یادی از خواننده خوش‌صدای مشروطه در شبکه مستند / «اقبال آذر» مستندی از منوچهر عسگری از تلویزیون پخش می‌شود
تاریخ: ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 03:37:47


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 36153 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۸:۳۳                 رادیو و تلویزیون

یادی از خواننده خوش‌صدای مشروطه در شبکه مستند / «اقبال آذر» مستندی از منوچهر عسگری از تلویزیون پخش می‌شود


ایرانیان _«اقبال آذر» روایت منوچهر عسگری از زندگي ابوالحسن اقبال آذر، خواننده پرآوازه دربار مشروطه چهارشنبه 23 آبان ساعت 21 از «گنجینه» شبکه مستند پخش می‌شود.


یادی از خواننده خوش‌صدای مشروطه در شبکه مستند / «اقبال آذر» مستندی از منوچهر عسگری از تلویزیون پخش می‌شود

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، تهیه‌کنندگی  و کارگردان «گنجینه» درباره قسمت جدید این مجموعه گفت: مستندِ این هفته‌ی گنجینه، فیلمی درباره‌ی اقبال و به نامِ اقبال است، خواننده مردمی و خوش‌صدای آذری.

وی افزود: این فیلم، در سال‌های پایانی زندگیِ اقبال در دهه‌ی چهل، توسط منوچهر عسگری نسب از مهم‌ترین کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌های ایران ساخته‌شده است؛ عسگری نسب عضو نسل اول مستندسازان تلویزیون در دهه‌ی چهل بود و از او مستند‌های جنگی برجسته‌ای نیز به یادگار مانده است.

شهپر راد گفت: مستندِ اقبال آذر، حاوی یک مصاحبه‌ی طولانی با خواننده‌ی کهنه‌کار است و مهم‌ترین چیزی که در این فیلم، توجه بیننده را جلب می‌کند شخصیت خاص اقبال و صدای بی‌نظیر اوست. اقبال که مدتی هم رئیس بلدیه‌ تبریز بوده است، خواننده‌ای ست که خود را آوازه‌خوان نمی‌داند و دوست دارد بیشتر به خاطر مشاغل دولتی‌اش به یاد آورده شود.

 این تهیه‌کننده تصریح  کرد: برجسته‌ترین ویژگیِ اقبال حنجره‌ی استثنایی‌اش است،   او در صدسالگی هم هنوز بدون غلط می‌خواند و برای رسیدن به نت‌های بالاتر نیازی به فشار آوردن به حنجره‌اش نداشت. در بعضی متون، از او به‌عنوان پدرِ آواز ایرانی یادکرده‌اند.

به گفته شهپر راد مستندِ اقبال آذر، سی دقیقه است و در سالِ مرگِ اقبال در صد و هفت‌سالگی، یعنی سال 49 تکمیل شده است.

این مستند چهارشنبه ساعت 21 از شبکه مستند روانه آنتن می‌شود و پنجشنبه ساعت 9 بازپخش خواهد داشت.

«گنجینه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حنیف شهپر راد در شبکه مستند تولیدشده و غلامعلی افشاریه گفتار متن آن را بر عهده دارد، آرین مظفری نویسنده و مسعود سلطانی ارج تدوینگر این مجموعه هستند.کلمات کلیدی


captcha