آزادسازی قیمت اینترنت به نفع مشترکان/بخشی از گوشی های تلفن همراه در انتظار ترخیص از گمرک است تا روانه بازار شود
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: 20:00:24


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 33675 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۱۶:۵۴                 ارتباطات و فناوری اطلاعات

شرایط رقابتی تر اپراتورها؛

آزادسازی قیمت اینترنت به نفع مشترکان/بخشی از گوشی های تلفن همراه در انتظار ترخیص از گمرک است تا روانه بازار شود


ایرانیان_وزیر ارتباطات از تثبیت بازار گوشی های تلفن همراه با تخصیص ارز برای واردات و تشکیل بازار ثانویه ارز خبر داد.


آزادسازی قیمت اینترنت به نفع مشترکان/بخشی از گوشی های تلفن همراه در انتظار ترخیص از گمرک است تا روانه بازار شود

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ محمدجواد آذری جهرمی درباره آزاد سازی قیمت اینترنت در کشور اظهار داشت: تحقق این مهم به ایجاد شرایط رقابتی تر میان اپراتورهای ارتباطی کمک می کند که اجرای این طرح به نفع مشترکان نهایی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه بازار اینترنت تلفن همراه میان سه اپراتور رقابتی است، ادامه داد: با وجود این، نرخ اعمال شده در حوزه مورد نظر پایین تر از نرخ مصوب است.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از اینترنت تلفن ثابت کشور از طریق شرکت مخابرات تامین می شود، گفت: فضای این بخش تاکنون رقابتی نبوده اما با شرایط کنونی به جای تعیین نرخ اینترنت ضمن آزادسازی قیمت ها، فضای رقابتی میان شرکت ها به وجود می آید.
آذری جهرمی افزود: هنوز انحصار شرکت مخابرات در حوزه اینترنت تلفن ثابت از میان نرفته و این مسئله نگرانی شرکت های تامین کننده اینترنت را به دنبال دارد.
وی به رادیو اقتصاد یادآور شد: باوجود این، امکان دارد فضای رقابتی در بازار رعایت نشده و برخی از شرکت های بخش خصوصی متضرر شوند که برای رفع این مهم نیز تمهیداتی اندیشیده خواهد شد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه رئیس جمهوری به تمامی وزیران و مسئولان ذیربط برای تثبیت قیمت ها تاکید کرده اند ، افزود : برای ایجاد ثبات در بازار از طریق سامانه نیما ارز مورد نیاز برای واردکنندگان گوشی های تلفن همراهی که کمتر از ۳۰۰ دلار قیمت دارند، تامین خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه چنین گوشی هایی در دسته بندی گروه دوم قرار می گیرند، اظهارداشت : گوشی های تلفن همراهی هم که بیش از ۳۰۰ دلار قیمت دارند نیز در دسته بندی گروه سوم جای می گیرند که واردکنندگان با تهیه ارز مورد نیاز می توانند نسبت به واردات آن اقدام کنند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: عامل دوم در تثبیت بازار گوشی های تلفن همراه تعیین تکلیف نرخ ارز بوده که با ایجاد بازار ثانویه ارز مشکلی در تامین نیاز بازار وجود ندارد.
 
وی همچنین گفت: برای تامین نیاز کوتاه مدت بازار بیش از ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه توقیف شده از واردکنندگان متخلف پس از طی مراحلی با دستور قضایی به بازار عرضه خواهد شد.
 
آذری جهرمی با بیان اینکه علاوه بر این بخشی از گوشی های تلفن همراه در انتظار ترخیص از گمرک است تا روانه بازار شود، افزود: با شرایط کنونی کمبودی در بازار این محصولات وجود ندارد.کلمات کلیدی


captcha