صندوق‌های تحت مدیریت لوتوس پارسیان در صدر بازدهی / بازدهی ۱۰/۸ درصدی «پشتوانه طلای لوتوس» در اردیبهشت
تاریخ: ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت: 09:21:47


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f19d73f140d13c7c82db2fe55614e59d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/4ecb4617a6b0ea323ee8fa232ae5e450.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1f4c750d1cdc1a2d68fd4636aef8c58d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3a5f67cb3fb26842fd511e6d85a9436a.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8df1f56fc189e582eca3e43e8238bc0e.jpgکد خبر : 32724 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ ۱۴:۲۶                 بانک ، بیمه،بورس

بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری نشان داد:

صندوق‌های تحت مدیریت لوتوس پارسیان در صدر بازدهی / بازدهی ۱۰/۸ درصدی «پشتوانه طلای لوتوس» در اردیبهشت


ایرانیان_ صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه هر چند متاثر از فضای حاکم بر بازار، اقتصاد و کل کشور و نگرانی از تصمیم ترامپ درباره برجام بودند، اما نه تنها کارنامه قابل قبولی در اردیبهشت‌ماه از خود برجای گذاشتند، بلکه در برخی موارد از بازار نیز سبقت گرفتند.


صندوق‌های تحت مدیریت لوتوس پارسیان در صدر بازدهی / بازدهی ۱۰/۸ درصدی «پشتوانه طلای لوتوس» در اردیبهشت

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ، روزنامه دنیای اقتصاد در شماره ۴۳۳۵ خود به تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۷، گزارشی با عنوان «سبقت بورس‎بازان از کانال دوم» منتشر کرده است که در آن به بررسی بازده سرمایه‌گذاری غیر مستقیم (از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری) در بازار سهام پرداخته است.

در این گزارش آمده است: «بورس تهران در حالی دومین ماه سال را تحت تاثیر نگرانی‌های ناشی از اخبار غیراقتصادی با نوسانات شدیدی پشت سر گذاشت که ماحصل این امر ثبت زیان ۳/ ۰ درصدی در کارنامه این بازار بود. این در حالی است که برآیند عملکرد اردیبهشت‌ماه صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سهام عمدتا مثبت بود و تنها تعداد اندکی از صندوق‌ها ماه گذشته را با ثبت زیان سپری کردند. بر این اساس ۷۵ درصد از مجموع صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بورس با ثبت سود در کارنامه اردیبهشت‌ماه همراه شدند.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «بررسی‌های صورت گرفته در این زمینه نشان‌دهنده آن است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه هر چند متاثر از فضای حاکم بر بازار، اقتصاد و کل کشور و نگرانی از تصمیم ترامپ درباره برجام بودند، اما نه تنها کارنامه قابل قبولی در اردیبهشت‌ماه از خود برجای گذاشتند، بلکه در برخی موارد از بازار نیز سبقت گرفتند.جزئیات روند تغییر و تحولات در عملکرد اردیبهشت‌ماه صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از صندوق‌های سهامی، بادرآمد ثابت، مختلط و قابل معامله نشان از آن دارد که برترین صندوق‌ها در هر ۴ گروه مزبور توانستند به بازدهی بیشتری از شاخص کل بورس دست یابند.»

بازدهی طلای لوتوس در صدر گروه ETFها

بر مبنای این گزارش،‌ «در این میان بررسی عملکرد صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) با شگفتی بیشتری همراه است. به‌طوری‌که در برخی از این صندوق‌ها بازدهی در محدوده ۱۰ درصدی نیز مشاهده شد؛ بازار سکه در ماه گذشته توانست بازدهی قابل‌توجهی را طی ماه گذشته به ثبت برساند. به این ترتیب هر سکه طرح جدید با صعود ۵/ ۹ درصدی در پایان اردیبهشت‌ماه به قیمت یک میلیون و ۹۹۹ هزار تومان رسید تا این بازار در ادامه روند فروردین ماه بار دیگر در صدر جدول بازدهی ماهانه بازارهای موازی قرار گیرد. این امر سبب شد صندوق‌های با پشتوانه طلا و سکه نیز سوددهی مناسبی را به‌همراه داشته باشند. به‌طوری‌که در این میان صندوق قابل‌معامله (ETF) پشتوانه طلای لوتوس توانست ۸۴/ ۱۰ درصد بازدهی در ماه گذشته کسب کند.»

مطابق بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، «بیشترین بازدهی ماهانه در میان صندوق‌ها را ETFها به خود اختصاص دادند. به این ترتیب در ماه گذشته صندوق پشتوانه طلای لوتوس توانست بازدهی ۸۴/ ۱۰ درصدی را به خود اختصاص دهد و به‌عنوان برترین صندوق شناخته شود. بررسی عملکرد بازه‌های طولانی‌مدت‌تر نیز نشان از آن دارد که صندوق مزبور در دوره ۳ ماه اخیر نیز سوددهی بیش از ۳۴ درصدی داشته است. همچنین بازدهی این صندوق در دوره ۶ ماهه نیز به ۴۲ درصد می‌رسد.»

لوتوس رویان و الزهرا پیشرو در کسب سود

خبرنگار روزنامه دنیای اقتصاد در ادامه این گزارش به بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نیز پرداخته است که بر اساس آن، صندوق نیکوکاری لوتوس رویان و صندوق نیکوکاری دانشگاه الزهرا نیز که با مدیریت تامین سرمایه لوتوس پارسیان فعالیت می‌کنند در صدر جدول بازدهی در گروه خود ایستاده‌اند. دنیای اقتصاد در این خصوص نوشته است: «بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نیز نشان می‌دهد که در اردیبهشت‌ماه صندوق نیکوکاری لوتوس رویان توانست به سود ۲/ ۲ درصدی دست یابد و به‌عنوان برترین صندوق در این زمینه شناخته شود. صندوق درآمد ثابت سرآمد و نیکوکاری دانشگاه الزهرا نیز با اختلاف اندکی از یکدیگر در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. به این ترتیب بازدهی ۹۷/ ۱ درصدی و ۹۵/ ۱ درصدی در کارنامه این دو صندوق به ثبت رسید.»

 

 منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد،‌ شماره ۴۳۳۵، تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۷کلمات کلیدی


captcha