حق برای صلح کودکان یک ژست عوام فریبانه است
تاریخ: ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 03:38:04


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 35395 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۱۸:۴۹                 آموزش و پرورش

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در همایش حقوق شهروندی و حقوق کودک:

حق برای صلح کودکان یک ژست عوام فریبانه است


ایرانیان_دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: حق بر صلح کودکان در جهان را یک ژست عوام فریبانه دانست و گفت: در دنیا هیچ نگرش دقیق وجامعی برای حقوق کودک نشده است و جهان امروز نیاز به بررسی و آگاه سازی دقیق در حوزه کودک را دارد.


حق برای صلح کودکان یک ژست عوام فریبانه است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در همایش حقوق شهروندی و حقوق کودک که صبح امروز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد حق بر صلح کودکان در جهان را یک ژست عوام فریبانه دانست و گفت: در دنیا هیچ نگرش دقیق وجامعی برای حقوق کودک نشده است و جهان امروز نیاز به بررسی و آگاه سازی دقیق در حوزه کودک را دارد.

این آگاه سازی  عمومی  در حوزه کودکان را می توان در سطوح مختلف مورد بررسی قرار داد. این سطوح عبارتند از :

1- نیاز به فرهنگ، اندیشه و گفتمان سازی در حوزه کودکان

2- استفاده از ظرفیتهای نخبگی و سازمانهای مردم نهاد

3- آموزش و اطلاع رسانی حقوق کودک

4- نرم سازی و هنجار سازی بین المللی برای ایجاد صلح و امنیت در کودکان

دکتر عامری در ادامه گفت امروزه شاهد اجحاف در حقوق کودکان هستیم و بیشترین خشونت علیه کودکان در جوامع به ظاهر متمول دیده می شود ؛ باید حقوق کودکان با یک نگرش دقیقتر بررسی و تبیین شود؛امروزه حقوق کودک در لا به لای قانون ظاهر فریب دنیا پوشیده شده است و با یک نگاه نقادانه به این موضوع می توان حقوق کودک را به عنوان یک موضوع مهم و اساسی  در جامعه مطالبه کرد.
وی خاطر نشان کرد که برای مطالبه حقوق کودکان باید فرهنگ سازی شود ودر این امر مهم باید از ظرفیت نخبگان و سازمانهای مردم نهاد فعال در این حوزه ها نیز استفاده نمود.
دکتر عامری در پایان گفت که امروزه نقش جمهوری اسلامی ایران در ساخت هنجارهای بین المللی زمینه ساز قوائد و نرمهای بین المللی است که زمینه تعامل بیشتری ایجاد کرده و می توان با کارهای علمی،  آموزش و اطلاع رسانی حقوق کودکان را در جهان بسط و گسترش داد تا صلح و امنیت برای کودکان در جهان فراهم شود.

چهاردهمین همایش ملی “حقوق شهروندی و حقوق کودک” به کوشش وزارت دادگستری، معاونت حقوق بشر و امور بین الملل و دانشگاه خوارزمی و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران و مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد.کلمات کلیدی


captcha