انتقاد لوئیس فراخان از تحریم های امریکا علیه ایران
تاریخ: ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: 17:12:01


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ede9e18bbec418d37d50a61b7299e6be.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d13ef1e5d56c37691800e1d143a4cd68.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8848a3b2b8dd97d3eb4fcc4c103fbf8a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f16fa9e0c1b759766d0e18bc654696d7.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d2f0a7e45c15fab466ca12e2d3c080a0.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/6cd9eb56150b3570446150c6d32511e1.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f19d73f140d13c7c82db2fe55614e59d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2c5341a84923c368f3dc95ade82e3a6f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/186f9feb45e4c47157ab54527849ffa3.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1f4c750d1cdc1a2d68fd4636aef8c58d.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3a5f67cb3fb26842fd511e6d85a9436a.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8df1f56fc189e582eca3e43e8238bc0e.jpgکد خبر : 36026 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ ۲۰:۲۸                 سیاسی

انتقاد لوئیس فراخان از تحریم های امریکا علیه ایران


ایرانیان_رهبر جنبش مسلمانان امریکا از سیاست های خصمانه دولت ترامپ در تحریم ظالمانه علیه ملت ایران انتقاد کرد.


انتقاد لوئیس فراخان از تحریم های امریکا علیه ایران

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ ­لوئیس فراخان که طی هفته اخیر در ایران به سر می برد، امروز در یک نشست خبری با حضور نمایندگان خبرگزاری های داخلی و خارجی گفت: من در زمانی در ایران هستم که برادران و خواهران ایرانی به خاطر اعمال تحریم‌های ظالمانه ترامپ مورد هجمه قرار گرفته اند.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در قالب برجام به طور کامل و به درستی عمل کرده است، افزود: این در شرایطی است که دولت امریکا از این توافقنامه به صورت یکجانبه خارج شده و سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده است.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: تمام نهاد‌های ناظر بین المللی به صورت مستند اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران حتی یکی از موارد این توافقنامه را نیز نقض نکرده است.
لوئیس فراخان همچنین با طرح این سوال که قرار بود در قالب این توافقنامه ۱۵۰ میلیارد دلار پول در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد آیا پرداخت شده است یا نه، افزود: ایران به تعهد خود در تمام زمینه‌ها پایبند بوده است، ولی طرف‌های قرارداد هنوز به طور کامل نتوانسته اند پایبندی خود را به آن نشان دهند.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا دلیل حضور خود در ایران را جزئی از خانواده ملت ایران بودن ذکر کرد و گفت: من شهروند دنیا هستم همانگونه که خانواده من در افریقا، در آسیا و در تمام جهان است، خانواده من در ایران نیز هست.
لوئیس فراخان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت سیاسی حاکم بر جهان و وجود ظلم، کفر و جنایت از جانب برخی از کشور‌های بزرگ افزود: شیطان چهره مسیح و یهود را تغییر داده است بنابراین باید حضرت مهدی (عج) بیایند تا چهره شیطان را برملا کنند و بار دیگر دین را تطهیر و همه با برادری زندگی کنند.
اگر ماشه جنگ کشیده شود، پایان امریکا را رقم خواهد زد
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: اگر ماشه جنگ کشیده شود، پایان امریکا رقم خواهد خورد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ­لوئیس فراخان در نشست خبری امروز خود افزود:​ من در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید آیا امریکا در خاورمیانه خواهد ماند، گفتم امریکا از خاورمیانه بیرون خواهد آمد و اگر جنگی به وقوع بپیوندد خونریزی در این قسمت زیاد خواهد شد.
وی خطاب به رئیس جمهور امریکا گفت:​ باید بسیار مراقب باشید به خاطر اینکه اگر ماشه جنگ کشیده شود و امریکا بخواهد با حمایت از اسرائیل جنگی را شروع کند، کشور‌های دیگر مثل چین و روسیه هم وارد جنگ خواهند شد و پایان امریکا را رقم خواهند زد.
­لوئیس فراخان تصریح کرد: این شعار‌های مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل نیست که باعث نابودی امریکا خواهد شد بلکه این سیاست‌های غلط امریکاست که باعث نابودی آن خواهد شد.
 
