حرکت کاروان اربعین بانوان عاشورایی از آستان سیده ملک خاتون(س)/اولویت اعزام با افرادی است که تاکنون به کربلا مشرف نشده‌اند/هر بانوی زائر نائب یک شهید
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 01:21:06


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 35397 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۲۰:۰۱                 دین و اندیشه

تولیت آستان مقدس امام زاده سیده ملک خاتون خبرداد؛

حرکت کاروان اربعین بانوان عاشورایی از آستان سیده ملک خاتون(س)/اولویت اعزام با افرادی است که تاکنون به کربلا مشرف نشده‌اند/هر بانوی زائر نائب یک شهید


ایرانیان_محمد قیصری تولیت آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون(س)گفت: این کاروان با عنوان «دلجویان زینبی» و با شعار «النساء زینبی الی تل زینب» حرکت خود را از آستان ملک خاتون آغاز خواهند کرد.


حرکت کاروان اربعین بانوان عاشورایی از آستان سیده ملک خاتون(س)/اولویت اعزام با افرادی است که تاکنون به کربلا مشرف نشده‌اند/هر بانوی زائر نائب یک شهید

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، نشست خبری کاروان «دل‌جویان زینبی» با حضور «محمد قیصری» مدیر تولیت آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون (س) در با موضوع اعلام برنامه‌های اربعین عصر امروز 18 مهر 97 در  محل  این آستان برگزار شد.

«محمد قیصری» مدیریت این آستان در ابتدای این نشست با اشاره به جایگاه سیده ملک خاتون (س) گفت: ایشان تنها زن پادشاه شیعه ایرانی بوده‌اند که ما امروز نام بردن از حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را مدیون این شخصیت هستیم چراکه ایشان نخستین بار در ایران عزاداری امام حسین (ع) را برپاکردند اما متاسفانه جایگاه این شخصیت تاکنون مغفول و مظلوم مانده‌ است.

قیصری افزود:قرارگاه مرکزی اربعین از ما خواستند تا در این آستان بحث بانوان در اربعین را شکل و سامان دهیم و این مسئله از این آستان انجام شد. تصمیم گرفتیم در یک کار بدیل در قالب کاروان زنان به عنوان «دل‌جویان زینبی» تعداد 1001 بانوی ایرانی را در اربعین حسینی به سمت کربلا اعزام کنیم.

وی در ادامه گفت: در این کاروان اولویت اعزام ما با زنانی است که تاکنون به کربلا مشرف نشده‌اند و یا از خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشند.

مدیریت تولیت آستان با اشاره  به زمان و نحوه ثبت‌نام در این کاروان گفت: ثبت‌نام در این کاروان از فردا (پنج‌شنبه، 19 مهر) آغاز و تا یکشنبه ادامه خواهد داشت. هزینه هر زائر برای حضور در این کاروان مبلغ یک‌میلیون و 400 هزار تومان است، که این مبلغ شامل تمام هزینه‌های سفر ائم از ویزا، اسکان، خوراک و هزینه اتوبوس خواهد شد.

قیصری ادامه داد:این کاروان سه‌شنبه ۱ آبان با مراسم بدرقه و همراهی یک تیم امنیتی به سمت نجف راهی خواهد شد. برنامه‌‌ریزی برای حضور روحانی و مداح در هر اتوبوس انجام شده تا فعالیت‌های فرهنگی خوبی در این سفر داشته باشیم.

مدیریت تولیت آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون (س) گفت: این کاروان در شهرهای همدان، کرمانشاه و ایلام توقف خواهد داشت که هر شب به مراسم عزاداری خواهند پرداخت. برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا کاروان بدون هیچ معطلی از مرز عبور کند و با اتوبوس‌های عراق به سمت نجف ره‌سپار شوند.

وی از تدارک هدایایی از حرم مطهر امام رضا (ع) برای مردم عراق خبر داد و افزود: تعدادی هدیه از سوی حرم مطهر رضوی در نظر گرفته شده که توسط این زنان به کربلا می‌رود. همچنین در طرح «ام‌البنین، ام‌الشهید» مادران و خواهران شهید مقدری آذوقه به عنوان هدیه به این زائرین هدیه خواهند کرد.

وی گفت: طرح «نائب الشهید» نیز امسال به طور بین‌المللی در سطح جهان اسلام برگزاری خواهد شد. ستاد نائب الشهید کارت ۷ هزار شهید زن ایرانی تدارک دیده که به سرزمین عراق خواهند بُرد تا زائرین به نیابت از شهدای کشورمان نایب الزیاره باشند.

مدیریت تولیت آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون (س) تصریح کرد: شام اربعین این کاروان به سمت ایران حرکت خواهند کرد. طبق رصدی که شده هیچ کاروانی با این تعداد و حجم در گذشته وجود نداشته است و ما از این بابت خوشحالیم. بانوان ایرانی چون ناموس ایرانی‌ها هستند ما تلاش خواهیم کرد آن‌ها را با احترام به زیارت ببریم.

قصیری از برگزاری مسابقه عکس و خاطره‌نویسی اربعین خبر داد و تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که ما در این آستان برای اربعین پیش‌بینی کرده‌ایم بحث مسابقه «عکس» و «خاطره از اربعین» است که انجام خواهد شد. شبکه افق و رادیو اربعین در این اتفاق مهم همراه ما خواهند بود و طبیعتاً مرجع خبری ما برای اطلاع‌رسانی نیز همین رسانه‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح جامانده‌گان نیز مقرر شده بانوان جامانده از راهپیمایی اربعین صبح روز اربعین از سمت آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون (س) به سمت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حرکت کنند.

بنا براین گزارش ؛ ثبت‌نام در این کاروان از پنج‌شنبه، 19الی 22مهر خواهد بود و  علاقه مندان می توانند از طریق سایت آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون(س) برای ثبت نام اقدام و یا به صورت حضوری به این آستان مراجعه کنند.

افراد متقاضی برای ثبت نام باید مدارک خود (پاسپورت، سه قطعه عکس) را ارایه دهند.

آستان سیده ملک خاتون(س) در بزرگراه امام علی، بعد از پل خاوران، خروجی ذوالفقاری، خیابان سید جوادی واقع شده است.

 کلمات کلیدی


captcha