرفه جویی در مصرف برق پیشقدم شود و ۲۰درصد مصارف دستگاه های دولتی که قانون آن را مشخص کرده است،از انرژی های تجدیدپذیر تامین شود و به این ترتیب ۱۰ درصد از مصارف برق کاهش می یابد.

صبوری با اشاره به اینکه در چندسال اخیر اوج مصرف برق از شب به روز منتقل شده است، گفت: ۵۰ درصد مصرف برق دستگاه های دولتی مربوط به وسایل سرمایشی است و در شهر تهران ۵۰ مرکز حیاتی وجود دارد و سالانه هزار همایش در این شهر برگزار می شود که زیرساخت برگزاری همه آنها برق است.

وی ابرازداشت: علاوه بر محدودیت های منابع مالی درشهر تهران،​ فضای کار زمین لازم برای اجرای طر های برقی نداریم، که از استاندار برای مدیریت شهری و اجرای طرح های برقی تقاضای کمک می کنیم.

صبوری اضافه کرد: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، یکی از بزرگ ترین شرکت های توزیع برق در خاورمیانه و همچنین بزرگترین شرکت توزیع برق کشور است که ۱۰درصد فروش برق کشور در این شرکت انجام  و ۱۵درصد برق کشور درتهران مصرف می شود.

وی با اشاره به اینکه ۴.۵ میلیون مشترک برق در محدوده شرکت توزیع برق تهران بزرگ وجود دارد، افزود: سالیانه ۱۵۰ هزار مشترک به این تعداد اضافه می شود، که تلاش می کنیم تدابیر لازم برای تامین برق مطمئن را بیاندیشیم و۴۰درصد شبکه برق تهران دارای قدمت زیادی هستند، این شرکت رتبه نخست کاهش تلفات برق را کسب کرده است و تا پایان امسال میزان تلفات برق به ۶.۷ درصد می رسد.

 

محمودی : 5300 طرح وزارت نیرو در حوزه آب و برق دردهه مبارک فجر به بهره برداری رسید

ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو نیز درادامه این مراسم اظهارداشت: دردهه مبارک فجر ۵ هزار و ۳۰۰ طرح وزارت نیرو در حوزه آب و برق به بهره برداری رسید که ارزش این طرح ۵ هزارمیلیارد تومان است.

وی ادامه داد: متخصصان وزارت نیرو مثال خوبی برای همه افراد متخصص هستند چون کار در حوزه آب و برق به گونه ای است که آدم هایی که عاشق حرفه خود هستند، باید کار را با حیثیت خود گره بزنند. در استان تهران نیازمند توسعه انرژی های نو هستیم ، که موجب پایداری خدمات و رعایت پدافند غیرعامل می شود.

قائم مقام وزیرنیرو افزود: مدیریت مصرف نیزباید ازدستگاه های تولید کننده شروع شود و در بخش دوم مشترکان مدیریت مصرف را رعایت کنند که با دریافت اطلاعات و خدمات رسانی در این عرصه می شود مدیریت مصرف را اجرا کرد.

بر اساس این گزارش، سامانه مانیتورینگ قرائت از راه دور و انتقال بهنگام پارامترهای الکتریکی کنتورهای منصوبه بر روی فیدرهای ۲۰ کیلوولت پستهای فوق توزیع (۱۳۰۰ دستگاه فیدر ۲۰ کیلو ولت ) و راه اندازی مرکز کنترل دوم شبکه ۲۰ کیلوولت امور دیسپاچینگ شمالشرق، از جمله طرح هایی هستند که در این مراسم به بهره برداری خواهند رسید .

همچنین از طرح های شاخص قابل بهره برداری می توان به توسعه و بهینه سازی پست فشار متوسط و شبکه  توزیع، راه اندازی و بهره برداری از ۲۲۰ دستگاه پست اتوماسیون، توسعه و نو سازی تجهیزات عیب یابی کابل شبکه های فشار متوسط وضعیف، توسعه و نوسازی خودروهای مانور۲۰کیلوولت، احداث و بهینه سازی ۴۴ کیلومتر خط شبکه فشار متوسط و ۵۲۸ کیلومتر خط شبکه فشار ضعیف و ۱۶۵دستگاه پست فشارمتوسط، خرید، نصب، راه اندازی پنج دستگاه تجهیزات عیب یابی کابل شبکه های فشار ضعیف و دو دستگاه فشار متوسط، تحویل و تجهیز سه دستگاه ون، خرید و تجهیز ۲۴ دستگاه خودروهای مانور ۲۰کیلوولت اشاره کرد .

 

 استاندار تهران: توزیع تهران بزرگ خدمت رساني به بيش از هشت ميليون مشترك برق در پايتخت

محمد حسین مقیمی استاندار تهران ،در آیین افتتاحیه و بهره برداری از پروژه های شاخص توزیع برق تهران بزرگ گفت:این شرکت بعنوان بزرگترین شرکت توزیع برق کشور است و خدمت رسانی به بیش از هشت میلیون مشترک را بر عهده دارد و در این مسیر همواره موفق بوده است.
محمدحسين مقيمي  اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي را نياز امروز كشور دانست و  افزود: در اين مسير تامین برق پایدار براي پيشرفت و آباداني به ويژه در بخش صنعت حياتي است.
به گفته مهندس مقيمي، پيش از پيروزي انقلاب عمده كارهاي تخصصي و مديريتي انرژي و برق كشور در دست  نیرو های  خارجی بود اما به بركت انقلاب، امروز 100 درصد كار با استفاده از نيروي انساني توانمند ايراني انجام مي شود. و این سخن امام (ره)که فرمود ما میتوانیم روی پای خود باستیم محقق شد.
استاندار تهران  با تاکید بر توجه به بحث اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: با تلاش هموطنان ،کشور عزیزمان را به جایگاه شایسته خود می رسانیم و پیشرفت صنایع  یکی از عوامل اصلی توسعه کشوراست.
استاندار تهران افزود:مجموعه وزارت نیرو و زیر مجموعه های آن همواره ثابت کرده اند با تلاش و  همت مهندسین ایرانی میتوان به جایگاه خوبی در خودکفایی و بدون نیاز به واردات برسیم.
بر اساس این گزارش، سامانه ارائه خدمات غيرحضوري 1521 و هفت  طرح شاخص عمراني شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به مناسبت دهه فجر توسط محمدحسين مقيمي استاندار ،ستار محمودي قائم مقام وزير نيرو، و عيسي فرهادي فرماندار تهران به صورت ويدئو كنفرانس به بهره برداري رسيد.

 

 کلمات کلیدی


captcha