تحریم‌های امریکا آزمون بزرگ الهی ایران مقابل شیطان است
رهبر جنبش مسلمانان امریکا در نشست خبری خود در ایران گفت: تحریم‌های ظالمانه امریکا آزمون بزرگ ­الهی برای برادران و خواهرانم در ایران­ مقابل شیطان بزرگ است.
لوئیس فراخان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:­ دشمنان اسلام قصد دارند ما را از فرهنگ و دانش خود جدا کنند و با بی دانشی رشد کنیم.
وی افزود: یکی از علت‌هایی که استاد من نامم را فراخان گذاشت این بود که برادران و خواهران دینی را با فرهنگ و دانش اسلام آشنا کند و در زمانی که به ایران آمدم­ متوجه شدم که چقدر نام فراخان بااهمیت است.
فراخان با ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران گفت:­ باید بگویم به شدت از بازخورد رسانه‌های غربی که از دیدار من با برادران و خواهرانم در ایران تصویر بد و زشتی منعکس کردند منزجرم و از رسانه‌هایی که تحت حمایت رژیم صهیونیستی کار می‌کنند انتظاری­ بیش از این نمی‌رود.
وی افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید آن‌ها که حق را کتمان می‌کنند در حالی که می‌دانند حق چیست و کلام خدا را تحریم می‌کنند؛ بنابراین چه انتظاری می‌توانم داشته باشم که کلام و شخصیت مرا تخریب نکنند.
فراخان خطاب به رسانه‌های غربی تحت حمایت رژیم صهیونیستی گفت:­ شما از چه می‌ترسید که درباره لوئیس فراخان اینطور می‌نویسید؟ شاید شما از شیطان می‌ترسید و من امروز اینجا هستم که چهره واقعی شیطان را هویدا کنم­ و این مأموریت بر دوش من است و تکلیف بسیار خطرناکی است، اما شیطان همه دنیا را فریب داده است، همانطور که در قرآن خداوند بحثی با شیطان دارد که شیطان به خدا در آنجا می‌گوید به خاطر اینکه از من روی برگرداندید منتظر لحظاتی هستم که بتوانم بندگانت را منحرف کنم.
وی افزود: راه مستقیم خدا راهی است که همه ادیان الهی آن را طی می‌کنند و امروز شاهد آن هستیم که شیطان در حال خدشه دار کردن چهره ادیان الهی است و به همین خاطر است که حضرت مهدی (عج) باید ظهور کند تا چهره واقعی شیطان را کنار بزند و همه ما بار دیگر برادرانه در کمال صلح در کنار هم زندگی کنیم.
فراخان بیان کرد: من افتخار این را داشتم که در راهپیمایی بزرگ مارس­ در واشنگتن که دو میلیون نفر در آن حضور داشتند شرکت و همه را به راه راست هدایت کنم.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: راهپیمایی ما بر سه اصل استوار است توبه، آشتی و مسئولیت پذیری­ که همه تلاش من این بوده است تا گروه‌های مختلف را در کنار خود جمع کنم و همگی با وحدت و سازش کنار یکدیگر زندگی کنیم.
وی افزود: جامعه اسلامی نیاز به فرایندی دارد که تفاوت‌های خود­ و اختلاف سلایق خود را کنار بگذاریم و با وحدت در کنار یکدیگر زندگی کنیم، به گونه‌ای که شیطان نتواند به ما صدمه‌ای وارد کند.
فراخان گفت: من در مقطعی اینجا هستم که برادران و خواهران من از جانب امریکا به خاطر تحریم‌های ظالمانه مورد هجمه قرار گرفته اند این در حالی است که دنیا بر این موضوع استوار بوده که ایران نباید سلاح هسته‌ای داشته باشد­ و بر همین اساس نیز توافقنامه با گروه ۱+۵ منعقد شد و همه نهاد‌های ناظر بر این اتفاق گفتند که ایران حتی یک مورد از این مفاد را هم نقض نکرده است و گفتند که به ایران میلیارد‌ها دلار پول دادند تا بر سر تعهدات خود بماند، اما سوال من این است که آیا­ این پول‌ها به ایران پرداخت شده است؟ ­
وی اظهار داشت:­ ایران به تعهدات خود پایبند بود، اما امریکا نه و با آمدن ترامپ این توافقنامه زیر پا گذاشته شد و آن را پاره کرد و تا آنجا که من متوجه شدم رئیس جمهور امریکا سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران برقرار کرده و اینجاست که خدا در قرآن می‌فرماید شیطان وعده داده که همه بندگان خدا را فریب دهد.
فراخان گفت: حال سوال این است فراخان چرا ایران هستی و من به این سوال اینگونه پاسخ می‌دهم که شهروند دنیا هستم و خواهران و برادرانم در ایران هستند همانطور که بسیاری از خواهران و برادرانم در افریقا و یا سراسر جهان وجود دارند؛ همانگونه که مناطقی از امریکا را درنوردیدم و هر کاری از ما برآمد برای مردم طوفان زده انجام دادیم و امروز هم در ایران هستم که با برادران مؤمن خود صحبت کنم و بگویم که این­ یک آزمایش بزرگ الهی است و اگر در برابر این ظلم مقاوم باشید­ پاداش خداوند نصیب شما می‌شود.
وی افزود: روی صحبت من با کسانی است که به من هشدار دادند هنگامی که به ایران می‌روم همانجا بمانم و دیگر به امریکا تعلق ندارم، اما من باید به آن‌ها بگویم که متعلق به امریکا هستم، من وطن پرست‌تر از آن‌ها هستم و به امریکا برمی گردم و این حقیقت را آنجا نیز بازگو می‌کنم.
 
