راهی جز احداث ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله نداریم/زلزله زدگان اگر چه مصیبت دیده اند؛ اما به مسئولان اعتماد دارند
تاریخ: ۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: 02:51:15


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d13ef1e5d56c37691800e1d143a4cd68.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ede9e18bbec418d37d50a61b7299e6be.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8848a3b2b8dd97d3eb4fcc4c103fbf8a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f16fa9e0c1b759766d0e18bc654696d7.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d2f0a7e45c15fab466ca12e2d3c080a0.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/6cd9eb56150b3570446150c6d32511e1.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f19d73f140d13c7c82db2fe55614e59d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1f4c750d1cdc1a2d68fd4636aef8c58d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3a5f67cb3fb26842fd511e6d85a9436a.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8df1f56fc189e582eca3e43e8238bc0e.jpgکد خبر : 31891 || تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ ۱۹:۱۹                 استانها

رئیس جمهور در شورای اداری استان کرمانشاه؛

راهی جز احداث ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله نداریم/زلزله زدگان اگر چه مصیبت دیده اند؛ اما به مسئولان اعتماد دارند


ایرانیان_رئیس جمهور احداث ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله را امری ضروری برشمرد و تاکید کرد: تمام خانه‌های بازسازی شده در استان کرمانشاه، باید در تابستان تحویل مردم شود.


راهی جز احداث ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله نداریم/زلزله زدگان اگر چه مصیبت دیده اند؛ اما به مسئولان اعتماد دارند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی روز سه شنبه در شورای اداری استان کرمانشاه با قدردانی از مردم و تمام مسئولان استانی و کشوری، قوا و نیرو‌های مسلح و بسیج در رسیدگی به مناطق زلزله زده، احداث ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله را امری ضروری برشمرد و تاکید کرد: تمام خانه‌های بازسازی شده در استان کرمانشاه، باید در تابستان تحویل مردم شود.

وی، با ابراز خرسندی از اینکه در این ساعات میهمان مردم دلاور کرمانشاه است، گفت: زلزله زدگان اگر چه مصیبت دیده اند؛ اما به مسئولان اعتماد دارند، بانشاط و امیدوارند و تلاش دولت این است که مردم هر چه سریع‌تر به زندگی عادی خود بازگردند.

رئیس جمهور ضمن ابراز امیدواری برای اینکه سال آینده شاهد توسعه استان کرمانشاه در همه زمینه‌ها باشیم، افزود: بی‌شک توسعه موجب اشتغال جوانان خواهد شد.

آقای روحانی با بیان اینکه در سال ۹۶ ناگواری‌هایی برای ملت ایران پیش آمد که برای همگان سخت و گران بود، گفت: جبران مصیبت و اندوه حادثه‌دیدگان به ویژه کسانی که عزیزانشان را در زلزله از دست داده‌اند، بسیار دشوار است، اما از لحاظ مالی و جبران خسارت‌های زندگی مردم وظیفه‌ای بر دوش داریم که همه باید تلاش کنیم تا زندگی مردم به حالت عادی خود بازگردد.

رئیس جمهور با تقدیر از مردم و همه مسئولان استانی و کشوری، قوا، نیرو‌های مسلح و بسیج در رسیدگی به مناطق زلزله زده، افزود: در بخش امداد و نجات کاری که هلال احمر، اورژانس و حوزه بهداشت و درمان کشور در ساعات اولیه زلزله انجام دادند، کم نظیر و یک رکورد تاریخی و قابل مقایسه در سطح جهانی است.

آقای روحانی گفت: باز شدن سریع راه‌های ارتباطی و انتقال مجروحان به مراکز درمانی و انجام دادن بیش از ۳۰۰ عمل جراحی کوچک و بزرگ از اقدامات حایز اهمیت در ساعات اولیه وقوع زلزله در این استان بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه زلزله‌ای با این قدرت خسارت‌های زیادی را به مردم تحمیل کرده است، افزود: همانطور که رهبری معظم انقلاب فرمودند، زلزله باید به یک فرصت تبدیل شود و از این حادثه باید برای کشور درس‌آموزی کنیم.

آقای روحانی با اشاره به بازدید خود از روستای فتاح‌بگ و حضور در خانه‌ای که پس از زلزله سالم مانده بود، گفت: این یک درس بزرگ است و به معنای آن است که اگر ساختمان‌های مسکونی ما خوب و مقاوم باشد، خسارت‌ها کاهش خواهد یافت.

رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: باید در ساختمان‌سازی، مهندسی ساختمان و انتخاب نوع مصالح دقت بیشتری داشته باشیم و با توجه به شرایط کشورمان که زلزله‌خیز است، باید ساختمان‌ها را مقاوم بسازیم.

آقای روحانی با تأکید بر ضرورت ایجاد ساختمان‌هایی مقاوم به عنوان مراکزی که در روز‌های سختی باید به امداد و کمک مردم بپردازند، گفت: امروز در زمینه بازسازی منازل روستاییان و مناطقی که بر اثر زلزله دچار خسارت شده‌اند، باید توجه ویژه‌ای به مقاوم‌سازی ساختمان‌ها داشته باشیم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه اعتبارات لازم برای جبران خسارت‌های ناشی از زلزله و کمک به زلزله‌زدگان ۴۸ ساعت پس از وقوع زلزله در دولت تصویب شد و اختصاص یافت، افزود: از کار بزرگ بنیاد مسکن برای بازسازی مقاوم ساختمان‌ها تشکر می‌کنم.

