کاهش ۲.۵ درصدی جانباختگان جاده‌ای
تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت: 09:24:37


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 34903 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ ۲۳:۰۹                 سیاسی

در شهریور اتفاق افتاد؛

کاهش ۲.۵ درصدی جانباختگان جاده‌ای


ایرانیان_رئیس پلیس راهورگفت: سفر‌های شهریور تاکنون ۱۵ درصد افزایش، اما آمار جانباختگان تصادفات ۲.۵ درصد کاهش یافته است.


کاهش ۲.۵ درصدی جانباختگان جاده‌ای

سردار مهری گفت: سرعت و سبقت غیرمجاز با ۳۵ درصد و بی توجهی به جلو و خستگی و خواب آلودگی با ۳۹ درصد مهمترین علل رخداد حوادث رانندگی در شهریور بوده است.
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه ۴۷ درصد تصادفات شهریور ماه بین ساعت ۱۶ تا ۲۴ رخ داده است، افزود: ۶۶ درصد تصادفات منجر به فوت و جرح در ماه جاری در ۳۰ کیلومتری شهرها بوده و ۳۷ درصد نیز از شکل واژگونی بوده است.
به گفته وی تلخ ترین تصادف شهریور ماه بر اثر واژگونی یک دستگاه تیبا در محور سبزوار - شاهرود رخ داد که در پی آن متاسفانه ۶ نفر در محل کشته و یک نفر در بیمارستان جان باختند.
رئیس پلیس راهور ناجا به ایام محرم اشاره کرد و‌ گفت: طی چند روز گذشته سفرهای تفریحی کاهش و سفر به زادگاه ها برای شرکت در مراسم عزاداری افزایش داشته است.
 
تمهیدات ویژه پلیس برای تاسوعا و عاشورای حسینی
 رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام تمهیدات ویژه پلیس برای تاسوعا و عاشورای حسینی از همکاری ۵۰۰۰ نیرو و ۱۰۰۰ خودرو کمکی دیگر بخش های انتظامی خبر داد.
 سردار مهری افزود: در روزهای اخیر سفرهای تفریحی کاهش و سفر به زادگاه ها برای شرکت در مراسم عزاداری افزایش داشته است.
رئیس پلیس راهور ناجا توصیه کرد که رانندگان حتما احتیاط بیشتری بکنند تا دچار حوادث ترافیکی نشوند و عزاداران نیز با توجه به لباس های تیره شان دقت بیشتری کنند و خودروهای خود را در محل های مناسب پارک کنند تا موجب بار ترافیکی در برابر هیئت ها نشوند.
وی گفت: تاکید شده است همیاران محرم حتما طوری برنامه ریزی کنند که از حداقل سطح معابر استفاده شود.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه دهه آخر شهریور هر سال با بازگشایی مدارس مقارن است، افزود: امسال طرح بازگشایی مدارس با طرح ویژه محرم همزمان شده است.
وی به طرح بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: این طرح در ۲ مرحله اجرا می شود که مرحله اول از ۱۰ تا آخر شهریور و مرحله دوم از اول تا ۱۵ مهر ماه است.
به گفته وی عملیات عمرانی نیز تا ۱۵ مهر در معابر درون و برونشهری ممنوع است.
رئیس پلیس راهور ناجا افزود: توصیه می کنیم والدین حتما از سرویس های مجاز مدارس که دارای برچسب هستند، استفاده کنند و اگر نمی خواهند از سرویس استفاده کنند حتما خودرو را در محل مناسب پارک کنند و از توقف های چند ردیف در جلو در مدارس به طور جدی خودداری شود.
به گفته وی سرویس های غیرمجاز مدارس نیز علاوه بر اعمال قانون مورد برخورد پلیس قرار می گیرند.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: معلمان نیز در سر کلاس ها حتما قوانین و مقررات رانندگی را آموزش دهند.
وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان حتما قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند، افزود: رانندگان نیز در جلو مدارس دقت بیشتری داشته باشند و به پرچم پلیس مدرسه حتما توجه ویژه کنند چرا که پرچم پلیس مدرسه عین دستور مستقیم پلیس است.

منبع: صداوسیماکلمات کلیدی


captcha