پایان موفق پذیره‌نویسی اولین اوراق بدهی بدون ضامن در بورس تهران
تاریخ: ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 03:56:49


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 32722 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۲۰:۲۰                 بانک ، بیمه،بورس

پایان موفق پذیره‌نویسی اولین اوراق بدهی بدون ضامن در بورس تهران


ایرانیان_پذیره‌نویسی صکوک اجاره سهام شرکت مخابرات ایران (صخابر ۱۰۲) روز گذشته و در دومین روز پذیره‌نویسی با موفقیت به اتمام رسید.


پایان موفق پذیره‌نویسی اولین اوراق بدهی بدون ضامن در بورس تهران

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، مطابق اعلام قبلی مبنی بر پذیره‌نویسی مبلغ ۸ هزار میلیاردریال اوراق اجاره مبتنی بر سهام شرکت مخابرات ایران در بورس اوراق بهادار تهران، روز گذشته (۳۱ اردیبهشت ۹۷) و در دومین روز عرضه،‌ تمامی این اوراق به فروش رفت.

بر این اساس، تعداد ۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش کل ۸ هزار میلیارد ریال در دو روز معاملاتی در بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران با نماد معاملاتی صخابر۱۰۲ به فروش رسید. این اوراق با نام و قابل معامله در بورس تهران است و معاملات ثانویه آن پس از اعلام شرکت بورس،‌ در این بازار قابل انجام خواهد بود.

«صخابر۱۰۲» به منظور تامین سرمایه در گردش جهت بازپرداخت بدهی شرکت مخابرات ایران منتشر شده است و سررسید آن ۴ ساله و مواعد پرداخت سود ۳ ماه یک بار و با نرخ اسمی ۱۶ درصد اعلام شده است.

شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان این اوراق است و به منظور افزایش جذابیت اوراق برای خریداران، مدل بازارگردانی‌ای درنظر گرفته که بر اساس آن در صورت خرید اوراق در پذیره‌نویسی و فروش اوراق تا قبل از سررسید یکساله، سود ۲۰ درصدی نصیب سرمایه‌گذار می‌شود و در صورت فروش اوراق در روز سررسید یک سال ، سود مؤثر ۲۳ درصدی که معادل ۲۱ درصدی اسمی است، به سرمایه‌گذاران تعلق خواهد گرفت.

شرکت بورس اوراق بهادار تهران از این تامین مالی به عنوان بزرگترین تامین مالی بخش خصوصی در بازار سرمایه کشور از طریق بورس تهران یاد کرده است که در عین حال، اولین اواراق بدهی بدون ضامن در بازار سرمایه کشور نیز هست.

به این ترتیب،‌ ضمانت این اوراق توثیق سهام شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) به تعداد ۷۰۱۷۱۳۳۵۰ سهم به قیمت ۱۷۱۰۱ ریال (میانگین ۶ ماهه قیمت اوراق بهادار تا تاریخ ۲۳/۱۲/۹۶) و سهام شرکت مخابرات ایران به تعداد ۵۶۸۱۳۱۳۲۸۲ سهم به قیمت ۲۲۵۳ ریال (میانگین ۶ ماهه قیمت اوراق بهادار تا تاریخ ۲۳/۱۲/۹۶) است.کلمات کلیدی


captcha