تعیین تکلیف ۲۱۸ مورد از املاک مازاد بانک ملی
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 02:00:44


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 35359 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ۱۸:۵۸                 بانک ، بیمه،بورس

تعیین تکلیف ۲۱۸ مورد از املاک مازاد بانک ملی


ایرانیان_بانک ملی ایران در راستای اجرای سیاست های خروج از بنگاه داری بانک ها، تعداد ۲۱۸ مورد از املاک و شرکت های مازاد تملیکی خود را در شش ماه ابتدای امسال تعیین تکلیف کرد.


تعیین تکلیف ۲۱۸ مورد از املاک مازاد بانک ملی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در مدت مذکور تعداد ۹۹ مورد مزایده برگزار شد که ۱۶۶ مورد از املاک بانک در این مزایده ها به فروش رسیده اند. همچنین ۲۷ مورد از املاک از طریق مذاکره و ۲۵ مورد از طریق اقاله تعیین تکلیف شدند که ارزش ریالی این املاک در مجموع به بیش از یک هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال می رسد.

همچنین طی سه سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ نیز تعداد ۶۶۱ مورد از املاک مازاد بانک از طریق۵۱۲ مزایده فروخته شده است که ارزش آن به پنج هزار و ۶۰۹ میلیارد و ۹۰۳ میلیون ریال می رسد. لازم به ذکر است، این واگذاری ها با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و همچنین تاکید دولت و در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور صورت گرفته و با این اقدام، بانک ملی ایران گامی بزرگ در جهت کاهش بنگاه داری بانک ها برداشته است.

این بانک با تشکیل کارگروه ویژه واگذاری، به طور جد فروش و واگذاری سهام شرکت های تحت پوشش و املاک مازاد ملکی و تملیکی خود را در دستور کار دارد و اکنون در بخش فروش املاک مازاد و تملیکی رتبه نخست نظام بانکی را داراست.کلمات کلیدی


captcha