تمرکز اصلی "مبین نت " روی مشترکین پرمصرف است/تلاش دو ساله برای انتقال مشترکین از فناوری قدیمی وایمکس به TD-LTE
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 01:56:48


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 35278 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ ۲۰:۰۷                 ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیرعامل مبین‌نت:

تمرکز اصلی "مبین نت " روی مشترکین پرمصرف است/تلاش دو ساله برای انتقال مشترکین از فناوری قدیمی وایمکس به TD-LTE


ایرانیان_حسین ریاضی مدیرعامل مبین‌نت از سابقه نزدیک به ده ساله تأسیس این شرکت و تلاش دو ساله آن برای انتقال مشترکین از فناوری قدیمی وایمکس به TD-LTE گفت. شبکه TD-LTE مبین‌نت برای سازمان‌ها و نهادهایی که به SLA بالا و سرعت مناسب نیاز دارند ایده‌آل بوده و در حال حاضر نیز بخش بزرگی از مشترکین این سرویس‌ها ۱۲۰۰۰ شعبه بانکی و بیمه در سراسر کشور تشکیل می‌دهند.


تمرکز اصلی "مبین نت " روی مشترکین پرمصرف است/تلاش دو ساله برای انتقال مشترکین از فناوری قدیمی وایمکس به TD-LTE

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،نشست خبری حسین ریاضی مدیرعامل شرکت مبین‌نت امروز صبح ۱۴ مهرماه در حاشیه نمایشگاه ایران تله‌کام ۲۰۱۸ برگزار شد.

 میلاد حریری کاشانی مدیر روابط عمومی این شرکت  در ابتدای این نشست خبری ،یکی از اصول این شرکت را صداقت، صمیمیت و شفافیت با مشتریان عنوان کرد و از خبرنگاران خواست تمامی سوالات خود را مطرح کنند.

 حسین ریاضی مدیرعامل مبین‌نت از سابقه نزدیک به ده ساله تأسیس این شرکت و تلاش دو ساله آن برای انتقال مشترکین از فناوری قدیمی وایمکس به TD-LTE گفت. شبکه TD-LTE مبین‌نت برای سازمان‌ها و نهادهایی که به SLA بالا و سرعت مناسب نیاز دارند ایده‌آل بوده و در حال حاضر نیز بخش بزرگی از مشترکین این سرویس‌ها ۱۲۰۰۰ شعبه بانکی و بیمه در سراسر کشور تشکیل می‌دهند.
وی افزود:در حال حاضر TD-LTE مبین‌نت بالغ بر ۳۰۰ هزار مشترک دارد که میانگین مصرف ماهانه آن‌ها نیز ۴۰ گیگابایت است. ریاضی می‌گوید تمرکز اصلی این شرکت روی مشترکین پرمصرف است. به این ترتیب در پاسخ به کاربرانی که به حجم و در نتیجه قیمت بالاتر بسته‌های این شرکت معترض هستند می‌توان گفت افراد کم مصرف‌تر معمولاً از شبکه موبایلی استفاده کرده و هزینه اضافه جهت خرید مودم TD-LTE پرداخت نمی‌کنند. به این ترتیب استراتژی کنونی شرکت مشترکین پرمصرف و همچنین سازمان‌های نیازمند SLA بالا با تعهد سرویس و زمانبندی خاص است.

ریاضی ادامه داد:مبین‌نت همچنین با همکاری همراه اول قابلیت رومینگ 4G در بخش‌هایی که آنتن‌دهی TD-LTE با مشکل مواجه است را فراهم کرده تا مشترکین بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند

مدیرعامل مبین نت  در پاسخ به سئوالی در خصوص  اختلالات اخیر و قطعی چند روزه که هنوز هم در برخی نقاط پابرجاست ؛ به توضیح ماهیت شبکه TD-LTE پرداخت و گفت:دکل‌های TD-LTE برای هماهنگ شدن و گرفتن کلاک‌های زمانی دقیق از اتصال به ماهواره‌های GPS استفاده می‌کنند. اخیراً پارازیت‌های بسیار قدرتمندی در نقاط مختلف تهران برای مختل کردن GPS ساطع می‌شود که نتیجه آن قطعی شبکه و یا اختلال گسترده TD-LTE مبین‌نت و ایرانسل است.
وی ادامه داد:با این‌حال مبین‌نت سعی کرده تا با نصب ورق‌های فلزی نویزگیر و همچنین نصب دستگاه‌های IP Clock تاحدی از شدت قطعی‌ها بکاهد اما مشکلات دیگری از جمله هماهنگ نبودن دکل‌های ایرانسل نیز مشکل‌ساز خواهد بود. با این‌حال مبین‌نت در رایزنی با وزارت ارتباطات به دنبال کشف منبع این پارازیت‌ها و توقف آن‌هاست و به نظر می‌رسد مسائل امنیتی یا محرمانه نیز در این پارازیت‌ها دخیل بوده است. راهکارهای کنونی بی‌شک دائمی نبوده و پارازیت‌ها باید متوقف شوند.

ریاضی همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص امکان فراهم کردن رومینگ 4G برای مشترکین تهرانی در زمان اختلال گفت:امکان کانفیگ مودم و فراهم کردن اینترنت 4G رومینگ برای بیش از ۱۰۰ هزار مشترک تهرانی وجود ندارد. با این‌حال برای برخی سازمان‌های حساس و افراد خاص به تعداد کمتر از ۱۰۰۰ نفر این کار انجام شده است.

وی افزود:در مورد بازی‌های آنلاین و اعتراض برخی گیمرها نسبت به افزایش پینگ اتصال نیز مبین‌نت در حال بررسی برای بهبود اوضاع است. ظاهراً برخی IPها با توجه به مسیر (روت) جهانی دارای پینگ پایین‌تر و برخی بالاتر است و در تماس با واحد پشتیبانی در صورت پینگ بالا می‌توانید درخواست تغییر آی‌پی بدهید.

 

 کلمات کلیدی


captcha