قیمت گوشی‌های تلفن همراه 50 درصد کاهش می‌یابد
تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت: 09:29:06


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 35347 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ۱۷:۵۰                 ارتباطات و فناوری اطلاعات

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی مطرح کرد:‌

قیمت گوشی‌های تلفن همراه 50 درصد کاهش می‌یابد


ایرانیان_ رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی می‌‌گویداگر به به واردکنندگان موبایل بر اساس سامانه نیما ارز اختصاص یابد قیمت گوشی‌های تلفن همراه 50 درصد کاهش می‌یابد.


قیمت گوشی‌های تلفن همراه 50 درصد کاهش می‌یابد

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، ابراهیم درستی رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی اظهار کرد:‌ نباید واحد صنفی مقصر مشکلات گوشی تلفن همراه نشان داده شود.
وی افزود: اکنون اجازه فروش 600 هزار گوشی تلفن همراه را نمی‌دهند و گوشی‌ها را قیمت‌گذاری نمی‌کنند در حالی که بارها از سازمان حمایت از مصرف‌کننده و دستگاه‌های دیگر درخواست قیمت‌گذاری کرده‌ایم.
درستی با بیان اینکه گوشی تلفن همراه تنها کالایی است که امکان قاچاق آن وجود ندارد گفت: زمانی 2 هزار میلیارد تومان به جیب قاچاقچیان موبایل می‌رفت اما اکنون این رقم صفر است.
وی افزود: 19 نفر از اشخاصی که ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفتند،​ گوشی‌های تلفن همراه وارداتی را با قیمت دیگری فروختند اما 22 نفر مشکلی در این زمینه نداشتند.
درستی گفت: سه ماه و نیم است که موبایل وارد بازار نشده یا در گمرک توقیف است. با مجرم ها باید برخورد شود اما کالاها را باید وارد بازار کنیم.
درستی گفت: ماهانه به 1 میلیون گوشی در بازار نیاز داریم و بر اساس ایام خاصی مانند عید نوروز تقاضای بازار، سالانه 15 میلیون گوشی است.
وی با بیان اینکه اکنون حدود 3 میلیون گوشی تلفن همراه در بازار، کمبود داریم، اظهار کرد: 75 درصد اشخاصی که مجوز خاص گرفتند در واردات گوشی تلفن همراه دچار مشکل شدند اما نمایندگی‌ها و بخش خصوصی با چنین مشکلی روبرو نشدند.
وی با بیان اینکه اگر بخش خصوصی را حمایت نمی‌کنید چوب لای چرخ آن نگذارید، عنوان کرد:‌ برای قیمت‌گذاری گوشی‌های تلفن همراه اخیراً تصمیم گرفته شد این گوشی‌ها با ارز نیمایی محاسبه 4 درصد حق گمرک و 9 درصد مالیات ارزش افزوده آن پرداخت شود و واردکننده با احتساب 15 درصد این گوشی‌ها را وارد بازار کند اما این تصمیم تاکنون اعلام نشده است.
وی افزود: درباره پرونده‌های واردات گوشی تلفن همراه بیش از 20 نفر در بازداشت هستند و چطور برخی دستگاه‌ها 45 روز است پاسخ استعلام سازمان تعزیرات را نمی‌دهند.
درستی گفت: اکنون در بازار موبایل رکود است و خریداری وجود ندارد اما اگر کالا تأمین شود و به واردکننده بر اساس سامانه نیما ارز اختصاص یابد قیمت گوشی‌های تلفن همراه 50 درصد کاهش می‌یابد.کلمات کلیدی


captcha