بیش از یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه روستایی
تاریخ: ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 04:21:33


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 32642 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ ۱۰:۳۳                 تعاون ،کار و رفاه اجتماعی

بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما؛

بیش از یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه روستایی


ایرانیان_وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند.


بیش از یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه روستایی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز حدود ۷۰ درصد روستاییان و عشایر در طرح بیمه مشارکت نکردند؟ با بیان اینکه یکی از مشکلات، آشنا نبودن روستاییان با خدمات این بیمه است، ادامه داد: به جز درمان که بیمه سلامت بوده و در دولت یازدهم ۴ برابر شد اکنون بیمه بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت را بیمه روستاییان و عشایر تقریباً پرداخت می‌کند.

وی گفت: امسال احکام ما در بازنشستگی زودرس که قانون آن در حال اجراست به حدود ۳۰ هزار بیمه شده رسیده است و احکام آن‌ها را آماده کردیم.

ربیعی با اشاره به اینکه اکنون شرایط بسیار خوبی وجود دارد، افزود: در ۸ سطح بیمه ایجاد کردیم یعنی تقریباً برای هر توان مالی، شرایط را آماده کردیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل مزد سالیانه که شورای عالی کار برای کارگری مشخص می‌کند یک دوم آن را برای روستاییان محاسبه می‌کنیم و بر اساس آن ۸ سطح تعریف می‌شود که پایین‌ترین آن ۴۰۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان حق بیمه است که از این میزان برای ۴۰۰ هزار تومان؛ ۶۰ هزار تومان است که ۴۰ هزار تومان آن را دولت پرداخت می‌کند.

ربیعی با بیان اینکه ۱۲۰ هزار شغل را در روستا‌ها می‌خواهیم ایجادکنیم، افزود: این طرح شامل مشاغل روستایی مانند کشاورزی می‌شود و این بیمه شامل، فوت، از کار افتادگی و بازنشتگی است.

وی با بیان اینکه در روستا‌ها نباید سالمندی با فقر توام باشد، اضافه کرد: از روستاییان می‌خواهیم از این طرح استقبال کنند، زیرا این طرح می‌تواند از سالمندی توام با فقر پیشگیری کند.

ربیعی ادامه داد: در جلسه آینده هیئت وزیران بحث لایحه میانی نظام چند لایه تامین اجتماعی را در دستور کار داریم که نظام بیمه اجتماعی فراگیر را هم در آن جا پیگیری خواهیم کرد.کلمات کلیدی


captcha