حامیان تروریست‌ها منتظر سیلی محکم باشند
تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت: 08:29:42


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 34972 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۱۱:۴۱                 دفاعی امنیتی

در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛

حامیان تروریست‌ها منتظر سیلی محکم باشند


ایرانیان_سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح: حامیان تروریست‌هایی که امروز در اهواز مردم را به خاک و خون کشیدند منتظر سیلی بسیار محکم و پاسخ مناسب باشند.


حامیان تروریست‌ها منتظر سیلی محکم باشند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، سردار ابوالفضل شکارچی در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» شبکه دو سیما افزود: حامیان این تروریستها و بسترسازان این اقدام تروریستی در داخل کشور به زودی شناسایی می شوند و با آنها به شدت برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه دو تن از تروریست ها باهم برادر بودند، گفت: برادر سوم این دو تن عضو داعش است و هم اکنون در سوریه به سر می برد.

سردار شکارچی افزود: 4 تروریستی که روز شنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز دست به اقدام تروریستی زدند به هلاکت رسیدند.

وی گفت: تروریست ها در پوشش مردمی وارد محدوده مراسم رژه امروز شده بودند.
­

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح افزود: منشأ تمامی گروه های تروریستی صهیونیست ها، امریکا و کشورهای مزدور و مرتجع منطقه هستند.

یک عضو هیأت رئیسه مجلس هم در این برنامه گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته مشخص شد که یکی از اقوام یک تروریست به هلاکت رسیده در اهواز عضو داعش بوده که پیشتر در سوریه به هلاکت رسیده بود.

احمد امیرآبادی فراهانی افزود: اقدام تروریست ها در اهواز کور و غیرهدفمند بود.

وی گفت: دشمنان نظام نمی توانند ببینند که ایران در حالی که در امنیت است با اقتدار از کشورهای منطقه حمایت می کند.

سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه هم در این برنامه گفت: عملیات تروریستی اهواز نه تنها نشانه قدرت نیست بلکه نشانه ضعف است و در هیچ جای دنیا چنین اقداماتی را قدرتمندانه نمی دانند.

مسلم معین کارشناس رسانه هم در این برنامه گفت: رصد رسانه ها قبل و بعد از اقدام تروریستی در اهواز نشان می دهد که گروه عمل کننده از یک پیوست تروریستی رسانه ای برخوردار بوده است.

تشریح وضعیت مجروحان حمله تروریستی از زبان سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری، آخرین وضعیت مجروحان حمله تروریستی اهواز را تشریح کرد.

ایرج حریرچی در ادامه این برنامه افزود: 62 مجروح از حمله تروریستی امروز به 8 بیمارستان خصوصی، دانشگاهی، نیروهای مسلح و خیریه منتقل شدند و تحت مداوا قرار گرفتند و تاکنون از این تعداد 10 مجروح مرخص شدند و از 52 مجروح باقیمانده، 51 مجروح در وضعیت پایدار هستند و یک مجروح هنوز در شرایط ناپایداری نسبی است.

وی با بیان اینکه در ساعات اول، 32 عمل جراحی متوسط و بزرگ روی مجروحان انجام شده است، ادامه داد: پس از ورود به بیمارستان، هیچ مجروحی را از دست ندادیم.

حریرچی از مردم هم برای اهدای خون تشکر کرد.
مسلم معین کارشناس رسانه نیز در ادامه برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به راهبرد رسانه های ضدانقلاب نسبت به حوادث تروریستی علیه ملت جمهوری اسلامی ایران افزود: چرا باید برخی رسانه های داخلی ما خط خبری را دنبال کنند که به تشویش اذهان عمومی و مخاطره انداختن امنیت ملی کشور دامن بزند؟

وی افزود: پذیرش مسئولیت توسط گروه داعش، گاف رسانه ای بود و نشان داد خاستگاه گروهک تروریستی که در ابتدا مسئولیت این حمله را پذیرفت با داعش یکی است.

معین اضافه کرد: خط رسانه های غربی و عربی، زدودن واژه تروریست از این گروهک تروریستی بود و این وا ژه را به کار نبردند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این برنامه گفت: رسانه های مورد حمایت رژیم صهیونیستی و سعودی ها در پی ایجاد تفرقه قومی و مذهبی میان ملت ایران هستند.

احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به اینکه بیشترین شهدای دوران دفاع مقدس در استان خوزستان شهید شدند و از قومیت های مختلف بودند، افزود: در برخی اوقات به گروه های تروریستی در کشورهای غربی تریبون داده می شود.

وی اضافه کرد: سه روز پیش سخنگوی وزارت خارجه انگلیس به اتباع خود سفارش کرد به ایران سفر نکنند و مراقبت بیشتری داشته باشند. این موضوع باید توسط مسئولان وزارت خارجه بررسی شود که چگونه سخنگوی رسمی وزارت انگلیس چنین موضوعی را مطرح می کند؟

امیرآبادی گفت: آن ها هزینه های زیادی کردند از جمله سعودی ها بیش از 40 میلیارد دلار فقط در سوریه هزینه کردند و در یمن و بحرین و لبنان هم هزینه کردند و در مقابل هیچ چیزی بدست نیاوردند.

وی افزود: گروه های تروریستی هزینه های مالی خود را از کجا تامین می کنند و چرا گروه fatf جلوی آن ها را نمی گیرد؟

سعدالله زارعی کارشناس مسائل سیاسی هم در ادامه این برنامه درباره اینکه یکی از سایت های داعش هم مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت گفت: تاخیر 2 ساعته داعش در صدور بیانیه، معنادار است. اگر داعش اقدامی را انجام داده بود باید بلافاصله، مسئولیت را بر عهده می گرفت.

وی ادامه داد: این تاخیر نشان می دهد اتاق فرمان دیگری وجود دارد و در ساعتی به گروه حقیری مثل الاهوازیه می گوید بیانیه بدهد و سپس نظرشان تغییر می کند و اسم داعش را مطرح می کنند که به نظرم کار داعش نبود.

زارعی افزود: اینکه پس از سرمایه گذاری دست کم 10 ساله آن ها، جمهوری اسلامی با وجود فشارهای اقتصادی، داعش را از بین برد برای آن ها سنگین است و آن ها می خواهند با مطرح کردن دوباره داعش، اقتدار جبهه مقاومت را بشکنند.کلمات کلیدی


captcha