واردات رسمی ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 01:02:13


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 35337 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ ۲۰:۲۵                 صنعت،معدن، تجارت

واردات رسمی ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد


ایرانیان_معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای حمایت از محصولات داخلی واردات رسمی ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع و واردات غیررسمی نیز به سبب قیمت بالای ارز و ریسک بالای اقتصادی انجام نمی‌شود که باید مدنظر باشد.


واردات رسمی ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،محسن صالحی‌نیا صبح امروز در جریان بازدید از واحد تولیدی لوازم خانگی اظهار داشت: خوشبختانه بالندگی مطلوبی در این واحد تولیدی وجود داشته و در همین راستا حمایت از سرمایه‌گذاران باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: مسئولان و مدیران باید در حمایت از تولیدات ملی اقدامات جدی کرده و در این زمینه فعالیت کنند تا برندهای ایرانی با تولید مستمر وارد بازار شده و شاهد رونق اقتصادی و اشتغالزایی در سطح جامعه باشیم.

صالحی‌نیا تصریح کرد: در راستای حمایت از محصولات داخلی واردات رسمی 1400 قلم کالا ممنوع و واردات غیررسمی نیز به سبب قیمت بالای ارز و ریسک بالای اقتصادی انجام نمی‌شود که باید مدنظر باشد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های جدی وزارت صنعت حمایت از واحد‌های تولیدی ملی بوده و در این زمینه اقدامات لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: تامین مواد اولیه و لزوم سیاست‌گذاری در این زمینه امری اساسی بوده که به افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در منابع منجر می‌شود و در همین راستا باید مدنظر قرار گیرد.

صالحی‌نیا گفت: در بخش ارزی واحد‌های تولیدی از بازار ثانویه تمهیدات لازم اتخاذ شده تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت توجه به رقابت در بین واحد‌های تولیدی بیان کرد: مسئله کمپرسور برای شرکت‌های لوازم خانگی به نوعی سرمایه‌گذاری بوده در حالی که در صرفه اقتصادی محصولات نیز نقش دارد.

وی بیان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با بانک‌های عامل مقرر شده تا به نسبت رشد قیمت تمام شده محصولات بانک‌ها نیز تسهیلات را افزایش دهند تا شاهد تحول در بخش تولید و اقتصاد کشور باشیم.کلمات کلیدی


captcha