حسین جلالی تهیه‌کننده سریال «سنجر خان» درگذشت سید «ضیاءالدین دری» را تسلیت گفت
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: 19:44:40


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 34273 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ ۱۹:۵۵                 رادیو و تلویزیون

حسین جلالی تهیه‌کننده سریال «سنجر خان» درگذشت سید «ضیاءالدین دری» را تسلیت گفت


ایرانیان_حسین جلالی» تهیه‌کننده سریال ملی «سنجر خان»؛ درگذشت زنده‌یاد سید «ضیاءالدین دری» کارگردان فقید سینمای ایران را تسلیت گفت.


حسین جلالی تهیه‌کننده سریال «سنجر خان» درگذشت سید «ضیاءالدین دری» را تسلیت گفت

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،در متن پیام تسلیت «حسین جلالی» تهیه‌کننده سریال ملی «سنجر خان» به مناسبت درگذشت زنده‌یاد سید «ضیاءالدین دری» آمده است:
«ما ماندیم، تا رشته شب، از گرد چپرها وا شد، فردا شد ... روز آمد و رفت
پایان شبی، ما در خواب، یک خوشه رسید، مرغی چید
آواز پرش بیداری؛ ساقه لرزان پیام
و پیام این بود: سید «ضیاءالدین دری» جعبه سیاه سینمای ایران درگذشت.
ما ماندیم و رشته ناتمام پروژه ملی «سنجر خان»
یادمه وقتی سه چهارسال پیش در زعفرانیه رفتم منزل سید ضیاء از هر دری با هم حرف زدیم، از اینکه چطور «خسرو شکیبایی» رو وارد سینمای حرفه‌ای کرد، از برگ برگ خاطرات سینمای‌اش گفت، از تسلطش به تاریخ معاصر ایران و سینما خیلی خوشحال شدم. من هم از طرحها و ایده‌هام گفتم از «سنجر خان» و «مستوره» و فیلمنامه‌هام ... وقتی خوشش اومد بعد شش ساعت ملاقات، گفت برام مهم نیست چندسالته، برو جلو منم کنارتم.
فروردین ۹۷ در آیین رونمایی از فیلمنامه وزین «سنجر خان» دیالوگی به زبان آورد و گفت: تهیه‌کننده پدر پروژه است و کارگردان، مادر پروژه ... . امروز صبح اما ساقه لرزان پیام، ما رو یتیم کرد و من از عمق جانم، فقدان این پشتوانه بزرگ رو حس کردم. سید ضیاء به معنی دقیق کلمه Professional و حرفه‌ای بود، کاش همچنان می‌ماند و از اسرار جعبه سیاه سینما برایم می‌گفت.
به نمایندگی از مردم استان کردستان، این فقدان عظیم را به خانواده هنرمندش، تسلیت میگم و از مساعی تیم پزشکی و وزیر محترم بهداشت و پیگیری‌های مکرر دکتر دارابی معاون محترم امور استانهای صدا و سیما که شخصا پیگیر وضعیت آقای دری بود تشکر می‌کنم.»

«حسین جلالی» تهیه‌کننده سریال «سنجر خان»کلمات کلیدی


captcha