آقای روحانی با تأکید بر اینکه باید با تلاش ویژه مسئولان، همه منازلی که نیاز به بازسازی دارند، تا پایان تابستان سال ۹۷ به ویژه در روستا‌ها به اتمام برسند، گفت: ما باید پس از آن به مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده در شهر‌ها و روستا‌ها بپردازیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت و مردم برای جبران خسارت‌ها در کنار هم قرار دارند، افزود: زلزله‌زدگان با وجود شرایط سخت و تحمل مصیبت‌های فراوان بانشاط و امیدوارند و با در نظر گرفتن شرایط و مقدورات کشور مردم قانعی هستند و به مسئولان اعتماد دارند.
آقای روحانی با اشاره به درخواست روستاییان زلزله زده در خصوص امهال وام‌ها، گفت: امهال وام‌ها توسط وزیر کشور، در دولت مطرح می‌شود و با در نظر گرفتن شرایط به انجام خواهد رسید.

رئیس جمهور موضوع اشتغال در استان کرمانشاه را بسیار حایز اهمیت دانست و با تأکید بر اینکه باید موانع و مشکلات اشتغال‌زایی در این استان بررسی شود، افزود: دولت برای اجرای طرح‌های مربوط به آب‌های مرزی بودجه و امکانات وسیعی را به این استان اختصاص داده است که می‌تواند در زمینه اشتغال‌زایی هم تأثیرگذار باشد.

آقای روحانی با بیان اینکه در زمینه کشاورزی استان کرمانشاه استعداد‌های فراوان و زمین‌های حاصلخیزی در اختیار دارد، گفت: این استان علاوه بر کشاورزی، مستعد باغداری است و باید راه‌های توسعه باغ‌ها و درختکاری در این استان بررسی شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه فرهیختگان، بزرگان، علما و قشر‌های مختلف مردم دلاور، مقاوم و فداکار استان کرمانشاه باید بیش از پیش در راستای توسعه این استان تلاش کنند و به میدان بیایند، افزود: شیعه، سنی و اهل حق در کرمانشاه در تمام صحنه‌ها برای ایران دلاورانه حضور داشتند و تلاش کردند.

آقای روحانی جاذبه‌های گردشگری، مناطق و بازارچه‌های مرزی و توسعه راه‌ها را فرصتی بزرگ برای توسعه اشتغال در کرمانشاه عنوان کرد و گفت: راه‌آهنی که امروز به استان کرمانشاه رسید، در حقیقت آرزوی دیرینه مردم و یکی از وعده‌های دولت یازدهم بود که به ثمر رسید و این بسیار خوشحال‌کننده است.

رئیس جمهور افزود: راه‌آهنی که از کرمانشاه می‌گذرد در نهایت با اتصال به راه‌آهن عراق و سوریه در آینده، بسیار راهبردی و محور اتصال ریلی منطقه است که خلیج فارس را به دریای مدیترانه وصل می‌کند.

آقای روحانی با اشاره به اینکه بنا به قول مسئولان این راه‌آهن تا پایان دولت دوازدهم به اسلام‌آباد غرب خواهد رسید، گفت: توسعه راه‌آهن در غرب کشور، خواست مردم است که باید در مسیر اجرای آن، تسریع شود.

رئیس جمهور با اشاره به طرح‌های دولت در زمینه احیای بافت فرسوده و طرح مهارت حین انجام کار، افزود: براساس طرح مهارت حین کار کسانی که در کارگاه‌های کوچک برای کارآموزی مشغول به کار شوند، تا پایان سال ۹۷، از پرداخت حق بیمه معاف خواهند بود.

آقای روحانی با بیان اینکه سال ۹۶ در حالی به پایان می‌رسد که ملت ایران توانست در زمینه‌های مختلف سرافرازی‌های فراوانی داشته باشد، گفت: باید خود را برای سال ۹۷، آماده کنیم و در راستای اشتغال بیشتر، رونق بیشتر و حرکت برای تولید و جذب سرمایه تلاش کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، افزود: خوشبختانه امروز به واسطه برجام این مسیر باز شده است و باید تلاش کنیم که سال ۹۷، سال اشتغال بیشتر تولید و جذب سرمایه باشد.

آقای روحانی جوانان را بزرگ‌ترین سرمایه کشور دانست و با بیان اینکه خوشبختانه امروز در زمینه فناوری ارتباطات گام‌های خوبی برای جوانان و اشتغال آن‌ها در کشور برداشته شده است، گفت: بنا به گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال گذشته ۲۰۰ هزار شغل در حوزه ارتباطات و در سایه فضای مجازی برای مردم ایجاد شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز فضای ارتباطی بسیار سریع و وسیع شده است و به نوعی هر فرد، یک رسانه در اختیار دارد، افزود: باید از این شرایط به خوبی استفاده کنیم، ضمن اینکه باید درقبال مضرات آن نیز مراقبت داشته باشیم.

آقای روحانی با بیان اینکه در این سفر ۲۵ طرح و پروژه علاوه بر طرح‌هایی که در سفر گذشته مصوب شد، به تصویب رسیده است، گفت: تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های گذشته ۳۵۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که سازمان برنامه و بودجه باید این مبلغ را تأمین کند تا قول دولت به مردم تحقق یابد.

رئیس جمهور افزود: برای اجرای ۲۵ طرح و پروژه ۱۰۷۷ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و این مبلغ غیر از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی است که برای راه‌آهن در نظر گرفته شده و غیر از اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان از صندوق توسعه ملی است، در مجموع بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این استان در نظر گرفته شده که در مقام مقایسه حدود چهار برابر اعتباری است که برای این استان در دولت دهم در نظر گرفته شده است که می‌توان از آن در راستای توسعه و رشد استان استفاده کرد.

آقای روحانی تأکید کرد: بی‌تردید این استان در سال‌های آینده شاهد توسعه و رونق اقتصادی خواهد بود.کلمات کلیدی


captcha