زیر ساخت‌های توانمندسازی ما فراهم نیست/یک معتادبعد از ترک اعتیاد بار دیگر به دامن این آسیب برمی‌گردد/ بهزیستی به‌دنبال یافتن شرکای اجتماعی در حوزه‌های مختلف است
تاریخ: ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت: 21:38:11


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f19d73f140d13c7c82db2fe55614e59d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/4ecb4617a6b0ea323ee8fa232ae5e450.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1f4c750d1cdc1a2d68fd4636aef8c58d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3a5f67cb3fb26842fd511e6d85a9436a.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/79b2c17bdfa9a83147aec1b30f566648.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8df1f56fc189e582eca3e43e8238bc0e.jpgکد خبر : 33607 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ۲۳:۴۲                 آسیب های اجتماعی

رئیس بهزیستی تهران:

زیر ساخت‌های توانمندسازی ما فراهم نیست/یک معتادبعد از ترک اعتیاد بار دیگر به دامن این آسیب برمی‌گردد/ بهزیستی به‌دنبال یافتن شرکای اجتماعی در حوزه‌های مختلف است


ایرانیان_ رحیم فاضلی نژاد مدیرکل بهزیستی تهران گفت: زیر ساخت‌های توانمندسازی ما فراهم نیست به عنوان نمونه یک فرد آسیب دیده معتاد با صرف هزینه زیاد شناسایی و به مراکز معرفی می‌شود اما به دلیل نبود زیر ساخت توانمند سازی بعد از ترک اعتیاد بار دیگر به دامن این آسیب برمی‌گردد.


زیر ساخت‌های توانمندسازی ما فراهم نیست/یک معتادبعد از ترک اعتیاد بار دیگر به دامن این آسیب برمی‌گردد/ بهزیستی به‌دنبال یافتن شرکای اجتماعی در حوزه‌های مختلف است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، نشست خبری رحیم فاضلی‌نژاد،رئیس سازمان بهزیستی تهران عصرامروز باحضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

رحیم فاضلی نژاد رئیس بهزیستی تهران در این نشست که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شده بود ، با اشاره به شعار امسال «بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن» اظهار داشت: بالندگی در مقابل نالندگی است و مقوله بالندگی از نیمه قرن ۲۰ وارد عرصه مدیریتی شد ومحور بالندگی با رشد و طرقی انسان ارتباط دارد و اگر درست طرح  شود با جامعه رو به رشد مواجه می شویم.

وی افزود: یکی از مولفه‌های کلیدی سازمان بهزیستی کشور  موضوع بالندگی است. اگر به موضوع بالندگی توجه داشته باشیم افرادی پرورش می‌یابند که به حقوق همدیگر احترام گذاشته و حافظ این امرذ مهم برای هم‌نوع خود می‌شوند که با تحقق آن به‌طور حتم کاهش آسیب‌های اجتماعی رقم می‌خورد.

فاضلی نژاد بیان داشت: بالندگی و صیانت اجتماعی در راستای بهتر زیستن جامعه کاربرد دارد که باید در رسیدن به آن برنامه‌های مختلف توسط افراد مختلف و در زمان‌های متعددی تبین شود ؛ می‌توانیم نظام اجتماعی را به سمت جلو پیش ببریم و خود را در مقابل جوامع دیگر بالاتر ببینیم.

وی با بیان این‌که خلق سرمایه اجتماعی حاصل مجموعه بالندگی و صیانت اجتماعی است، عنوان کرد: سرمایه اجتماعی یعنی سطح اعتماد ما به یکدیگر، همراه یکدیگر بودن، حفظ حقوق شهروندی و فردی است و طبق پژوهشی که در تهران انجام شد سه دغدغه مهم در شهر تهران مطرح شد که نخستین آن موضوع ترافیک است، مورد بعدی آلودگی هوا و آخرین آن روند افزایش ناهنجارهای اجتماعی در تهران بوده که اگر قوانین ما درست اجرا و تعیین شود این موضوعات حل خواهد شد.

