ارائه گزارش عملکرد مد و لباس شورای اجتماعی کشور
تاریخ: ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: 07:50:55

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e7ca1e25f7dda63b22ecc16381025c75.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gifکد خبر : 32140 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۹:۴۲                 زنان ،جوان و خانواده

ارائه گزارش عملکرد مد و لباس شورای اجتماعی کشور


ایرانیان_وزیر کشور و ریاست شورای اجتماعی کشور نیز در بخشی از سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران این حوزه بر ضرورتهای این شورا از فعالان مد و لباس و دعوت از اتحادیهها و تشکلها در برنامهریزیهای ملی و همچنین کمک به کاربردی سازی آثار برگزیده تاکید و حمایت این شورا را از فعالیت جاری اعلام داشت.


ارائه گزارش عملکرد مد و لباس شورای اجتماعی کشور

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل ازروابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با حضور در شورای اجتماعی کشور گزارشی از عملکرد سالهای اخیر این کارگروه در زمینه مد و لباس ارائه کرد.
این شورا که به ریاست وزیر کشور و حضور نمایندگان و مسئولان تعداد زیادی از دستگاهها مانند قوه قضائیه، صدا و سیما، مرکز زنان و امور خانواده، نهاد ریاست جمهوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی، کمیسیون شورای فرهنگی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار نمود مسئولیت رصد و برنامهریزی و سیاستگذاری امور اجتماعی کشور را بر عهده دارد.
در این جلسه حمید قبادی گزارشی از روند همکاری اتحادیهها و انجمنهای صنفی مرتبط اقدامات صورت گرفته در بخشهای مختلف مانند سبک زندگی ایرانی اسلامی و طراحی مستمر هنرمندان، برگزاری جشنوارهها و رویدادهای ملی و استانی و عفاف و حجاب و همایشها و نمایشگاهها و هویت بخشی به فعالیتها و راهاندازی موسسات مد و لباس، پایگاههای اطلاعرسانی مد و معرفی مراکز عرضه لباس ایرانی و اسلامی، مجوز مزونها و اعطای نشان مالکیت و صدور بیش از 25000 نشان شیما، تدوین آئیننامههای تخصصی و همچنین اقدامات انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالاهای ایرانی و فرهنگسازی، استفاده از محصولات ایرانی را ارائه کرد.
همچنین قبادی با اشاره به تشویق مردم و طراحان و تولیدکنندگان داخلی به کالای ایرانی اجرای موفق اعطای نشان با افتخار ساخت ایران را اعلام و بیان کرد در سال جاری تعداد این مراکز به 20 هزار واحد خواهد رسید. قبادی در ادامه به حضور فعالان مد و لباس در 10 رویداد بینالمللی اشاره و از ظرفیت های بالای اینها یاد کرد. قبادی در بخش پایانی به برنامههای سال 97 و همچنین مشکلات و موانع موجود در پیش روی فعالان این حوزه مانند کاربردی سازی آثار و مشارکت بیشتر اتحادیه ها در تصمیمات عمومی و ملی کشور به حمایت بانکها از وامهای مرتبط و ارزان قیمت، راهاندازی موسسات تخصصی و مجتمعهای تخصصی ایرانی، ضرورت برخود بیشتر با قاچاق، بازنگری سرفصلهای درسی، حمایتهای تبلیغاتی توضیح دارد و ضرورتهای اجرای کامل قانون ساماندهی مد و لباس تاکید و اشاره کرد.
اجرای کامل قانون مستلزم برطرف ساختن موانع در پیش رو است. قبادی اعلام داشت که کلیات این برنامه و موانع و مشکلات در قالب سندی تقدیم این شورا میشود.

 کلمات کلیدی


captcha