توافق گمرکات ایران و آذربایجان برای تسهیل و توسعه تجارت در 7 محور
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: 20:10:52


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 33564 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ۲۱:۳۸                 صنعت،معدن، تجارت

توافق گمرکات ایران و آذربایجان برای تسهیل و توسعه تجارت در 7 محور


ایرانیان_روسای گمرکات ایران و آذربایجان برای تسهیل و توسعه تجارت 7 محور توافق کردند .


توافق گمرکات ایران و آذربایجان برای تسهیل و توسعه تجارت در 7 محور

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی گمرک ایران ؛ فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران در نشست دوجانبه روسای کل گمرکات ایران و آذربایجان در جلفا بر لزوم تسریع در حل گمرکی مشکلات طرفین تاکید کرد.
در این نشست دو جانبه که مدیران کل گمرکات هم مرز با آذربایجان و جمهوری نخجوان نیز حضور داشتند پس از طرح مسایل ومشکلات موجود در 7 بند به توافق رسیدند.

7 محور مورد توافق گمرکات ایران و آذربایجان برای تسهیل و توسعه تجارت به شرح زیر است:
۱- مشکلات فنی موجود تبادل اطلاعات در اسرع وقت با تشکیل کمیته کارشناسی فناوری اطلاعات مرتفع شود.
۲- بحث تبادل اطلاعات دستگاههای ایکس ری در دستور کار قرار گیرد.
۳_ با توجه به درخواست مسئولین گمرک نخجوان موضوع ترانزیت خارجی دام وگل و گیاه از مبدا جمهوری نخجوان به مقصد آدربایجان بررسی و مراتب به وزارت جهاد کشاورزی منعکس شود.
۴- موضوع وضع تعرفه‌های ترجیحی فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نخجوان با توجه به استقبال طرفین بررسی می شود.
۵- ‌با توجه به تجربه موفق تبادل اطلاعات کارنه تیر ایران و ترکیه پیشنهاد تبادل اطلاعات کارنه تیر از طرف رییس کل گمرک کشورمان مطرح و با استقبال طرف آذری مواجه شد .
۶- با توجه به شبانه روزی شدن مرزهای بیله سوار و جلفا مقرر شد نواقص موجود از جمله عدم حضور شرکتهای حمل و نقل و شرکتهای بیمه در ساعات پایانی شب حل و فصل شود.
۷-رییس کل گمرک کشورمان با توجه به تجارب ارزشمند کشورمان در کشفیات مواد مخدر و انسان پیشنهاد برگزاری برگزاری دورهای آموزشی برای پرسنل گمرک آذربایجان را مطرح کرد و رییس کل گمرک آذربایجان دستور داد در اولین فرصت نسبت به اعزام کارشناس اقدام شود.

لازم به ذکر است که رییس کل گمرک ایران را در این سفر کاخکی مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل، بهپوری مشاور رییس کل و حبیب وند رییس گروه همکاری های دو جانبه دفتر همکاری های بین الملل همراهی می کنند.کلمات کلیدی


captcha