منطقه21 به استقبال " عید سعید مبعث " رفت
تاریخ: ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: 07:18:19

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e7ca1e25f7dda63b22ecc16381025c75.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gifکد خبر : 32087 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۱۹:۳۶                 شهری و رفاهی

منطقه21 به استقبال " عید سعید مبعث " رفت


ایرانیان_شهردار منطقه21 از آذین بندی و نورپردازی میادین و معابر اصلی ورودی غربی پایتخت و همچنین برگزاری گسترده ویژه برنامه های مناسبتی همزمان با "عید سعید مبعث" در مساجد شاخص، مراکز فرهنگی-مذهبی و سرای محلات این منطقه خبر داد.


منطقه21 به استقبال " عید سعید مبعث " رفت

به گزارش شبکه خبری ارانیان به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار این منطقه ضمن اعلام خبر فوق گفت: مبعث طلیعه نور و ظهور همه ارزش ها در صحنه حیات بشر است و برگزیده شدن حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) به مقام رسالت مهم‌ترین رخداد تاریخ اسلام است که بشر را از عصر جاهلیت و بت‌پرستی به یکتاپرستی و رسیدن به حقیقت هستی رهنمون ساخت.
رحمانی با اشاره به آذین بندی و نورپردازی میادین و معابر اصلی ورودی غربی پایتخت همزمان با "عید سعید مبعث" افزود: آذین بندی مساجد و محلات با همیاری سرای محلات و اداره زیباسازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 انجام گرفته و برخی از مساجد نیز به صورت خودجوش اقدام به زیباسازی فضای بیرونی مسجد کرده اند، این درحالی است که بنرهای پرتابلی مناسبتی این ایام در سطح منطقه نصب شده و نورپردازی المان های شهری و آذین بندی معابر و میادین ورودی غربی پایتخت صورت گرفته است.
وی در همین راستا گفت: "عید سعید مبعث" به عنوان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان دارای ارزش و اهمیت ویژه ای است که بر همین اساس برنامه های متنوعی با محوریت کانون های مذهبی، فرهنگی، قرآنی، هنری و ... با رویکرد مسجد-محوری و محله-محوری در منطقه21 همزمان با 27ماه رجب المرجب در ورودی غربی پایتخت اجرا خواهد شد.
این مقام مسئول اهتمام و الگوپذیری از سیره و رفتار پیامبر اکرم(ص) را یکی از مهمترین وظایف مسلمانان دانست و خاطرنشان کرد: مبعث نبی مکرم اسلام(ص) فرصت مناسبی را برای تمامی مسلمانان به وجود آورده که با اهداف رسالت پیامبر اکرم(ص) و همچنین اهمیت وجودی راهنمای طریقت آشنا شوند.
شهردار منطقه21 با اشاره به هماهنگی های به عمل آمده در سطح نواحی 3گانه و محلات 13گانه یادآور شد: در شب 27رجب، جشن باشکوه مبعث در مساجد شاخص و محوری ورودی غربی پایتخت برپا خواهد شد و تمامی مساجد منطقه21 نیز میزبان جشن های مردمی برای نمازگزاران خواهند بود.
رحمانی در خاتمه تصریح کرد: برای آشناسازی کودکان و نوجوانان با واقعه عظیم رسالت پیامبر اکرم(ص) برنامه های فرهنگی متنوعی با مضامین قرائت قصه های قرآنی در خانه های قرآن و عترت سرای محلات منطقه21 و همچنین شب شعر نبوی ویژه نوجوانان برگزار خواهد شد.
 کلمات کلیدی


captcha