فاضلی‌نژاد ادامه داد: سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی و دانش مدار دسترسی گروهای هدف به امکانات و خدمات را بهبود داده است.

وی بیان داشت: اگر ما شاهد رشد آسیب‌های اجتماعی هستیم اما اقدامات آگاه سازانه ما موثر نبود در حالی که آسیب‌های اجتماعی مورد تاکید رهبر انقلاب قرار دارد.

مدیر بهزیستی تهران گفت: برآورد ما در مسله اعتیاد ۳۵۰ تا ۴۰۰هزار نفر در شهر تهران است. ۲۰هزار کارتون خواب در سطح استان تهران داریم  که اکثر آن ها افراد معتاد مهاجر هستند.

وی در ارتباط با توانمندسازی گروه هدف خاطرنشان کرد:  زیر ساخت‌های توانمندسازی ما فراهم نیست به عنوان نمونه یک فرد آسیب دیده معتاد با صرف هزینه زیاد شناسایی و به مراکز معرفی می‌شود اما به دلیل نبود زیر ساخت توانمند سازی بعد از ترک اعتیاد بار دیگر به دامن این آسیب برمی‌گردد.

فاضلی‌نژاد افزود: سازمان بهزیستی به دنبال این است که تمام فعالیت‌ها را به تنهای دنبال نکند و به شدت دنبال شریک هستیم در حالی که ممکن است برخی از دستگاه ها به دنبال انحصار طلبی باشند اما بهزیستی به‌دنبال یافتن شرکای اجتماعی در حوزه‌های مختلف است.

رئیس بهزیستی تهران با اشاره به اینکه بسیاری از خدمات خود را به بخش خصوصی واگذار کردیم گفت: تلاش داریم که در آینده نزدیک تمامی خدمات خود را به مردم، خیرین و بخش خصوصی واگذار کنیم و رشد امنیت اجتماعی را در سطح قابل قبول داشته باشیم.

وی در مورد کودکان کار بیان داشت: ما به هیچ نباید برای کودکان کار تعریف کرد ۱۶ مرکز خصوصی برای کودکان کار در تهران وجود دارد؛ ممکن است باندهای مختلف در امر کودکان کار فعالیت داشته باشند.

فاضلی‌نژاد گفت: اگر خانواده‌ها بدانند که نباید به کودکان کار در سر چهاراه کمک کنند این افراد بیشتر نمی‌شوند.

رئیس بهزیستی تهران  تصریح کرد: کمک مقطعی ما به کودکان کار باعث می‌شود از حقوق کودکی خود محروم کنیم و آن‌ها راه به‌عنوان یک فرد آسیب‌پذیر برای آینده آن‌ها تقویت کنیم.

وی ۷۵درصد کودکان کار را از اتباع افغانی خواند و افزود: بیشتر کودکان کار بدون هویت هستند . ما  شیرخوارگاهی را تاسیس کرده که کودکانی که سرپرست ندارند را تحت حمایت قرار دهند،با این رویکرد تمام خانواده های کشور میتوانند به صورت آزادانه از آن بازدید کنند.

فاضلی‌نژاد تصریح کرد: پرسنل سازمان بهزیستی  حدود۱۰۰۰نفر هستند اما پرنسل بخش خصوصی ارائه کننده خدمات بهزیستی بالغ بر ۹۰۰۰نفر هستند.

رئیس بهزیستی تهران گفت:  سازمان بهزیستی در کنار مشاور حضوری یک سامانه تلفنی با شماره ۱۴۸۰ راه اندازی کرده که افراد می‌توانن از طریق آن با مشاوران و متخصصان ما استفاده کنند. در سه ماه اول سال حدود ۴۱هزار نفر با این سامانه تماس داشتند که ۸۶ درصد آن را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

 کلمات کلیدی


captcha