افتتاح بیش از ۵ هزار واحد اشتغال پایدار روستایی تا پایان سال جاری
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 02:01:20


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 35366 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ۱۸:۲۳                 مجلس و دولت

معاون توسعه روستایی در پنجمین همایش روز ملی روستا و عشایر خبر داد

افتتاح بیش از ۵ هزار واحد اشتغال پایدار روستایی تا پایان سال جاری


ایرانیان_معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با تاکید بر لزوم توجه ویژه به توسعه روستاها، از افتتاح بیش از ۵ هزار واحد اشتغال پایدار روستایی تا پایان سال جاری خبر داد.


افتتاح بیش از ۵ هزار واحد اشتغال پایدار روستایی تا پایان سال جاری

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، معاون توسعه روستایی، به حضور کارآفرینان روستایی از ۳۰ استان کشور در همایش اشاره کرد و افزود:جمعیت حاضر از ۳۰ استان کشور حضور پیدا کرده‌اند. این جمع در دوسال گذشته وام دریافت کرده و موفق به تولید محصول شده‌اند.

وی ادامه داد:این وام گیرندگان از محل کمک‌های بنیاد مستضعفان، بانک سینا، صندق کارآفرینی امید و تعداد اندکی از تولید‌کنندگان که از محل کانون اشتغال پایدار روستایی موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند، در این جمع حضور پیدا کرده‌اند.

رضوی  با اشاره با افتتاح ۴۰۰ واحد اشتغال پایدار روستایی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری، معدنی، فناوری و صنایع دستی، اظهار داشت:یقینا تا پایان سال جاری این تعداد به بیش از ۵ هزار واحد در روستاهای سراسر کشور خواهد رسید، چرا که دستورالعمل‌ها روان سازی شده و به لطف خدا می‌توان گفت در ریل سادگی قرار داریم.

 

رضوی با تاکید بر توجه ویژه معاونت روستایی به بحث جامعه پایدار، تصریح کرد:ایجاد جامعه پایدار نشانه ایجاد عدالت در همه ابعاد آن است که شامل عدالت آموزشی، عدالت در خدمات درمانی و … می‌شود.اگر جامعه پایدار ایجاد کنیم، نشانه امنیت و کاهش نرخ مهاجرت از روستاها به مناطق شهری خواهد بود و هدف ما از ایجاد جامعه پایدار، رشد اقتصادی پایدار و مستمر است.
 

رضوی گفت:مادامی که روستا توسعه پیدا نکنند، جامعه پایدار نخواهیم داشت و مادامی که جامعه پایدار نداشته باشیم، یقینا عدالت در کلام خواهد ماند و صورت عمل به خود نخواهد گرفت و امنیت از جمله امنیت غذایی و امنیت اقتصادی از بین خواهد رفت.

معاون توسعه روستایی در خصوص برگزاری استارت‌ آپ‌های روستایی، اظهار داشت:ما توانستیم استارت‌آپ‌ها را شناسایی کنیم و در شش منطقه کشور برای آنها جلساتی را برپا کنیم.اولین مورد از جلسات مذکور در استان قزوین اتفاق افتاد و برای برگزاری مراحل بعدی در سایر استان‌ها مانند ایلام ، زنجان و اردبیل نیز اقداماتی در حال انجام است.

رضوی در توضیح برنامه‌های معاونت توسعه روستایی برای توسعه زیرساخت روستاها، اظهار داشت:ما به دنبال این هستیم که برق صنعتی را در روستاها راه اندازی کنیم.قبلا برق در روستاها فقط جنبه روشنایی منازل را داشت، اما امروزه شرایط توسعه روستایی ایجاب می‌کند برق صنعتی به روستاها برود.

وی افزود: برنامه دیگری که با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش در دست اقدام داریم، ایجاد مجتمع‌های آموزشی در همه ابعاد است.

رضوی با اشاره به فعالیت همه استان‌ها در توسعه اشتغال روستایی، تصریح کرد:تمام ۳۱ استان کشور در این زمینه کارکرده‌اند.در حال حاضر بیش از ۲ هزار واحد اشتغال پایدار روستایی در حال اتمام هستند، بطوریکه تنها از محل بانک سینا هزار و ۱۰۰ واحد به نتیجه رسیده‌اند.

معاون توسعه روستایی در پایان خاطرنشان کرد:این همایش به همت وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد مستضعفان، بانک سینا، صدا و سیما، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان امور عشایر و جهاد کشاورزی برگزار شده است.
 

انتهای پیام/کلمات کلیدی


captcha