پیام صلح ایران به جهانیان، با تکیه بر پتانسیل تئاتر
تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت: 08:51:55


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 34951 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ ۱۷:۴۴                 تئاتر و هنر های تجسمی

پیام صلح ایران به جهانیان، با تکیه بر پتانسیل تئاتر


ایرانیان_نخستین جشنواره بین المللی تئاتر «الف» با رویکرد صلح جهانی توسط بخش خصوصی از 27 آبان تا 4 آذر در تبریز برگزار می‌شود.


پیام صلح ایران به جهانیان، با تکیه بر پتانسیل تئاتر

 فراخوان این جشنواره بین المللی -که به همت موسسه الف برگزار می‌شود- پیش از این منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند تا 30 مهر آثار خود را در سه بخش مسابقه صحنه‌ای، مسابقه نمایش‌نامه نویسی و برنامه‌های جنبی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
«هومن بیگ‌نژاد» رئیس جشنواره بین المللی تئاتر «الف» در نشست خبری با اشاره به حمایت امام جمعه تبریز و سایر مسئولان استانی از تئاتر، گفت: حمایت‌ معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی باعث شد که خیلی سریع به ایده‌ی برگزاری جشنواره‌ی بین المللی تئاتر جامعه عمل بپوشانیم و در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز ما را همراهی کردند. 
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره با رویکرد صلح جهانی، گفت: باتوجه به اینکه حضرت محمد (ص) پیام آور صلح و دوستی بود، روز اختتامیه جشنواره تئاتر الف با روز میلاد پیامبر اکرم اسلام تقارن دارد، همچنین به دنبال اجرای نمایش «پیامبر صلح آفرین» در آخرین روز جشنواره هستیم.
بیگ‌نژاد با بیان اینکه به منظور رفع مشکلات بخش بین المللی جشنواره با وزارت خارجه مکاتبه شده است، ادامه داد: سه نمایش‌نامه برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر الف به دو زبان فارسی و انگلیسی چاپ می‌شود تا به عنوان بخشی از هدایای وزارت امورخارجه در اختیار کشورهای دیگر قرار گیرد. امیدواریم روزی این نمایش‌نامه‌های نویسندگان ایرانی در کشورهای خارجی اجرا شود.
وی در خصوص انتخاب داوران جشنواره، گفت: بحث و گفت‌وگو پیرامون انتخاب داوران انجام شده و به جمع بندی هم رسیده‌ایم، همچنین جوایز در نظر گرفته شده برای نفرات برتر این جشنواره به مراتب بالاتر از جوایز مرسوم در جشنواره‌های مختلف است.کلمات کلیدی


captcha