احتمال کاهش سطح روابط دیپلماتیک ایران و امارات
تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت: 08:33:39


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 34985 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۲۲:۴۴                 بین الملل

منابع آگاه به یورونیوز خبر دادند؛

احتمال کاهش سطح روابط دیپلماتیک ایران و امارات


ایرانیان_در پی واکنش برخی مقامات امارات متحده عربی به حمله تروریستی اهواز، منابع آگاه گفته اند احتمالا سطح روابط ایران و امارات دچار تغییراتی شود.


احتمال کاهش سطح روابط دیپلماتیک ایران و امارات

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، خبرگزاری «یورونیوز» به نقل از منابع مطلع مدعی شد سطح روابط دیپلماتیک میان ایران و امارات در روز‌های آتی احتمالا شاهد تغییراتی خواهد بود.
 
وزارت خارجه ایران بدنبال حمله تروریستی روز گذشته در اهواز، صبح امروز ۱ مهر، کاردار سفارت امارات متحده عربی را احضار کرد.

از دو سال پیش و در پی تنش‌های سیاسی و دیپلماتیک میان ایران و عربستان، امارات متحده عربی هم سفیر خود را از تهران فراخواند.

تیراندازی صبح روز شنبه، ۲۲ سپتامبر/۳۱ شهریور، توسط ۴ تن به مراسم رژه نیرو‌های نظامی را در شهر اهواز جان دست‌کم ۲۵ نفر را گرفت و بیش از ۶۰ نفر زخمی بر جای گذاشت. در ساعات ابتدایی بعد از انجام این عملیات، جنبش الاحوازیه مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفت، اما ساعاتی بعد داعش مدعی شد که این عملیات کار آن‌ها بوده است.

به نظر می‌رسد احضار کاردار سفارت امارات در تهران به دلیل اظهاراتی است که از سوی برخی مقامات اماراتی در خصوص حمله مسلحانه دیروز بیان شده است، اظهاراتی که ظاهراً از سوی تهران مداخله‌جویانه شمرده می‌شود.

در یکی از همین اظهار نظر‌ها که در توییتر منتشر شد عبدالخالق عبدالله، مشاور ولیعهد ابوظبی و استاد علوم سیاسی، عملیات روز گذشته در اهواز را عملی غیرتروریستی خواند که هدف آن نظامیان بوده‌اند. وی همچنین انتقال درگیری‌ها به عمق خاک ایران را وعده‌ای از پیش اعلام شده دانست و از بیشتر شدن این دست اقدامات در مراحل بعدی خبر داد.

شامگاه روز گذشته نیز وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران سفرای کشور‌های هلند و دانمارک و کاردار سفارت بریتانیا را به وزارت خارجه احضار و نسبت به اقامت برخی از اعضای گروه الاحوازیه در این کشور‌ها اعتراض کرد.کلمات کلیدی


captcha