روسیه سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد
تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت: 09:20:09


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 34935 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ ۱۶:۳۹                 بین الملل

در واکنش به سرنگون شدن هواپیمای روسی؛

روسیه سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد


ایرانیان_روسیه در واکنش به سرنگون شدن یک فروند هواپیمای شناسایی خود بر فراز آب‌های سوریه، سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد.


روسیه سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از خبرگزاری فرانسه ، منبعی وابسته به وزارت امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه از احضار سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو در پی سرنگونی یک هواپیمای شناسایی روسی بر فراز آب‌های سوریه خبر داد.
این هواپیما به اشتباه توسط پدافند هوایی سوریه که بنا بر اعلام ارتش روسیه به حملات اسرائیلی ها پاسخ می داد، سرنگون شد.
­سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه روسیه به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «سفیر اسرائیل با توجه به اوضاع به وزارت امور خارجه احضار شد.»
در اسرائیل، سخنگوی وزارت امور خارجه از هر گونه اظهارنظر در مورد این احضار خودداری کرد و گفت در این خصوص «چیزی برای گفتن» ندارد.
یک فروند هواپیمای ایلوشین -20 ارتش روسیه دوشنبه شب چند دقیقه پس از حمله هوایی چهار جنگنده اسرائیلی اف -16 به اهدافی در سوریه، هنگامی که به سمت پایگاه هوایی حمیمیم متعلق به روسیه در سوریه بازمی گشت سرنگون شد.
ارتش روسیه به ویژه از اسرائیل انتقاد دارد که چرا تنها کمتر از یک دقیقه مانده به آغاز حمله ، روسیه را از آن مطلع کرده است. 15 سرنشین این هواپیمای شناسایی روسیه کشته شدند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در تماسی تلفنی به آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل هشدار داد حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می داند و اسرائیل را کاملا مسئول این اتفاق معرفی کرد.

پنهان شدن جنگنده های  اسرائیلی پشت هواپیمای روسی

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرد جنگنده های اسرائیلی در سوریه پشت هواپیمای نظامی روسیه پنهان شده بودند.

وزارت دفاع روسیه در یک نشست اطلاعاتی با نشان دادن نقشه مسیرهای جنگنده های اف 16 اسرائیل و ایلیوشین -۲۰ روسیه اعلام کرد جنگنده های اسرائیلی در پشت جنگنده روسیه که هدف سامانه دفاع ضد موشکی s200 سوریه قرار گرفت پناه گرفته بودند.
یک روز پس از سرنگونی هواپیمای ایلیوشین -۲۰ روسیه در سوریه با پانزده سرنشین، وزارت دفاع روسیه نقشه مسیر جنگنده های اسرائیلی را که به اهدافی در سوریه در حوالی شهر لاذقیه حمله کردند و در ارتفاع کم از مدیترانه وارد عمل شده بودند منتشر کرد. در این نقشه می توان چگونگی حرکت چهار فروند جنگنده اف 16 اسرائیلی و هواپیمای ایلیوشین -20 روسیه که در حال حرکت به سوی پایگاه هوایی حمیمیم بود مشاهده کرد.
طبق گزارش وزارت دفاع روسیه قطع همه ارتباطات با هواپیمای روسی با حملات هوایی اسرائیل به سوریه و شلیک یک موشک از ناو فرانسوی همزمان بود.

واکنش پوتین

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در خصوص سرنگونی هواپیمای روسی در سوریه اعلام کرد جان باختن مردم همیشه یک تراژدی به شمار می رود.

رئیس جمهور روسیه همچنین از اتخاذ تدابیر امنیتی بیشتر برای نیروهای روسیه در سوریه خبر داد و گفت تدابیری که در پی این حادثه اتخاذ خواهد شد پیش از همه به افزایش امنیت نظامیان ما در سوریه مربوط خواهد بود.
پوتین در نشستی خبری تصریح کرد واکنش ها پیش از هرچیز اتخاذ تدابیر امنیتی بیشتر برای نظامیان و تاسیسات ما در سوریه خواهد بود. این تدابیری خواهد بود که توسط همگان احساس خواهد شد.کلمات کلیدی


captcha