جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مایه خیر و برکت برای هنر کشور است
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: 20:04:46


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 34221 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۲۵ ۰۰:۱۸                 تئاتر و هنر های تجسمی

حمید نیلی:

جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مایه خیر و برکت برای هنر کشور است


ایرانیان _دبیر هنری سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: همان‌طور که درگذشته ورود به فضای هنری از طریق مساجد بود، شروع مجدد این جشنواره نیز می‌تواند منجر به رشد و ورود هنرمندانی فرهیخته، فرهنگی و معنوی به عرصه هنر شود.


جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مایه خیر و برکت برای هنر کشور است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، حمید نیلی دبیر هنری سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد اظهار کرد: در میان سطوح مختلف جامعه استعدادهایی وجود دارد که در مساجد متبلور می‌شود. بنابراین برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند در ظهور استعدادها و جریان‌سازی در حوزه تئاتر مؤثر باشد.

نیلی این جشنواره را مایه خیر و برکت برای هنر کشور دانسته و گفت: همان‌طور که در گذشته ورود به فضای هنری از طریق مساجد بود، شروع مجدد این جشنواره می‌تواند منجر به رشد و ورود هنرمندانی فرهیخته، فرهنگی و معنوی به عرصه هنر شود.

وی با اشاره به سابقه جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد یادآور شد: سال گذشته بعد از وقفه‌ای طولانی دوازدهمین دوره این جشنواره را برگزار کردیم و به‌ یک‌باره سیل عظیم کارها به دبیرخانه رسید؛ به‌گونه‌ای که واقعا داوری و بازبینی آن آثار سخت بود و همین امر نشان داد بضاعت‌های خوبی در مساجد کشور نهفته است که نیاز به بسترسازی برای رشد و شکوفایی دارد.

نیلی با اشاره به اهمیت آموزش برای هنرمندان مسجدی خاطرنشان کرد: جشنواره مردمی تئاتر مسجد این ویژگی را دارد که بخش آموزش و برگزاری کارگاه‌های آموزشی به‌عنوان یک برنامه جنبی مؤثر در خلال جشنواره تعریف شده است.

وی پتانسیل شهر قزوین را برای برگزاری این رویداد ارزشمند برشمرده و گفت: برگزاری این رویداد در استان شهیدپرور قزوین امتیاز مثبت این دوره بود؛ چرا که قزوین با داشتن مساجد کهن و فضای تاریخی و مذهبی انتخاب خوبی برای میزبانی بود. ضمن اینکه برگزاری جشنواره در استان‌ها این رویداد را مردمی‌تر می‌کند.

حمید نیلی در پایان عنوان کرد: بسیاری از کسانی که امروزه در حوزه تئاتر جریان‌ساز هستند، کارشان را از مسجد آغاز کرده‌اند؛ با توجه به توقف دو دهه‌ای این جشنواره امیدوار هستیم برگزاری هرساله آن منشأ حرکت و آغازی برای ورود دوباره علاقه‌مندان به فضای هنر باشد.

انتهای پیام/کلمات کلیدی


captcha