ارائه خدمات دندان‌پزشکی به بیماران تحت حمایت مؤسسه خیریه محک
تاریخ: ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: 07:35:30

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e7ca1e25f7dda63b22ecc16381025c75.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gifکد خبر : 32079 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۲۱:۴۶                 بهداشت ،درمان و سلامت

ارائه خدمات دندان‌پزشکی به بیماران تحت حمایت مؤسسه خیریه محک


ایرانیان_روزانه دندان‌پزشکان داوطلب با حضور خود در محک همواره خدماتی برای بهداشت دهان و دندان کودکان مبتلا به سرطان، در حین درمان و پس از آن، ارائه می‌دهند. خدمات دندان‌پزشکی به بیماران تحت حمایت مؤسسه خیریه محک و در صورت نیاز به خانواده‌های آنها در بالاترین سطح کاری ارائه می‌شود.


ارائه خدمات دندان‌پزشکی به بیماران تحت حمایت مؤسسه خیریه محک

در محک خدمات دندان‌پزشکی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در بالاترین سطح ممکن ارائه می‌شود.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،عوارض حاصل از شیمی درمانی و پرتو درمانی روی دندان تأثیر زیادی می‌گذارد. استفاده از این دو روش، که تنها روش‌های درمانی شناخته شده برای درمان بیماری سرطان است، باعث کاهش شدید بزاق، خشکی و التهاب مخاط دهان در افراد مبتلا به این بیماری، به خصوص کودکان، می‌شود. در نهایت این عوارض موجب افزایش میزان پوسیدگی دندان خواهد شد.

به علاوه معمولا کودکان و خانواده‌هایشان به دلیل خستگی و تمرکز روی مراحل درمان بیماری فرزندشان، گاهی ممکن است توجه کمتری به بهداشت دهان و دندان خود داشته باشند. از این رو روزانه دندان‌پزشکان داوطلب با حضور خود در محک همواره خدماتی برای بهداشت دهان و دندان کودکان مبتلا به سرطان، در حین درمان و پس از آن، ارائه می‌دهند. خدمات دندان‌پزشکی به بیماران تحت حمایت مؤسسه خیریه محک و در صورت نیاز به خانواده‌های آنها در بالاترین سطح کاری ارائه می‌شود. علاوه بر خدمات دندانپزشكي جاري در محک، از حمايت و كمك‌هاي علمي اساتيد دانشگاه در زمينه‌هاي تخصصي و فوق‌تخصصي دندانپزشكي و جراحي فك نيز استفاده می‌شود تا بيشترين و علمي‌ترين خدمات به بيماران تحت پوشش ارائه شود.
کلینیک دندان پزشکی محک کاملا به صورت داوطلبانه اداره می‌شود و  15 نيروي داوطلب در این مکان به ارائه خدمات به كودكان مبتلا به سرطان مي‌پردازند. محک در تلاش است با گسترش فضای بیمارستان و آماده شدن ساختمان شماره دو، مرکز دندان پزشکی بیهوشی مخصوص کودکان را افتتاح و راه‌اندازی کند تا بالاترین سطح خدمات حمایتی را به فرزندانش ارائه نماید.کلمات کلیدی


captcha