«آینده را باید ساخت» ؛ شعار این هفته
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 01:57:33


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 34922 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ ۱۲:۴۸                 آموزش و پرورش

هفته ملی کودک ؛

«آینده را باید ساخت» ؛ شعار این هفته


ایرانیان_«آینده را باید ساخت» شعاری است که دست‌اندرکاران برگزاری هفته ملی کودک در سال 1397 برای پاسداشت این رویداد ملی در ایران برگزیدند.


«آینده را باید ساخت» ؛ شعار این هفته

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هفته ملی کودک با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صورت منسجم و با همکاری و مشارکت بیشتر وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط با این حوزه، برنامه‌ریزی و در نیمه مهر هر سال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

امسال با برگزاری نشست‌های مختلف در تهران نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با حوزه کودک تصمیم گرفتند که این رویداد با شعار «آینده را باید ساخت» از 14 تا 20 شهریور در تهران و سراسر کشور برگزار شود.

در دومین جلسه برنامه‌ریزی هفته ملی کودک که روز 24 شهریور در کانون برگزار شد، همچنین نام‌های روزهای هفته نیز مورد توافق حاضران قرار گرفت و اعلام شد.

بر این اساس به ترتیب روزهای 14 مهر روز «کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی» ، 15 مهر «کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی»، 16 مهر (روز جهانی کودک)، «کودک، صلح، بازی و نشاط»، 17 مهر «کودک، رسانه و ارتباطات»، 18 مهر «کودک، آموزش، سلامت و ایمنی»، 19 مهر «کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر» و 20 مهر «کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه» نام گرفته است.

در این نشست که فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در آن حضور داشت، حامد رهنما دبیر هفته ملی کودک گزارشی از روند برگزاری این نشست‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده ارایه کرد و این برنامه‌ها را فرصتی مناسب برای همفکری و مشارکت همه سازمان‌ها در مسایل مرتبط با کودکان ذکر کرد.

رهنما تاکید کرد: دبیرخانه دائمی هفته ملی کودک باعث می‌شود تا در طول سال همکاری و هم‌افزایی بین سازمان‌ها تقویت شود.

در ادامه این نشست مدیرعامل کانون پرورش فکری نیز در سخنانی به رویکردهای هفته ملی کودک اشاره کرد و گفت: قرار است اهمیت دوران کودکی و نقش آن در شکل‌گیری شخصیت کودکان برجسته شود و همه ارکان جامعه به این موضوع حساسیت بیشتری پیدا کنند.

نظری ادامه داد: انتخاب شعار برای هفته ملی کودک جهت‌بخش و تعیین‌کننده مسیر فعالیت‌هاست و شعار «آینده را باید ساخت» نیز با این هدف پیشنهاد شده است که همه بتوانیم برای ساختن جامعه مطلوب تلاش کنیم و این مهم ، جز با آموزش کودکان میسر نمی‌شود.

وی افزود: قرار است ما کودکانی را پرورش دهیم که 30 سال آینده مسئولیت‌های اصلی جامعه را در اختیار بگیرند این زمان به سرعت می‌گذرد. همان طور که کسانی که اکنون نقش‌آفرین هستند 30 سال پیش پشت میزهای مدرسه مشغول تحصیل بودند.

رییس هیات مدیره کانون با یادآوری فیلم خاطره‌انگیز «مشق شب » زنده‌یاد عباس کیارستمی و نگاه منتقدانه آن فیلم‌ساز شهیر به نظام آموزشی گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد که بسیاری از مشکلات در نظام پرورش و تعلیم کودکان موضوع‌هایی ریشه‌دار و حل نشده از گذشته است.

وی افزود : امروز باید به شکلی جدی به سوال‌هایی از این دست پاسخ داد که آیا کودکان ما مهارت‌های زندگی را به خوبی فرا می‌گیرند؟ آیا آن‌ها احترام به قوانین را آموخته‌اند؟ یا به جای کودکی‌کردن و نشاط فقط باید بر حجم اطلاعات‌شان،که البته معلوم نیست تا چه حد مفید است، بیافزایند این درحالی است که رقابت‌های منفی بین خانواده‌ها برای این تعریف از موفقیت، تنها راه تعالی و رشد کودکان تلقی می‌شود.

در دومین نشست برنامه‌ریزی هفته ملی کودک برخی از نمایندگان دستگاه‌ها به بیان برنامه‌های خود برای برگزاری این رویداد به ویژه در تهران پرداختند.

نمایندگان معاونت‌های زنان و علمی‌ و فن‌آوری ریاست جمهوری، وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش، کشور ، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، حفاظت از محیط زیست، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان های صدا و سیما، تبلیغات اسلامی ، بهزیستی کشور، شورای کتاب کودک، سازمان فضایی ایران ، جوانان هلال احمر، شرکت ملی پست، شهرداری تهران ، آتش‌نشانی تهران، برج میلاد تهران و شرکت توسعه مدیریت راهبردی امین(انارستان) در کنار مسئولان کانون در این نشست حضور داشتند.کلمات کلیدی


captcha