انسان‌ها به اختیار مذهبی هستند نه اجبار
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: قرآن کریم برای همه مواقع یک پیام دارد و می‌فرماید انسان براساس اختیارات خود و نه اجبار به سمت دین گرایش دارد.
لوئیس فراخان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه نظر وی درباره نقش مذهب در حکومت ایران چیست افزود: قرآن می‌فرماید انسان‌ها نه بر اساس اجباری که از جانب دولت‌ها بر آنهاست اقدام می‌کنند بلکه براساس اختیاری که دارند به پیش می‌روند، در هر کشوری قوانینی وجود دارد که فقط زمانی اجرایی می‌شود که افراد بتوانند از عهده آن برآیند برای مثال امریکا کشور قانون است.
وی ادامه داد: شما هرگز نخواستید برخلاف قوانین قرآن کریم زندگی کنید به همین خاطر رژیم شاهنشاهی را کنار زدید و انقلاب کردید من نیز قبل از اینکه مسلمان شوم مسیحی بودم و خانواده مسیحی خود را دوست دارم.
لوئیس فراخان گفت: در جامعه مسلمانان امریکا ما قوانینی داریم و افرادی هستیم که به خداوند، رسول خدا و معلمان خویش اعتقاد و اعتماد داریم و براساس میل خود به این قوانین احترام می‌گذاریم، زیرا قانون پشتوانه‌ای برای جامعه‌ای می‌شود که در آن زندگی می‌کنیم.
وی افزود: ما زمانی که قصد تحمیل شریعت را بر افرادی داریم که تحت تعلیمات غرب تربیت شده اند باید متوجه این موضوع باشیم که به قوانینی نیاز داریم که به اصلاح مردم بپردازیم، معلم من به زیبایی به ما آموخت به قوانین احترام بگذاریم نه به خاطر اجبار برای اینکه با احترام به قوانین جامعه زیباتر می‌شود.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا خاطرنشان کرد: من دعا می‌کنم جایگاه ما در قدرت باعث نشود تا ما زورگو شویم و قوانین خود را به دیگران تحمیل کنیم.
 
سیاست‌های غلط امریکا باعث نابودی اش خواهد شد
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: سیاست‌های غلط امریکا باعث نابودی امریکا خواهد شد.  
لوئیس فراخان در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره سیاست خارجی امریکا در خاورمیانه افزود: سیاست امریکا باعث جنگ در خاورمیانه خواهد شد.
وی با اشاره به اقدام ترامپ در فروش ۱۱۰ میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی آن را اقدامی تفرقه افکنانه میان مسلمانان منطقه دانست.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا با انتقاد از سیاست‌های جنگ افروزانه ایالت متحده گفت: ادامه این سیاست‌ها تنها پایان امریکا را رقم خواهد زد.
وی افزود:​ این شعار‌های مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل مردم ایران نیست که باعث نابودی امریکا خواهد شد بلکه این سیاست‌های غلط امریکاست که باعث نابودی اش می‌شود.
لوئیس فراخان با اشاره به اینکه خاورمیانه دارای ذخایر بسیار غنی ازجمله نفت است، گفت: کشور‌های غربی ازجمله امریکا و انگلیس که برای توسعه طرح‌های صنعتی خود نیاز به این منابع دارند، هر اقدامی انجام می‌دهند.
وی سرنگونی مصدق با طراحی سیا را نمونه‌ای از آن دانست و افزود: با توطئه امریکا بود که پس از مصدق و روی کار آمدن شاه، مالکیت نفت به دست امریکا و غربی‌ها افتاد و این خود یکی از عوامل نهضت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی بود.
 
اتفاقاتی که در یمن می‌افتد جرم علیه بشر است
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: اتفاقاتی که در یمن می‌افتد، جرم علیه بشر است.
لوئیس فراخان در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه امت اسلام تاکنون چه اقداماتی برای جلوگیری از جنگ در سوریه و یمن انجام داده است افزود: اتفاقاتی که در یمن و میانمار می‌افتد و همینطور آزار و اذیت مسلمانان در چین جرم علیه انسانیت است.
وی تصریح کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که دیگران کاری برای ما انجام بدهند بلکه باید سنگی که دستمان است به سمت شر و بدی پرتاب کنیم.
فراخان بیان حقیقت را از وظایف رسانه‌ها دانست و گفت: شما باید به عنوان رسانه این جرأت و جسارت را داشته باشید که این تغییر را ایجاد کنید.کلمات کلیدی


captcha