ارائه خدمات ارزان، سریع، مطلوب و با دسترسی بالا از اهداف شرکت ملی پست/طی دو سال گذشته؛ هیچگونه افزایش تعرفه پستی نداشته ایم
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 01:58:25


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 35297 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ ۱۶:۳۰                 ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیرعامل شرکت ملی پست در آستانه روز جهانی پست:

ارائه خدمات ارزان، سریع، مطلوب و با دسترسی بالا از اهداف شرکت ملی پست/طی دو سال گذشته؛ هیچگونه افزایش تعرفه پستی نداشته ایم


ایرانیان_حسین نعمتی، رئیس هیات مدیره شرکت ملی پست گفت:‌ ارائه خدمات ارزان، سریع، مطلوب و با دسترسی بالا را از اهداف شرکت ملی پست است که امسال در این زمینه‌ها توفیق‌های خوبی حاصل شده است.


ارائه خدمات ارزان، سریع، مطلوب و با دسترسی بالا از اهداف شرکت ملی پست/طی دو سال گذشته؛ هیچگونه افزایش تعرفه پستی نداشته ایم

نشست خبری مهندس حسین نعمتی رئیس هیات مدیره شرکت ملی پست صبح امروز یکشنبه 15 مرداد در آستانه فرارسیدن 17 مهر روز جهانی پست با حور جمعی از اصحاب رسانه در محل این شرکت برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،مهندس حسین نعمتی مدیر عامل شرکت پست ،به تشریح رسالت و مسئولیت های پست در خدمات رسانی به آحاد جامعه پرداخت و گفت:براساس سیاست های ابلاغی به این شرکت، افزایش حجم مبادلات پستی کشور در منطقه یکی از مهمترین این اقدامات است که براین اساس می بایست سالانه یک هزار و 800 تن مرسوله مبادله شود و تاکنون نیز توفیقات قابل توجهی در این چارچوب به دست آمده است.

مهندس نعمتی با اشاره  به پروژه اقتصاد مقاومتی GNAF و پیشرفت های حاصل در آن گفت: هدف از راه اندازی این پروژه ژئوکد کردن اماکن کشور به منظور تسهیل در ارایه خدمات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی است که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته برای 52 میلیون رکود پستی موجود کشور؛ در گام نخست شش استان کشور وارد فاز عملیاتی شدند و در دو استان پروژه کامل و وارد مرحله سرویس دهی شده اند.

وی  به روز رسانی کدهای پستی را از دیگر اهداف پروژه GNAF عنوان کرد و گفت: تاکنون در 76 شهر کشور یعنی 60 درصد نقاط شهری کدپستی به روز شده است و در 200 شهر دیگر نیز تا پایان مهلت مقرر به روز رسانی انجام می شود.

معاون وزیر راه اندازی سامانه هوشمند مدیریت حمل و نقل پستی کشور را از دیگر دست آوردهای مهم شرکت ملی پست مطرح کرد و افزود: شهروندان با استفاده این سرویس می توانند کالاها و محصولات خریداری شده خود را در سراسر کشور طی دو روز دریافت نمایند.

مهندس نعمتی از افزایش حجم ارسال بسته و امانت به عنوان یکی دیگر از سیاست های جدید  شرکت ملی پست همسو با اهداف اتحادیه پستی جهانی یاد کرد و بیان داشت: با بهره گیری از توان ناوگان هوایی، ریلی و جاده ای کشور، ظرفیت حمل و نقل پست در دریافت و ارسال بسته ها و امانات پستی افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: طی شش ماهه نخست امسال شاهد رشد ترافیک انواع مرسولات اعم از 24 درصد مرسولات سفارشی، 35 درصد مرسولات ویژه و 24 درصد امانات در مقابل دو درصد کاهش مرسولات پیشتاز به دلیل تحریم های پیش رو بوده ایم.

مدیرعامل شرکت ملی پست ،راه اندازی سرویس پست سریع و توجه به موضوع مشتری مداری را از دیگر اولویت های امسال شبکه پستی کشور عنوان کرد و افزود: در این چارچوب اداره کل مدیریت کیفیت و امور مشتریان در سطح شرکت و واحد حمایت از مشتریان در استان ها و همچنین نظرسنجی الکترونیکی با هدف توجه بیشتر به حقوق دریافت کنندگان خدمات و تسریع در دریافت غرامات های پستی دایر شده است.

وی توجه به ارایه خدمات مطلوب، با کیفیت، در دسترس و قیمت استطاعت پذیر در خصوص خدمات پایه را از دیگر اولویت های شرکت ملی پست در سال جاری بیان کرد و افزود: امروزه 30 هزار کارمند به صورت مستقیم و تمام وقت و یا پاره وقت خدمات پستی را در اقصی نقاط کشور ارایه می دهند.

معاون وزیر همچنین به موضوع نرخ های پستی اشاره کرد و گفت: با وجود مشکلات متعدد و افزایش نرخ تورم در سطح جامعه، به دلیل مدیریت صورت گرفته طی دو سال گذشته هیچگونه افزایش نرخی در سطح شرکت ملی پست نداشته ایم.

مهندس نعمتی در ادامه نشست گفت ؛موضوع جابجایی 25 میلیون مرسوله پستی طی شش ماهه نخست سال جاری را یادآور شد و گفت: امسال در مجموع ترافیک مرسولات ثبتی و غیرثبتی شاهد رشد 9 درصدی هستیم.

مدیرعامل در خصوص زیان ده بودن شرکت ملی پست نیز گفت: در سال گذشته در بحث هزینه و درآمد، پست وضعیت تعادلی و رسیدن به نقطه سر به سری را پست سر گذاشت و امسال نیز تا پایان شهریور ماه سود عملیاتی 10 درصدی را تجریه کرده است.

وی به مشکلات موجود در بحث ارسال مراسلات خارجی با وجود تحریم های اقتصادی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه بسیاری از مشکلات ارزی و ریالی موجود با حمایت اتحادیه پستی جهانی حل شده است و تلاش می شود سایر موانع نیز به کمک این اتحادیه و یا شیوه های جایگزین مرتفع گردد.

مهندس نعمتی در پاسخ به چالش های پیش روی اجرای پروژه GNAF نیز گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان نقشه برداری کشور، دسترسی به نقشه های پارسل بندی شده 76 شهر انجام و 200 شهر نیز تسهیل شده است و سایر موضوعات اعم از پلاک کوبی اماکن فاقد پلاک و یا معابر بی نام با همکاری شهرداری ها نیز در حال پیگیری است.

معاون وزیر، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: راه اندازی سرویس پست آسان و ارایه خدمات نوین در قالب باجه های مجازی، صرفه جویی قابل ملاحظه در حوزه های مختلف از جمله کاهش 10 میلیارد ریالی مصرف کاغذ را به همراه داشته است.کلمات کلیدی


captcha