اهتمام بر حفظ اصالت عزاداری ها در شمال تهران
تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت: 08:46:01


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 34913 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ ۲۰:۵۱                 شهری و رفاهی

شهردار منطقه یک:

اهتمام بر حفظ اصالت عزاداری ها در شمال تهران


ایرانیان_عزاداری های سالار شهیدان برگرفته از اعتقادات اصیل مردمی است و شهرداری در حفظ اصالت این عزاداری ها مسئولانه تلاش می کند.


اهتمام بر حفظ اصالت عزاداری ها در شمال تهران

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک،حبیب اله تاجیک اسماعیلی شهردار این منطقه در جمع معاونین ،مدیران و... ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سیدالشهداء- امام حسین (ع)- و تاسوعا و عاشورای حسینی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: عزاداری در ایام محرم و شور حسینی در شهر برگرفته از باورهای دینی اصیل و راستین مردم است و ما در مجموعه شهرداری منطقه یک تلاش می کنیم اصالت این مراسم در مساجد،هیئات و مراکز مذهبی سطح منطقه حفظ و تقویت شود.
وی گفت: در حوزه اجتماعی و فرهنگی بر این باوریم تا مراسمی که فرهنگ عاشورایی را با همه جوانب آن به شهروندان و به خصوص جوانان و آینده سازان نشان می دهد، اجرا و مورد حمایت قرار دهیم، در حوزه خدمات شهری ، حمل و نقل و ترافیک نیز کلیه امکانات در جهت به حداقل رساندن مشکلات ترافیکی، نظافت ، رفت و روب شهرو حفظ آراستگی محیط زیست به خصوص در نقاط پرجمعیت در این ایام بسیج خواهد شد.
تاجیک اسماعیلی افزود:مخازنی نیز در اختیار کلیه مساجد ،تکایا و هیات های عزاداری فعال قرار داده  شده تا جمع آوری پسماندها و حفظ نظافت محیط شهری  به نحو مطلوب و به سهولت در اطراف مراکز مذهبی صورت پذیردکلمات کلیدی


captcha